Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum repar greseala?


Recommended Posts

mai cipcip cum de nu te-ai gandit ca poate sa te prinda?:) gandeste-te daca situatia ar fi fost invers, tu ce ai fi asteptat de la el? nu ai fi asteptat sa apara langa tine, sa se dea cu capul de pereti si sa-ti jure iubire vesnica? si eu zic sa-ti rupi un weekend daca chiar il vrei inapoi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga cipcipcip o data ce i-ai zdruncinat increderea in tine ,eu cred ca si data o sa te ierte si o sa treaca peste acest nefericit incident, acesta o sa fie intre voi pentru totdeauna.E ca si cind ai sparge o vaza si ai reusi sa o lipesti la loc.Chiar daca nu se vad crapaturile tu tot stii ca a fost sparta.Si niciodata nu o sa mai fie la fel!Du-te acasa si incearca sa-i arati ca flirtul nu a insemnat nimic pentru tine. "Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte" sheherezada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu dintr-o chestie de genul asta m-am despartit de fostul meu prieten. Din prostie si cochetarie am reusit sa-i creez banuiala ca l-as insela (ceea ce era fals!!). Dupa zile de plansete si juraminte si cereri de iertare (eu eram in Santiago, el in Madrid - am fugit imediat la Madrid sa-l impac, ca la telefon nu-mi mai raspundea si mirc-ul l-a sters de draci, ca sa nu mai dau de el ... l-am sunat din disperare acasa in miezul noptii (statea cu ai lui!!) ... in fine) ... deci dupa o nebunie din asta, am reusit sa ne impacam, m-a iertat DAR ... a devenit mult mai posesiv si banuitor, ma controla practic in orice si am preferat sa ne despartim. E o chestie foarte dureroasa sa descoperi ca partenerul te insala si crede-ma ca de la distanta si prin e-mail arata uneori mult mai rau decat e in realitate. Pentru ca nu doar tu suferi din cauza distantei, ci si el ... gandeste-te, oare el n-o fi avut tentatii carora sa le faca fata? Si cum se simte vanzand ca tu ai cedat (fie si partial)? Eu va doresc sa treceti peste asta impreuna si dragostea voastra sa se intareasca [flo] Si ... baga-ti mintile in cap, cipcipcip! [pup] Asteptam vesti! Ah, un secret: nu incerca sa te dezvinovatesti prea mult. Va crede ca esti mai vinovata decat esti. Daca poti sa-i spui cu mana pe inima ca mailurile alea au fost doar prostii, fa-o. Daca nu, recunoaste si realitatea: ca te-ai simtit temporar atrasa de tipul celalalt, dar numai pentru ca iti lipsea EL cel de-acasa si ca nu ti-ai dat seama ce prostie faci. Fii sincera si nu te umili.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare dovada ca-l iubesti ar fi pentru el sa te vada deodata in fata usii. Nu cred ca e prea bine sa lasi asa, ca poate ii trece de la sine supararea, sunteti si la mare distanta, daca cine stie se confezeaza la vre-un prieten care-l poate influenta aiurea, nu stiu.. Dar e pacat sa pierzi o casnicie frumoasa din cauza unui flirt aiurea. Fugi cu primul avion! Trebuie sa-i arati ca el este cel mai important in viata ta eu zic ca asta e momentul percect sa-i arati un asa frumos gest de iubire. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cipcipcip am patit si eu ceva de genul asta dar in cazul de fata el a fost vinovat.Tot asa, am dat de niste chestii nu tocmai placute pe net si i-am reprosat.Ce m-a deranjat mai tare a fost ca n-a vrut sa recunoasca in ruptul capului.Am vrut sa renunt la el dar pana la urma la rugamintile lui am cedat.Asta s-a intamplat acum vreo 3 ani.Nici in momentul de fata nu pot sa mai am incredere in el, l-am iertat insa sunt suspicioasa si banuitoare.Dar cred ca sunt asa din cauza faptului ca i-am pus in fata dovada negru pe alb si tot n-a recunoscut.Din cauza asta, nu stiu ce sa mai cred, chiar daca ar spune adevarul, nu sunt sigura de el. La tine e altceva, tu fost sincera si ti-ai recunoscut greseala. Iti doresc mult noroc sa va impacati!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg ca mori de plictiseala acolo in Suedia, la Polul Nord cum ii zici tu[:D], desi nu- departe de adevar[:D]stiu cum e, am avut si eu scapari din astea de a flirta, intr-un fel a fost din razbunare, dar am avut grija sa nu afle!! Pacat ca n-ai avut si tu putina grija!! Iti doresc succes, fa-l cumva sa inteleaga ca nu a fost nimic serios!! In ianuarie ma intorc acolo, poate o sa vrei sa mai povestim in particular!! Pacat ca stai prea departe de mine, banuiesc ca in Stockholm, ca ne-am fi putut intalni!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cipcipcip, am patit si eu asa ceva, dar si in cazul meu el a fost cel vinovat. L-am prins ca purta discutii romantice cu o fata ( e drept, din alta tara decat el), am fost cumplit de suparata mai ales ca era in preajma Craciunului, dar l-am iertat, si asta pentru ca a recunoscut ca a gresit din prima clipa si mi-a dat o explicatie care avea sens. Eu eram super ocupata fetita mea si eram prea obosita sa mai am grija si de el si atunci s-a dus si a cautat cuvinte de amor de la una pe internet. Am realizat ca a fost greseala mea insa asta nu il scuza deloc pe el, putea sa ia orice alta solutie inteligenta nu sa se duca la alta. Ce vreau eu sa iti spun este sa incerci sa vorbesti cu el ( fata in fata daca poti) si sa ii explici de ce ai facut asta, sa incerci sa il convingi ca a fost pur nevinovat si an acelasi timp un gest absolut necuvenit din partea ta. Acorda-i ceva timp sa isi revina, poate si luni de zile, ai rabdare cu el si arata-i ca il iubesti enorm in fiecare zi. Daca te iubeste cu adevarat, te va ierta. Capul sus si curaj!!! laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, sa fiu in locul lui, chiar daca as ierta, nu as putea uita...In locul tau sa fiu, i-as da colegului un mail ( cu sotul in BCC) in care i-as spune ca totul a fost o gluma, ca sunt happily married,etcsamd. Apoi mi-as face repede bagajele si as merge sa-l impac pe sotz, daca se mai poate. V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...