Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere la Spitalul Sf. Pantelimon


paxela

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, vin si eu cu un raspuns, daca nu e prea tarziu. Ce medic te vede? Eu tot la Sf. Pantelimon voi naste, cu dr. Urleteanu, pe care l-as recomanda cu draga inima oricui, e un medic extraordinar. Spitalul in sine arata jalnic (am fost internata vreo 3 zile pt. cerclaj), dar personalul de la maternitate mi s-a parut super ok. Asistentele au fost dragute ( e drept ca si eu am fost atenta, dar fara sa exagerez, si numai dupa ce isi faceau treaba. Deci nu stiau daca vor primi ceva sau nu, si tot au fost ok). Ce mi s-a parut super aiurea a fost lipsa dusurilor. Totusi, te cam chinui sa te speli la chiuvetele alea! Iti doresc nastere usoara si multa bafta. Ioana si Bianca pui in sapt 37 de la UM, DPN 24 dec, dr. Urleteanu, Sf. Pantelimon http://photos.yahoo.com/ioana_du
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la Spitalul Sf. Pantelimon, cu prof. dr. Ancar Virgiliu. Desi spitalul era groaznic, eu am fost f. multumita, ca dinsului ii datorez totul. Prof. Ancar m-a ajutat sa-l am pe Bogdan si tot dinsul l-a adus pe lume. N-am avut probleme, fiindca am stat in rezerva (2 rezerve cu 5 paturi in total la o baie). In rest acolo totul este f. nasol: mincarea aproape inexistenta - dimineata dadeau piine cu margarina la gravide si lauze, la prinz ceva ciorba si felul doi dar fara pic de carne, iar seara compot si de cele mai multe ori macaroane cu brinza. F. multa lume de tot felul acolo, mizerie, am vazut si gindaci chiar si la bucatarie, noroc ca eu in rezerva n-am avut. Bebele era tocmai in celalalt capat al etajului si mi-era tare greu sa ajung acolo, asistentele de la copii nu erau nici bune, nici rele, dar una a fost nemaipomenita: LILI. Ea m-a invatat cum sa-l spal, cum sa-l alaptez, ce produse sa folosesc. Nu avea copii, dar ii iubea tare mult. Asa ca daca ajungi acolo s-o cauti. Nanotoloaga a fost f. atenta, dar si noi am fost atenti cu ea si mai eram si pacienta profesorului. Desi nu-ti recomand sa nasti la Pantelimon, eu daca ar fi s-o iau de la capat as naste tot acolo, daca prof. Ancar ar fi acolo. [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi fetelor pentru sfaturi eu merg la dr prunescu dar in spitalul ala cica nu se stie cu cine nasti ca sa vin cand mi se rupe apa ca e medic de garda!!!!!!!!!!!!!!!! nu mi se pare tocmai normal dar asta e !!! eu ar fi trebuit sa nasc deja dar doctorul a zis ca bebe mai asteapta dar ca daca nu nasc pana pe 10 decembrie ma interneaza sa imi provoace sper sa fie totul ok inca odata mersi de sfaturi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...