Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor voua va place sa dansati?


Larra

Recommended Posts

quote:
Originally posted by smillaraaq
Da'n Bucuresti unde se fac cursuri de-astea de dans, ca m-ar tenta si pe mine? Si alta intrebare - la 25 de ani ma mai primeste? [pup]
Uite vezi, pe mine asta ma enerveaza. Si eu tot 25 de ani am si stau si ma intreb de ce trebuie sa-mi pun si eu aceeasi intrebare ...la 25 de ani ma mai primeste? De ce nu putem invata sa dansam si la 50 de ani? Dar din pacate , la noi in Romania cam asa stau lucrurile ...n-ai invatat sa inoti(de exemplu) la o varsta frageda...nu o mai poti face dupa , pentru ca esti prea "batran" si nimeni nu te mai primeste :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
....ah, si inca cum! Imi place dansul la nebunie, cand merg la cate o petrecere adevarata nu stau aproape deloc. Imi place sa dansez pe toate genurile de muzica si chiar daca nu am cursuri de dans eu zic ca ma descurc destul de bine, am ritmul in sange. Imi place si dansul popular la nebunie, marele meu regret este ca nu am frecventat in timpul facultatii un ansamblu sau o trupa de teatru. Acum as vrea dar nu mai am timpul necesar. Imi place sa cant de-asemenea, nu cred ca exista vreo zi in care sa nu cant cel putin cateva cantece, Mihai deja stie o gramada de versuri si-mi canta si el si cred ca are ureche muzicala, ma imita aproape perfect. Dana si Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Larra si smillaraaq Sint sau cel putin erau multe locuri in Bucuresti unde puteai invata dansuri. Depinde ce vrei. Casele de cultura ofera cursuri de balldance, adica dans sportiv. Daca vrei sa faci de performanta trebui sa incepi devreme, altfel nu. Mai sint cluburile care fac cursuri recreationale de latino. Sitlurile sint un pic diferite intre ce inveti la dans de performanta si ce inveti la recreational. Dar ambele merita. Casa de Studentilor, Preoteasa, in spate la Opera, avea acum patru ani, cursuri de dans. Invatai salsa, merenque, cha-cha, paso doble, samba, vals si parca jive, jibe (nu mai stiu, ceva din 5 pasi f. saltaret). Mai o casa de cultura, undeva off-Matei Voivod. De la Liceul Mihai Viteazul, cum vii dinspre Universitate, o luai pe o strada la dreapta, prima inainte de Delea. Acolo mi-a placut mai mult pt. ca erau clase mai mici si intr-o casa veche boereasca cu parchet, nu pe ciment, ca la Preoteasa. La Clubul Salsa, cel de pe Luterana, erau cursuri recreationale. Nici nu stiu daca mai exista clubul ala, dar era fain pt. ca profi erau chiar sud-americani. Mai era unul fain in Cotroceni unde se adunau toti ex-patii latini si dansau in draci, dar ala s-a desfiintat. uitati-va prin reviste de femei sau prin Sapte Seri si cred ca o sa gasesiti informatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi plac dansurile de societate, dar cel mai tare rumba, cha-cha si samba. Mi-am gasit perechea, n-aveti voi grija, ca sotul meu e stangaci si ma simt de parca as dansa cu o fata. Cand eu pe bataturi la el, cand el pe bataturi la mine [bang]. A propos, asta are leac, mai sunteti careva dintre voi pe "invers"? scarmanus ______________________________________________________ Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adooor sa dansez. Nu ma satur si nu obosesc. Cand mergem la petreceri, eu si sotul nu ne oprim o secunda [:D][:D][:D] Fetele aveti dreptate in legatura cu varsta. Daca nu ai facut cursuri in copilarie, salut, nu ai unde ... [V] Avem prieteni, ei nu locuiesc in Ro, iar la ei se organizeaza seri tematice in fiecare sambata, la un restaurant din cartier, vreau sa zic ca nu rateaza nici un kef si se regasesc oameni de taote varstele. Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, eu sunt cam dolofana (ca sa fiu amabila cu mine insami [:D]). Am incercat (tiiiiiimid! ce-i drept) cu aerobic, sala, mers pe jos. M-am plictisit. Am racit. Mi s-a facut rau. Am vrut sa merg la dansuri, sotul meu a gasit o scoala (pe net), acorda reducere daca mergi pereche. E pe la 13 septembrie, in holul unei scoli. Nu e mare lucru, mare amenajare, dar chiar nu ne deranjeaza asta. Mergem de prin octombrie, lunea si miercurea, de la 7 la 8:30 seara (mai e cate o grupa dupa noi, alta merge martea si joia). Instructorul e un tip super ([bruta] sa m-auda barbatu-meu!), mai vine o fatuca cu care face pereche, ne arata miscarile si ma topesc de placere cand ii vad. Noi ne-am dus din 3 motive: 1. sa facem miscare (intr-un mod placut); 2. sa rupem monotonia servici-acasa si retur; 3. sa invatam sa dansam. Ma simt extraordinar, ma distrez foarte bine, ma amuz (cand salta suncile pe mine [:D]) si cand plec de-acolo, uneori chiar transpirata, mai dau din fund de cateva ori pe strada! E super! Sa nu uit: avem, si eu si sotul meu, cate 36 de ani batuti de muchie! Si ne distram de numa-numa! Joi cica mergem in Salsa, sa dansam. Ar fi prima data pt noi, ca nu frecventam cluburile. Imi pare rau numai c-o sa se termine, in decembrie [V] "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi, am uitat sa precizez, ca nu trebuie sa ma invidiati: sotul meu "danseaza" ca o scandura! Parca e o marioneta, are un bat infipt undeva si isi misca si el mainile si picioarele! Nu are pic de talent, i-am spus sa nu ma invite pe mine la dans [:D] Ce-i fain e ca invatarea se face individual, abia dupa ce ai exersat de cateva ori se mai lucreaza "pe perechi". Deoarece proportia este de 2 fete la un baiat, fiecare baiat danseaza, pe rand, cu doua partenere. Dar noi ne-am dus mai mult pt divertisment, va dati seama... "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...