Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (32)


Recommended Posts

Fetelor mi-au venit rusii,pt prima data de cand a ramas insarcinata,si am o pofta nebuna de a manca[bang][bang][bang].Ce ma fac?????Aseara,de fapt asta noapte ,cand m-am trezit sa-i dau la mogaldeata sa pape,ma luase si pe mine foamea;eu nu am mancat in viata mea noapte...si aseara asa as fi bagat ceva in mine dar nu am coborat la bucatarie[:D]ca daca ajungeam acolo lasam frigideru gol. Ieri m-am plimbat toata ziua ca sa nu stau in casa de frica sa nu mananc si fara bani in buzunar,nu de alta dar ma tenta cate ceva[bang]. Meniu de ieri ora9 o cafea mareeeeeeeeeeeeeeee ora12 supa de pui,doua oua fierte ora17.30 supa de pui,peste la gratar si ABATEREA ZILEI 3 bucati de napolitana Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita] http://community.webshots.com/user/naomi_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine v-am regasit! Dacia, Caroline La Multi Ani pentru comorile voastre! Sa va aduca numai bucurii. Eu am cam lipsit saptamana trecuta de la "dat raportul" pentru ca nu am avut timp de nimic. De fapt nici sa citesc nu am putut. Bebele a fost tare racit si 3 zile si doua nopti a fost un planset si o maraiala continua. Chiar daca a treia zi a fost mult mai bine, alintarea a continua si a trebuit sa stau numai cu el in brate. Si cum nu prea reusesc nici in weekend sa stau pe calculator, abia astazi am putut sa citesc ce s-a mai intamplat. N-am reusit sa tin Monti saptamana trecuta. Am avut destule abateri pentru ca nu am avut timp sa-mi gatesc. De sambata insa am revenit la obiceiul de a manca Monti. Pentru Caroline- am aceleasi kg. Meniul de astazi 9-fructe(struguri, grapefruit, ananas, mandarina) 11- branzica, iaurt si o felie de sunca presata 14-ciuperci si pui la gratar 17- mere Pupici. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Igireada, eu zic ca nu ai voie branza dulce + smantana, caci branza dulce contine 5% glucide, dar daca mori de pofta nu e rau rau, vezi ce mai zic fetele. Cu branza topita nu am inteles de ce nu e voie. De ce mancati voi cate 1 lingurita ulei, chiar asa putin trrebuie, eu dupa ce nu am pus strop de ulei in gura 4 luni (cand eram la 1000 calorii), acum mananc la ulei pana imi iese pe ohi, cu oua, branza, conopida, pline de ulei si astea toate la o masa.Azi ma cantaresc sa vad cum stau. Am gasit macaroane fara ou, am voie? Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, iubitele! O saptamana linistita va doresc si cu cat mai putine abateri! Am trecut peste episodul cu boala lui bebe; se reface, de fapt pot zice ca si-a revenit 100%!! Iubitu' mamii...[:D] In ceea ce ma priveste...Stagnez, desi nu ma mira, ba chiar ma surprinde, avand in vedere ce am papat zilele astea (coliva, cozonac, ciorbita cu cartofi si paste). Oricum, vad ca organismul meu nu mai primeste toate dulciurile pe care i le dau!! Asta e bine, pentru ca sambata ii taiem motzu' lui bebenac si va dati seama ce o sa fie...[:D] [alcool] Meniul de azi: dimineata: mar; omleta cu oua de la mama d'acasa!! pranz si seara: nu stiu inca... Dacia: sa-ti traiasca fecioru'!! Sa fiti fericiti si sanatosi! [pup] [flo] Lili: in ceea ce priveste fasolea uscata, da, avem voie, dar trebuie considerata glucid. Deci, nu e voie s-o asociezi cu lipidele, adica faci fasole fara pic de ulei sau alte grasimi. Nu stiu cum iese...[alcool] La pranz ai voie branza de vaci cu smantana. Ai voie si dimineata 1 lg de smantana, la micul dejun lipidic. In privinta mustarului, noi am ramas la ideea ca nu este voie in prima faza, ci abia in faza de mentinere, dar moderat. Sa ma corectati daca nu este asa, pentru ca eu abia ce-am gustat ieri mustar cu hrean [pofta] si l-am considerat abatere!! Ada: ai voie doar macaroane integrale, fara ou!! Se consuma doar la mesele glucidice!! Fug, Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca macaroanele sunt din faina alba si fara ou cum e ce GI au? Eu am vazut in tabel amcaroane cu spaghete dar mai groase-GI 70 si macaroane din faina alba 40 sau 45 cum vine asta? Graul gol ce GI are, ca am mancat sambata dim cu zaharina? Va rog lamuriti-ma si pe mine. mai am o gramada de intrebari!!! [mariaj] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat-o rau de tot in bara simbata si duminca am mincat coliva la greu, n-am putut rezista, este super buna, nu stiu la cintar cum stau caci nu am vrut sa ma