Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

hai in cancelarie!


Recommended Posts

Eu am lucrat 3 ani ,primii 2 ca profesor de psihodiagnoza la clase speciale integrate si al treilea ca profesor psihopedagog in scoala speciala.Acum sunt in concediu de crestere a copilului,dar probabil ca o sa ma intorc in invatamant cand se termina cei 2 ani. Irina si bb Iinca(26apr04) "Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare, colegutelor! Mi-a parut tare bine azi cand am intrat pe aici sa vad cate fete dragute avem noi in cancelarie!...si iarasi m-am bucurat citind ca majoritatea regreta anii petrecuti in invatamant si ca si-ar dori candva sa se intoarca la "cea mai frumoasa meserie". Asa este, si eu consider ca a fi profesor este un dar, este meseria care te incarca sufleteste cel mai mult, caci ai cele mai mari satisfactii, cand la sfarsitul a patru ani de ciclu de invatamant privesti in urma si iti amintesti ce boboci luasesi si ce copii mari sunt ei acum, ce destepti, frumosi etc., si te gandesti ca in parte ai contribuit si tu la ceea ce sunt ei azi. Te bucura gandul ca poate candva isi vor aduce aminte cu placere de tine, ca poate ai putut face ceva bun pentru ei... Ei, in fine, ideea este ca eu sunt dintre cele "active", in sensul ca eu nu m-am retras decat temporar - in concediul pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani - si nici nu as renunta la invatamant. Am incercat, acum cativa ani, imi gasisem ceva mult mai bine platit, mergeam acolo dimineata, cateva ceasuri, inainte de a merge la scoala. Nu m-am putut acomoda, nu am putut renunta la ceea ce imi place intr-adevar sa fac, asa ca am ramas pe bani putini in invatamant...noroc cu salariul sotului meu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ia luatzi o cafelutza la pauza si sa vorbim [grup]. [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] Eu am o mare admiratie pentru invatatoare, educatoare si profesoare care fac ore zilnic non-stop. (eu am intre 0 si 4 cursuri de 3 ore pe saptamina, deci nu se compara). Voi ce credeti ? Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati... nu v-am observat. Ma inscriu si eu la voi. Profesoara de matematica cu definitivat si grad 2 luate in Ro. Vechime muuuuulta din 1990 pana in prezent cu o pauza mica de bebe. Acu predau la o scoala internationala matematica, fizica si biologie (asta din urma nu prea se asorteaza si mi-e tare greu cu ea...). Mi-ar placea sa mai aud impresii din cancelariile din Ro. Mi-e dor de colectivul cu care am lucrat ani de zile la Liceul Agricol Falticeni. Pupici si note numai de 10 la voi, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-as inscrie si io, da' nu stiu daca corespund! Si habar n-am cum sa ma prezint, da' incerc si alegeti voi ce vreti: asadar traducator de inglish si fronse dupa diploma, un an lucrat in Ro pe post de prof de engleza, iar acum lucrez la o scoala franceza particulara pe post de invatatoare si profa de engleza la pitici. Ziceti voi ce sunt, ca eu sunt confused. scarmanus ______________________________________________________ Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...