Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

hai in cancelarie!


Recommended Posts

Fetelor, sa stiti ca sunt alaturi de voi cand sunteti in clasa, in teste si examene, la corectat de perle... Eu nu stiu daca voi mai intra vreodata intr-o sala de clasa, la catedra... Am gasit ceva dragut care circula prin cancelariile din Franta si am vrut sa va impartasesc si voua. Doar o parte deocamdata, ca nu prea am timp... MIC DICTIONAR AL PROFESORULUI (de folosit in sedintele cu parintii sau pentru a completa rubrica "observatii" in carnetele de evaluari) Nu se mai spune, ci trebuie sa se spuna: * Un lenes = un elev cu dificultati * E puturos = manifesta un usor deficit de motivatie, care produce o faza de odihna intelectuala care nu este, probabil, decat temporara * E foarte lenes = nu prezinta nici o aplecare genetica manifesta pentru munca si se arata refractar la orice inceamna consum de energie * Scrie cu picioarele = caracteristicile sale genetice il impiedica sa profite de potentialul membrelor superioare * Nu face nimic = nu gasim nici o urma concreta sau virtuala a activitatii sale, dar se simte vointa de a face bine lucrurile * E egal cu zero = obiectivele pedagogice sunt inadaptate potentialului sau * E un tampit = conexiunile la nivel cervical nu functioneaza in totalitate dar un deblocaj iminent incepe sa se faca simtit * Doarme in clasa = prezinta un oarecare decalaj orar: ceasul lui biologic este probabil reglat dupa ora de vara din emisfera sudica Va plac? Mai am... ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lu.more
Fetelor, sa stiti ca sunt alaturi de voi cand sunteti in clasa, in teste si examene, la corectat de perle... Eu nu stiu daca voi mai intra vreodata intr-o sala de clasa, la catedra... Am gasit ceva dragut care circula prin cancelariile din Franta si am vrut sa va impartasesc si voua. Doar o parte deocamdata, ca nu prea am timp... MIC DICTIONAR AL PROFESORULUI (de folosit in sedintele cu parintii sau pentru a completa rubrica "observatii" in carnetele de evaluari) Nu se mai spune, ci trebuie sa se spuna: * Doarme in clasa = prezinta un oarecare decalaj orar: ceasul lui biologic este probabil reglat dupa ora de vara din emisfera sudica
Excelent, Lulu ! Asta chiar am s-o folosesc. Ai mei studenti se pun usurel cu capul pe banca joia dimineata, caci miercurea sera o pun de chef. Si anul acesta mai am niste specimene dragute : doi copilasi care se tin dulce de mina in timpul cursului. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine? Abia acum vazui subiectul. Intru la foste si eu, desi la anu' ma intorc la catedra. Prof engleza un an dupa facultate, suplinitor, dar ma duc inapoi in Ro si dau titularizarea...postul ma asteapta pt ca am lasat impresie buna si directoarea vrea sa vin inapoi. Cum am timp recuperez cele 10 pagini sa vad ce profe mai sunt p-aici...Ce discutati in cancelarie? Ca la noi la scoala....se cam faceau bisericute...[afro] -------------------- Andra [url="http://community.webshots.com/user/motanik24"]Albumele noastre[/url] [foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lu.more
Fetelor, sa stiti ca sunt alaturi de voi cand sunteti in clasa, in teste si examene, la corectat de perle... Eu nu stiu daca voi mai intra vreodata intr-o sala de clasa, la catedra... Am gasit ceva dragut care circula prin cancelariile din Franta si am vrut sa va impartasesc si voua. Doar o parte deocamdata, ca nu prea am timp... MIC DICTIONAR AL PROFESORULUI (de folosit in sedintele cu parintii sau pentru a completa rubrica "observatii" in carnetele de evaluari) Nu se mai spune, ci trebuie sa se spuna: * Un lenes = un elev cu dificultati * E puturos = manifesta un usor deficit de motivatie, care produce o faza de odihna intelectuala care nu este, probabil, decat temporara * E foarte lenes = nu prezinta nici o aplecare genetica manifesta pentru munca si se arata refractar la orice inceamna consum de energie * Scrie cu picioarele = caracteristicile sale genetice il impiedica sa profite de potentialul membrelor superioare * Nu face nimic = nu gasim nici o urma concreta sau virtuala a activitatii sale, dar se simte vointa de a face bine lucrurile * E egal cu zero = obiectivele pedagogice sunt inadaptate potentialului sau * E un tampit = conexiunile la nivel cervical nu functioneaza in totalitate dar un deblocaj iminent incepe sa se faca simtit * Doarme in clasa = prezinta un oarecare decalaj orar: ceasul lui biologic este probabil reglat dupa ora de vara din emisfera sudica Va plac? Mai am... ................................................................................. [hop][url="http://community.webshots.com/user/lumorelli "]Dragii de noi[/url] ................................................................................. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Lu.morule, tare de tot[:D][:D][:D][:D]. Io-s intr-un mic concediu de boala de luni pana maine inclusiv, am facut o bronsita si deci stau acasa sa ma tratez. Ca daca n-avem instrumentul principal de munca, vocea adica, geaba scoala. Eu mai am 2 saptamani fara asta si apoi am o mini-vacanta de o saptamana, in care sper sa ma duc la Cluj. Veniti si voi? [:D] scarmanus [url="http://community.webshots.com/user/scarmanus"]Pisicile mele[/url] ______________________________________________________ Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PS. Am uitat sa va intreb oarece: am un copil in clasa pe care-l suspectez de sindrom de hiperactivitate (ala de-mi face avioane in clasa si nu poate sta locului o secunda si nici nu se poate concentra mai mult de o fractiune de secunda). Voi ati avut cazuri in clasa, si daca da, cum le-ati spus parintitlor, de fapt ce e de facut in cazurile astea? Eu am incercat o strategie pe care am facut-o cunoscuta si mamei sale, adica i-am zis sa faca un efort de concentrare de 5 minute, timp in care sa rezolve un exercitiu, iar ap[oi daca vrea poate sa se ridice, sa iasa pana afara, sa se miste si sa revina pentru inca 5 minute de concentrare asupra exercitiului si tot asa. Deocamdata nu da roade.[bang] Astept sfaturi. Pustiul are 7-8 ani. scarmanus [url="http://community.webshots.com/user/scarmanus"]Pisicile mele[/url] ______________________________________________________ Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vä invit in [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42315"]noua cancelarie[/url]! [;)] Subiect salvat si incä ajuns la cifra onorabilä de 10 pagini! [:D] Cafeaua asteaptä aburind pe masä plus un buchet mare de flori de primävarä [flo2][flo][flo2] aläturi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...