Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (32)


Recommended Posts

[:)]Hi, hi, Caro, draga de tine, te-am prins de manutza si nici sa nu speri sa-ti mai dau drumul, ca agatata ramai, pai tu stii ca ma simt de parca tre’ sa imi iau zborul?[:)] Este super cand scapi de cele "grele", desi nu mai mancam noi “grele” de muuuuult timp, dar eu carnitza o trec la “atarna greu”[:)] Culmea este ca nici nu-mi este foame si nici nu ma simt slabita.Deloc.Ar fi chiar caraghios, la cate vitamine bag in mine, nici ca ar putea fi altfel,nu? Azi am rontait ca mic dejun trei mere si un kiwi, la pranz am brocolli chior:), adica natur, fiert la abur si atata tot. si diseara papa fata salata de rosii cu ceapa si castraveti si ardei si ce bunutza si gustoasa are sa fie! Adriana, [pup]tare m-am amuzat citind depre peripetiile tale ..culinare si nu numai. Si ce-ai facut cu cele cojoace, draga mea Adriana –Dochia?A trebuit sa scapi de unele altele ca nu aveai incotro! Da’ macar a meritat! Pe vremea aia nu auzisera inca de Monti., [:)][:)]hi hi.te pup cu o mie de pupici, inc zambesc..Daca vad eu bine, bebele tau are sa fie sarbatorit si el, uite-acus, nu? Gabidr, cum facem noi sa o tragem un pic de urechi pe Geliza, ca sfintii sunt luni, asa ca ne-a indus in eroare?[:)] Deci tot weekendul este pro Monti, doar luni vedetzi ce facetzi, ca nu e de gluma! Eu care sunt super cuminte din cauza de frica de alergii sub nu stiu ce forme abracadabrante, pai daca imi spune alergologu’ sa inghit doar un bob de grau pe zi, nici ca am sa fac altfel! [:)] asa ca pe post de tort, imi pun frumos un rand de salata de varza rosie, unu’ de varza alba, unu’ de rosii, unu’ de castravetzi si tot asaaaa, pana stiu eu ca totul e ok.Ca 8 noiembrie are sa mai fie in toti anii astia ce vor urma- vorba Miliei: mai am ceva treaba si destul timp inainte:)ha ha ha Dacia, tu ai grija:) nu te rasfatza prea mult, sa ai totusi anumite limite si sa ai o zi cat mai frumoasa si cat mai plina de bucurii! Sa iti traiasca fetitza, a-ti traiasca sotul si toti cei dragi si sa fiti sanatosi. Un “la multi ani!” in avans[flo] Plec, dar poate mai gasesc o picatura de timp sa vin sa va “vad”. Pupici Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
a venit si momentul sa ies la raport iata meniul: dim: un mar mare + cafea si apoi lapte si iaurt 0.1% cu cereale integrale pranz: ardei+sunca+cateva bucati de limba fiarta seara: varza cu ceva carnati pe care am gatit-o ieri dar a fost gata prea tarziu si nu am mai mancat din ea sper sa rezist si sa nu mai mananc fructe pe seara in timpul zilei beau ceai si apa. Cat de rau este daca beau o cacao cu indulcitor?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti fetelor??? Eu nu am avut timp nici sã respir, dar azi am citi ce aþi scris voi, trebuie sã o cert iar pe Caro caci iar m-a trecut cu un kg in plus si io care ma bucuram ca am ajuns la 80kg!!! In rest totul merge super, a i8nceput lumea de la servici sa observe ca am slabit si e super!!! Meniul de azi: - sunca cu o felie de cascaval + cafea decof - o conserva de ton cu lamiie - cred ca 2 oua cu brinza Va pupicesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada34 Adriana, [pup]tare m-am amuzat citind depre peripetiile tale ..culinare si nu numai. Si ce-ai facut cu cele cojoace, draga mea Adriana –Dochia?A trebuit sa scapi de unele altele ca nu aveai incotro! Da’ macar a meritat! Pe vremea aia nu auzisera inca de Monti., [:)][:)]hi hi.te pup cu o mie de pupici, inc zambesc..Daca vad eu bine, bebele tau are sa fie sarbatorit si el, uite-acus, nu? Andrada34
