Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum repar greseala?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din punctul meu de vedere nu prea ai ce sa faci. Oricum va fi sa fie cum sa va intampla. Eu in locul tau as discuta simplu si fara tam tam. Amice asta e ..am gresit nu e ce crezi tu, nu am cum sa demonstrez, tin la relatia dintre noi dar tu decizi daca poti sau nu sa treci peste asta. Eu astept sa decizi si voi accepta decizia ta. Daca va fi una de adio, asta e am meritat-o daca nu am sa iti multumesc pentru gestul de a ne fi acordat inca o sansa. Scurt si la obiect. fara lamentari fara plansete, pur si simplu direct si corect. Ce va spune nu ai cum sa stii dar daca apreciza valoarea va decide sigur bine. Sau poate sa conteze suficient de mult incat sa deida contrariul. In acest caz ceea ce terbuie sa spun este ca toate fac parte din viata, si vei fi fiind infinit mai inteleapta in viitor. Sa zbori acasa mi se pare o greseala pentru ca din pucntul meu de vedere ceea ce spui tu conteaza. Dincolo de emotii de regrete orice om lucid judeca la rece. Nu va ma fi ca inainte este sigur dar poate va fi bine. Daca nu.... asta e! Capul sus! pentru amandoi. Parere personala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, in majoritatea cazurilor iti apreciez raspunsurile [flo], dar acum nu pot fi de acord cu tine. In primul rand nu cred ca cineva aflat in situatia sotului lui cipcipcip poate fi chiar lucid si detasat incat sa poata analiza situatia cu (,) calm; gandeste-te ca el s-a simtit tradat si e normal sa fie oarecum dat peste cap din acest motiv. Isi vede sotia cu alti ochi (nu ca ar fi asa...noi stim care e adevarul, dar el nu). Sunt de acord ca discutia trebuie sa fie fara plansete, lamentari etc., dar eu as pune multa caldura si dragoste in cuvinte, nu asa cum zici tu: "Am gresit nu e ce crezi tu, nu am cum sa demonstrez, tin la relatia dintre noi dar tu decizi daca poti sau nu sa treci peste asta. Eu astept sa decizi si voi accepta decizia ta. Daca va fi una de adio, asta e am meritat-o daca nu am sa iti multumesc pentru gestul de a ne fi acordat inca o sansa." Probabil ca aceasta greseala ii va lasa urme in suflet [ups], insa nu cred ca e iremediabil de reparat. Si cred ca este foarte important ca cipcipcip sa mearga acasa pentru ca una este sa se uite in ochii lui, sa-i spuna tot ce are pe suflet, iar el sa inteleaga ca ii pare rau si alta este sa-i trimita un mesaj (in care poate nici nu reuseste sa-si aleaga cuvintele potrivite ca sa-si exprime starea sufleteasca - din moment ce nu o vede e posibil sa inteleaga altfel ce ii scrie) Ada "Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede." - Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toti pentru raspunsuri si sfaturi [flo] e tare bine sa poti vorbi cu mai multi si auzi atitea pareri. Eu de mers acasa nu pot sa merg, pentru ca sint vreo 20 de ore cu avionul si nu pot lipsi de la scoala in nici un caz, am lipsit acum 2 sapt ca am fost bolnava deci daca lipsesc iara, chiar si 2 zile, se duce de ripa totul. Deci cred ca mai rau as face, sotul ar zice ca chiar sint iresponsabila, ca nici de scoala nu ma tin mai ales dupa atitia bani cheltuiti (ai lui [jamaica]) Acuma norocul meu (nu as fi dus-o oricum asa departe) a fost ca nu au fost declaratii de dragoste in mailurile alea, ci niste flirturi destul de nevinovate, dar bineinteles ca sotul meu de la distanta nu are de unde sa isi dea seama cit de departe aveam de gind sa merg cu treaba, el poate sa-si inchipuie diverse scenarii. Io i-am explicat ca de plictiseala si de aiureala am facut totul, dar nu stiu acuma ce e in capul lui si daca ma crede sau nu. Io acuma ma dau cu capul de toti peretii ca ce-am facut si ce-am stricat, dar asta e, probabil o merit [sm] Aveti grija ce faceti, o mica prostie facuta aiurea poate strica totul (acu dau sfaturi la altii, trebuia sa ma gindesc la asta inainte [:D]) iar la Polul Nord
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Idora
Te inteleg ca mori de plictiseala acolo in Suedia, la Polul Nord cum ii zici tu[:D], desi nu- departe de adevar[:D]stiu cum e, am avut si eu scapari din astea de a flirta, intr-un fel a fost din razbunare, dar am avut grija sa nu afle!! Pacat ca n-ai avut si tu putina grija!! Iti doresc succes, fa-l cumva sa inteleaga ca nu a fost nimic serios!! In ianuarie ma intorc acolo, poate o sa vrei sa mai povestim in particular!! Pacat ca stai prea departe de mine, banuiesc ca in Stockholm, ca ne-am fi putut intalni!!
