Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor voua va place sa dansati?


Larra

Recommended Posts

Sunt aproape sigura ca in clubul Salsa sunt si acum cursuri, si nu conteaza varsta. Si mie imi place la nebunie sa dansez. Acum merg cu prietenul meu la cursuri de tango argentinian, din pacate in ultimul timp am fost ocupati si am cam tras chiulul [alcool] sper sa revenim la programul nostru. Eu dansez de mai multa vreme si drept urmare le am mai mult decat el, ceea ce a dat nastere la oaresce scenutze de gelozie, da' am zis sa nu luam lucrurile prea in serios si sa o luam ca pe o oportunitate sa petrecem timp impreuna intr-un mod placut. Si la noi la cursuri schimbi partenerul dupa fiecare dans (si culmea e ca in ultimul timp sunt mai multi barbati decat femei!). Rozi [flo] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, dragelor, Subiectul este mi-nu-nat!! si imi este greu sa imi imaginez oameni carora sa nu le placa sa se lase in voia muzicii, care sa nu simta ritmul, care sa nu viseze la o mie si una de lucruri frumoase atunci cand muzica iti inunda sufletul... mmm..mi-e draga muzica, iubeeeeeesc dansul.. Si am 35 de ani, dar sunt sigura ca si la varsta asta putem merge la dansuri fara nici o problema.Dansul nu are varsta, nu asa se spune? Ei bine, este adevarat. Chiar vroiam sa o intreb pe Rozi unde este scoala asta pe 13 sept si ma interesa de ce spune ea ca se termina in decembrie...Se opresc cursurile de dans? sau atunci terminati voi, tu si sotul tau? Eu chiar astept zilele acestea un raspuns de la o prietena, depre o sala de dans pe undeva pe la Eroilor.Ma intereseaza programul, iar cand am sa aflu, va spun.Asta pentru fetele din Bucuresti. E ok?:) Va pupa[pup] Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor nu va lasati duse de conceptia asta invechita ca dom'le daca am nu stiu citi ani nu mai e de mine la dans! Pai trebe sa se schimba odata si odata mentalitati de genul asta! Uite aici la scoala de dans la care merg eu sunt mai multe grupe, mai multe stiluri de dans, dar sa va dau un exemplu, e o grupa tot de dans arabesc unde cea mai tinara are vreo 40 si cea mai in virsta vreo 70 de ani! Si nu fac cursul asta 2 luni si gata hop acasa, e un hobby pt ele, fac asta de ani buni de zile! Si sa vedeti ce prietenie frumoasa au, ce petreceri super fac!!! Pai chiar acum citeva luni, a fost spectacol organizat numai de grupele de buricoase[:D], adica normal "araboaicele", au fost invitate numai femei, asa pe acelasi stil[;)] si au venit cam 400 de spectatoare toate cu ceva esarfe sau alte chestii arabesti, au organizat si un mare bufet cu mincare si s-au pus si pe baut, sa le fi vazut pe nemtoaicele spectatoare ce chiuiau ca araboicele si ce dans pe la mese odata cu fetele din spectacol! Dansul de genul asta nu poate fi invatat intr-adevar in citeva luni si gata, fac coreografii noi, sunt invitate la spectacole, e intr-adevar un hobby si un mod de recreatie! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34
Chiar vroiam sa o intreb pe Rozi unde este scoala asta pe 13 sept si ma interesa de ce spune ea ca se termina in decembrie...Se opresc cursurile de dans? sau atunci terminati voi, tu si sotul tau?
Draga Andrada, uite unde ma duc eu: Scoala Generala nr. 115, Calea 13 Septembrie, nr.177,la intersectia acesteia cu Soseaua Progresului, exact langa Complexul Comercial "Mirano", Administratia Financiara Sector 5, Cofetaria Tip Top. Accesul cu mijloace de transport in comun se face prin tramvaiele 2,8,11,12,35,47 sau autobuzele 226 (de la pta. Romana), 385 (de la pta Unirii). Statia RATB se numeste: Calea 13 septembrie (acces tramvai) sau Sos. Progresului (acces autobuz)! Daca va intereseaza, va dau si adresa siteului (as face-o aici, daca imi spun adminii ca am voie). In decembrie se termina cursul la grupa in care sunt eu si sotul meu, dar mai sunt grupe care au inceput pe 7 oct parca, deci ei termina mai tarziu. Pupici! "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce figura ! Numai in Romania se poate intimpla asa ceva sa nu primeasca persoane peste 25 de ani la dans. Parca n-ar vrea sa faca bani scolile astea. Bine ca nu pun pe usa un anunt precum ca numai 'fetele versate sub 25 de ani si sub 50 kg sunt primite'. Aici si oamenii de 80 de ani danseaza asa cum pot ei, se incurajeaza sportul la orice virsta fara doar si poate. Dar Romania mai are un drum luuung de parcurs pentru a schimba mentalitatile astea invechite. Dans placut tuturor !! [il] Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ungureaa
Dar Romania mai are un drum luuung de parcurs pentru a schimba mentalitatile astea invechite.
Draga Adina, te rog nu generaliza! Tocmai am dat exemplu de scoala de dans (latino si standard) unde n-a intrebat nimeni de varsta! "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...