Aaaa, Andrada draga, nici nu-ti inchipui cum am carat eu paltonul prin Tel Aviv sau prin Nazareth...[bang] Norocul meu ca ma imprietenisem cu ghidul (super dulce tipu') si cum venea la hotel sau la Conferinta, cum bagam frumusel bagajele in portbagaj si nu mai aveam grija lor!! Prin plimbarile pe la Locurile Sfinte nu aveam nevoie decat de o fusta lunga de vara si-un tricou...[:D] Si la intoarcere, obisnuita cu caldura de acolo, am inghetat pentru ca eram imbracata prea subtire!! [:D] Oricum, a fost o experienta de vis, cum rar ti-e dat sa ai in viata! [bis] Si...da, baiatul meu face 1 anisor saptamana viitoare; facem petrecere acasa la noi, asa ca va trebui sa gatesc cat cuprinde!! Si sa gust, ca nu pot da musafirilor bucate nesarate sau nepiperate!! [:p] Vorbim noi dupa chef...[sm] o sa-mi dati! Va pup acum si merg sa-i fac mancarica lui Somnorosu'! Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Eu ieri la pranz am mancat asa: ceapa calita in ulei cu branza prajita amestecate cu spanac ardei prajiti si 3 ochiuri de oua, toate aranjate frumos pe farfurie si le-am mancat cu cas. Azi am mancat la micul dejun- taitei facuti de mine din faina neagra cu gutui rase calite dar cu apa si scortisoara la pranz- varza cu carnat Vreau si eu in tabel, fetele!!! 1,68 si 57 kg Va pup Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai voie fasole uscata si nici mustar! Taietei cu gutui?? Hmmm...nu prea ai voie sa asociezi fructele cu nimic! Dar o consideram abatere, da? Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza la popor monti Ada00 – fasole uscata ai voie, dar sa nu adaugi ulei la ea sau orice alta lipida. Eu o fac de obicei ciorba fara ulei, morcov sau pastarnac. Dragele mele… prima zi de cleaning [spala] – va povestesc maine cum ma simt. Cred ca OK – Tare bun e graul incoltzit…[pofta] Andrada - suna apetisant tortul tau de cruditatzi....[pofta] New, te-am adaugat in tabel. Andreea Cristina, scuze – am modificat. Astept alte “urecheli” Caro, “Mai curata si mai uscata” [:D] Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro,Gratie... desi sper ca la 1.7 luni sa nu mai am tot 0 kg pierdute. (ai trecut 1,7 luni la durata regimului desi am inceput de luni..) dar nu-i bai.. Si tot pt Caro sau pt alta "guru" in materie - gutuile calite bine, bine de tot..nu sunt tot un fel de gem? Si please, am voie se beau cacao in cursul zilei? Daca nu, ziceti-mi sa-mi iau gandul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Verzica draga, mi-am luat eu o mina de diva.Am aripioare si pulpe groase, asa ca Monti m-ar ajuta, ca dupa sarcina a fost singurul regim cu care am slabit. ieri abatere...pe langa felia de paine cu unt si un sferi de briosa... Nu stiu daca am gresit cu pranzul de azi: Budinca de dovleceifara faina( dovlecel, branza de vaci, niste albuse ca mi-au ramas de la o maioneza, peste care am pus iaurt in loc de smantana.E gresit? daca vreti si voi sa vedeti poza, uitati-va in link, ca a inchis Caro capitolul unde ma laudam c-am pus si eu poza dupa primul montignac, eram intoarsa de la mare si aratam bine...acum am doar un kil in plus dar arat [grasa] [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...