da Isadora, in stockholm stau, da-mi de veste cind vii sa mai vorbim. Iti dai seama ce e aici, mai ales in perioada asta cu intunericul asta...[bang] iar la Polul Nord
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cipcipcip, Nu stiu cit de romantic sunteti sotul tau si tu, dar eu zic sa incerci acuma sa-i dai impresia ca el e singurul barbat din univers pt tine. Daca ai ceva resurse, trimite-i un ursulet sau o jucarioara cit mai haioasa, din alea care au mesaj cu "imi pare rau" sau "Pe tine te iubesc". Sau trimite-i ceva deosebit pt el, ceva facut de tine, ceva unic din care sa se simta dragostea ta pt el. Si linga o scrisoare lunga-lunga in care sa-i scrii la inceput remuscarile tale si sa continui cu 100 de feluri de ai spune ca-l iubesti. Poate sunt eu cam copilaroasa...dar barbatii iarta mai repede un copil ca o persona matura [:D][:D][:D]. Nu dati cu parul , daca solutia mea e prea naiva... Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aschiutza
Cipcipcip, Nu stiu cit de romantic sunteti sotul tau si tu, dar eu zic sa incerci acuma sa-i dai impresia ca el e singurul barbat din univers pt tine. Daca ai ceva resurse, trimite-i un ursulet sau o jucarioara cit mai haioasa, din alea care au mesaj cu "imi pare rau" sau "Pe tine te iubesc". Sau trimite-i ceva deosebit pt el, ceva facut de tine, ceva unic din care sa se simta dragostea ta pt el. Si linga o scrisoare lunga-lunga in care sa-i scrii la inceput remuscarile tale si sa continui cu 100 de feluri de ai spune ca-l iubesti. Poate sunt eu cam copilaroasa...dar barbatii iarta mai repede un copil ca o persona matura [:D][:D][:D]. Nu dati cu parul , daca solutia mea e prea naiva... Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Ba nu e deloc naiva, cred c-am s-o aplic [:D] iar la Polul Nord
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg perfect, am trecut prin aceeasi situatie.. aproape identica acum 3 ani.. intre timp ne-am impacat. Diferenta este ca eu eram in tara si el era in Spania. M-am unrcat in avion.. si am rezolvat problema Dar tu inveti si sambata si? Uite poti pleca vineri la 1545 din Stockholm si ajungi in Bucuresti la 2205 si te poti intoarce duminica la 1515 si ajunge la stockholm la 2105. Posibilitati exista totul e sa vrei, si bineinteles sa ai poti.. financiar. Trimite-mi un pm daca vrei mai multe detalii despre zborurile Stockholm bucuesti. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Votez cu Marius in printzip. Dar pentru unii flirtul partenerului poate sa fie stimulant. Le poate fi chiar mai bine ca inainte, depinde de firea lui. Cunosc cuplu care de-a lungul unei relatii de 10 ani si ceva, s-au inselat reciproc (dar nu simultan) + flirtat permanent. El era cu atit mai inversunat sa tina relatia iar cind ea l-a lasat in sfirsit el a fost devastat. Nu si-au recunoscut niciodata escapadele, chiar in fata dovezilor clare. Traiau intr-o banuiala permanenta, dar care il motiva pe el cel putin sa tina de relatie. Era intr-o urmarire permanenta. Cred ca era deja addicted la starea de tensiune. PS sotul e in America?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...