cintaresc. De azi pe drumul cel bun. Meniu: - dim un biscuite wasa cu brinza dietetica si o cafea si un kiwi mai tirziu - prinz sunca cu brinza - seara ceva din brinza de vaci cu ou si niste verdeata si cred ca o bag la cuptor, nu stiu ce-o iesi dar asta mi-a venit sa fac. Pupici multi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, Ada-lasa dracului IG-ul sau GI-ul ca nu ajungem decat sa ne enervam daca masuram.Eu fac altceva, mai ales ca sunt in prima faza. Nu mananc deloc paste, ca sa fiu sigura, cu toate ca imi plac de nu mai pot(pregatite oricum).Apropos, unde gasim paste integrale? Pentru a doua faza.Orez am gasit, dar paste....... Retete:Brocoli sau conopida(da' sa nu sariti la gatul meu ca sunt la microunde), daca vreti voi puteti sa gatiti la cuptorul mare, sa fiti sanatoase -cono sau broco fierte. Se adauga peste ele sunca slaba, ou batut, casacaval ras, se baga putin la microunde pana se face oul si cascavalul se topeste.SAU se adauga doar cascaval.SAU putin ulei de masline si usturoi pisat-delicios sa caliti usturoiul putin in ulei, da.... tre' sa ne cam ferim sa incalzim uleiul atat cat putem .(pont: cand mancati legume fierte, adaugati in apa de fiert 1-2 catei de usturoi netocati, caci sa vedeti ce savoare dau, fara sa mirosit a usturoi) -vinete taiate rondele, se pun in ulei de masline si apoi cam 5 min la microunde la 800(pana se inmoaie).Apoi se pun pe ele felii de cascaval si felii de rosii si putin suc de rosii amestecat cu usturoi(in carte este ketchup dar uitati de asta). Se mai lasa la cuptor pana se topeste cascavalul. Condimente: oregano, busuioc, salvie in general italienesti. -ciuperci-se umple fiecare ciuperca cu putin unt si putin cascaval(pentru cine este in faza 2, se poate branza imputita-sunt delicioase) si gata la microunde pana se fac ce credeti? va bagati? sunt usor de facut si mai ales nu ia mult timp Intr-o alta ordine: Adriana-Mihnea da-ne numele acelei doctorite, sa ne ferim dracului de ea , noi si prietenii nostri.(asta pentru ca eu fac parte din cele indignate si vorbesc pentru mine si din punctul meu de vedere, sa se intelega bine ca nu vreau sa conving nimic pe nimeni, dar nici nimeni sa nu ma convinga de altceva-am citit toate parerile despre aceasta chestie, vezi Lia, farmacisti etc). Este doar punctul MEU de vedere. Mai vorbim.Azi ma pun iar pe cantar.va tin la curent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Kiki (Off-topic): o cheama Sacala Eleonora si este angajata Policlinicii Titan. Ai dreptate, nici eu nu am vrut sa conving pe nimeni de nimic, dar s-au repezit "medicii cu buzunare" la mine, mama-mama, sa ma taie si mai multe nu... Asaaaa... Ada, pai daca macaroanele sunt din faina alba, de ce mai vrei sa stii si altceva?? E de ajuns sa stii ca nu avem voie faina alba sub nici o forma!! Daca tot vrei macaroane, cumpara integrale si papa-le cu legume, dar fara pic de ulei. De cand am inceput regimul n-am gustat paste, iar orez o singura data. Asa ca, papa mai bine ou in ce fel vrei si lasa macaroanele... Grau gol ai voie, este integral, si-l poti manca la mesele glucidice, cum ai facut sambata dimineata. Kiki: eu am luat paste (prin martie) din Cora de la raionul paste. Sunt tubuletze negricioase si sunt romanesti. Laura T a facut paste straine, nu mai tin minte firma, si i-au placut, in schimb nu le-a putut suferi pe astea romanesti. Incearca si tu si vezi cum e! Va pup, Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele hop si eu aici, pe fuga. Promit ca de miine sa va citesc retroactiv si sa vin la raport. Acum pot doar sa va anunt ca am cu 200g mai putin (51.1kg), deci am reusit sa scap de pragul ala nesuferit de 51,3. Chiar am avut si sub 51, dar cum am hotarit ca numai lunea conteaza, asta raportez. In rest, pot sa va spun ca in general am fost cumintica, dar in we am papt si clatite si inghetata, iar ieri si sarmale si cartofi si prajituri. ah, si bineinteles alcool... Dar cite un pic, sa nu se supere iar pe mine nenea Monti. Am fost si eu la Metro si mi-am cumparat gem fara zahar cu 17600. Dar pe el scrie ca are si indulcitor si astept sa vad daca nu cumva am sa am vreo surpriza, sa dau fuga la [consti] Meniul meu de azi: - dimi: wasa cu gem fara zahar + ness fc cu fructoza si lapte 0.1% - prinz: piept de pui afumat - seara: varza calita (yac) cu pulpe de pui la cuptor [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...