Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubiri trecute...


Recommended Posts

aveam 15 ani, el 17. am fost impreuna pina a plecat la facultate. am suferit, am bocit, m-am dat cu capul de pereti. sotul meu (eram amici pe vremea aceea) m-a ajutat sa trec peste moment. dupa citiva ani ne-am casatorit. dupa 10 ani de la despartire, fostul prieten a luat legatura cu mine, spunind ca si-a dat seama ca a gresit, ca ar vrea inca o sansa, etc, alea alea. va dat seama, adica eu ar fi trebuit sa renunt la casnicia mea, sa o despart pe bb bia de taica-su, sa sterg cu buretele toate amintirile urite pe care mi le-a lasat (caci nu a fost tocmai o despartire in termeni amiabili) si sa ma intorc la el. chiar si acum ne trimitem mailuri, imi povesteste ce face, el intre timp a divortat de sotie dpdv sentimental e zero, dar eu nu voi renunta la familia mea nici pt el nici pt nimeni. mie mi-e bine asa cum este acum viata mea. si sper sa fie si mai bine. Bb Bia & mami Crysa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by gogosar
Dragele mele, ma bucur ca nu sunt singura care cand si cand mai deschid cutiuta cu amintiri.Cateodata ma gandeam cu rusine ca am asa un sot extraordinar care ma iubeste asa de mult si pe care il iubesc si totusi, cateodata ma mai gandesc la fostul.Nu cu drag sau cu parere de rau,dar ma gandesc....pur si simplu. Anca Capul sus, va rasari soarele si pe stada noastra.
Anca, nu cred ca trebuie sa te invinovatesti pentru asa ceva, mai ales ca nu iti inseli sotul cu gandul, cum se spune. sincer, nu vad nimic rau in asta, omul acela a fost parte din viata ta, nu? e firesc sa iti amintesti de el din cand in cand. important este ca nu te gandesti cu tanjeala sau alte alea, adica pastrezi intacta dragostea pentru sotul tau. ----------------------- este suficient sa judeci bine spre a proceda bine. (descartes)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

primele iubiri, chiar daca sunt scurte, lungi, involburate, line...sunt primele si greu se uita. si chiar peste ani iti fulgera intrebare: oare ce mai face? Dar cum nu ne palce sa gandim ca decizia pe care am luat-o nu ar fi cea mai buna,si ca renuntarea la el e cea mai buna decizie pe care am luat-o, gandul ne trece repede: nu era de mine....si gata; dar e acolo, cu rolul lui de PRIMUL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu am fost obsedata [bang]o perioada de timp de un tip bogat si smecher care vroia numai sa se culce cu mine. Eu nu am vrut ba chiar am facut foarte misto de el in perioada aia si nu i-am acordat niciodata atentia cuvenita ptr ca imi spusese clar ce vrea de la mine . Dar ceva a ramas in mine si dupa o perioada de 5-6 ani cred ma intreb ce sar fi intamplat daca ias fi acordat atentia cuvenita si nu ma inteleg de ce desi am mai vb cu baieti inainte sa il intalnesc pe el si perioade destul de mari de timp(cum se zice mare este gradina lui dumnezeu daca nici eu nu ma inteleg ). Dar poate ca asa a vrut Dumnezeu ptr ca acum sunt casatorita si astept un bebe (bebelusca) de fapt si sunt super fericita am un sot care ma iubeste am tot ce imi trebuie si nimeni nu imi sta in cale. Desi sotul meu este la a2a casatorie si mai are un copil nu conteaza eu sunt acum casa si viitorul lui si bebelusa care va veni si chiar asa este .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut o prima iubire fara care nu ma vedeam traind, si o a doua la care inca ma gandesc, dar eu imi pun alta intrebare: DE CE NE GANDIM LA EI??? CAND NE APUCA NOSTALGIA? mai ales ca majoritatea declara ca au soti buni, casnicii fericire.... OARE SI SOTII NOSTRI SE GANDESC LA FOSTELE IUBIRI? sau ei sunt mai practici traiesc in prezent si viseaza la viitor? eu de exemplu ma gandesc :cum ar fi fost daca...... atunci cand ceva ma nemultumeste in relatia mea actuala, cand mai diskut cu prieteniui comuni sau candsunt relaxata si mintea mea o ia razna. oare e normal??? [V]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fiecare am trait cel putin o iubire "a vietii noastre" insa numai de noi depinde cat de repede trecem peste dupa o relatie de 5 ani jumate, ne-am despartit..a fost...demult.. cam la 3 luni isi aminteste el sa ma sune si sa-mi zica ce mult ma iubeste si cat de tare isi doreste sa fim din nou impreuna, insa...e un pic cam prea tarziu... asta-i viata eu una..nu privesc inapoi..si nu ma intreb cum mi-ar fi fost cu el, ca daca s-a intamplat asa, inseamna ca asa a trebuit sa fie..sa intalnesc un alt EL cu care sunt fericita si iubita.. [flo] MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine prima iubire nu s-a consumat in nici un fel, nu stiu daca se pune pentru discutia asta [:D]. Am fost taaare indragostita de el, nu eram asa tanara (19 ani), era genul de om interesant, spiritual in discutie, sportiv, cu care nu te plictisesti. Si mai arata si bine, asta ca bonus. Dar bineinteles ca si el cauta o fata pe masura, adica nu s-ar fi uitat la o persoana banala ca mine [:D]. Noi eram in acelasi cerc de prieteni, deci oarecum il aveam tot timpul sub ochi (l-as avea si acum, dar a plecat din tara, spre norocul meu...). Privind retrospectiv, inca il consider unul dintre cei mai deosebiti oameni pe care i-am cunoscut, dar imi dau seama ca nu ne-am fi potrivit de nici un fel. El era mult prea nestatornic si nehotarat. Si acum, eu sunt fericita si cu un bb, iar el, saracul, este la a 20-a prietena, intr-o eterna cautare a jumatatii perfecte, pe care nu o gaseste...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la mine au fost 7 ani... vise ... promisiuni ...planuri...dar nimk. uneori ,acum vreo 2-3 ani ma mai gandeam ,recunosc ,cum ar fi fost daca....?dar acum nu ma mai gandesc , ba din contra ,ii multumesc lui dumnezeu ca nu mai sunt cu el ,ca l-am cunoscut pe sotul meu.mi-am dat seama ca el nu s-a schimbat ,si acum ,dupa ce sa casatorit si are un copil ,se comporta ca in tinerete ,adica nu tine cont de persoana de langa el , schimba femeile ff des si nici nu ma mir de ce a bagat divort de 2 ori pana acum ,dar intre timp se razgandea si tot asa...bine ca am scapat si ferice de mine ca am un sot intelept(in primul rand)si cu capul pe umeri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...