Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (32)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by new
Caro,Gratie... desi sper ca la 1.7 luni sa nu mai am tot 0 kg pierdute. (ai trecut 1,7 luni la durata regimului desi am inceput de luni..) dar nu-i bai.. Si tot pt Caro sau pt alta "guru" in materie - gutuile calite bine, bine de tot..nu sunt tot un fel de gem? Si please, am voie se beau cacao in cursul zilei? Daca nu, ziceti-mi sa-mi iau gandul.
fructele preparate termic nu mai au aciditate si sunt bune de mancat fara sa respectzi regula fructelor. Problema este ca fructoza se mentzine si deci componenta glucidica a fructului. Asadar combinatzia cu lipide nu este de dorit, doar daca fructul respectiv are IG<35. Nu stiu cat au gutuile, dar potzi sa cautzi pe net dupa IG. M-am uitat la tabel si totul e OK. Nu stiu de ce 1.7 zici tu? Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asa stiam si eu ca fructele preparate termic sunt permise, ca nu mai fermenteaza ca si celelalte si taieteii mei sunt glucide, nu asociez cu lipide fructele. Este ceva dulce si e foarte bun. Ar trebui sa incercati si voi , merge si cu mere .PAna la urma a fost permis mic-dejunul meu? Caro, ce 1.7 spui, ca nu am inteles? Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, eu zic ca aratzi foarte bine, dar nu parerea noastra conteaza ci a ta. Daca tu nu te simtzi bine cu kilogramele pe care le ai si repartitzia lor, noi suntem aici dispuse oricand sa te incurajam sa slabesti. [pup] you si spor la slabit! Caro Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ada00 - sigur, spaghete integrale cu mere calite (fara ulei) merge ca mic dejun. Taietzeii facutzi de tine din faina integrala sunt buni numai daca sunt fiertzi "al dente" adica mai nefiertzi. Faina cu cat o fierbi mai mult cu atat ii creste indicele glicemic. Despre 1.7 - raspunsul era adresat lui new Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine e repartitia kg, bineinteles, ca grasa stiu ca nu sunt.Si ma simt mult mai in forma cand mananc Monti.Prima data chiar trebuia sa slabesc( de la 58 de kile la 161cm), si am slabit pana la 53.Dupa un an am ajuns la 51 si acum am mancat aiurea si am 52.dar mai rau e mancatul aiurea ma face obosita, balonata, plina de apa. asa ca da-i cu Monti! [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina, sigur ca este bine sa continui cu Monti, pentru ca este un regim sanatos, dar poate ca ceva fitness si faza II ar da rezultate mai bune in cazul tau... ai incercat? Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Andrada de urari numai ca...fetitza mea are cuc [:D] La fel si tie.[pup]Pun poze noi dupa petrecere![foto]ca n-am mai pus de un an. Revin luni cu dieta si sper sa-mi iau si o banda de alergat. Claudia,(she-wolf)te mai asteptam acasa (la prieteni dintotdeauna)[dual] Irina si Edy cel scump!(5 noiembrie 2002) Pozici cand eram mai mici http://danielirina.tripod.com/mypersonalsite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat...si a fost bine! dar aveam 2 kile in minus fata de acum( pt. o sapt. am avut 50 de kg pe cantarul meu) Am promis ca am sa ma reinscriu la sala....oricum pe cantarul de acolo am 54. [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, [:p] [:D]. Spre rusinea mea, aseara am terminat cu faza 20, nu 2, adica am papat o briosa cu ciocolata si am baut o bere Guinnes. [:I] Chiar este bun graul ala incoltit? A apucat sa incolteasca in doua zile? Andrada, am priceput, oricum tu esti foarte cuminte, marturisesc ca eu n-as putea suporta "postul" asta al tau. Cred ca dupa cateva zile dintr-astea as uita total de foame...Macar ai voie sa pui ulei pe salata? Mult succes, iti tin pumnii sa afli mai repede ce ai si sa papi iar normal. [pup] Sabina, chiar, ai incercat cu ceva gimnastica pt. zonele respective? dimineata - un mar; un pahar cu lapte degresat, cafea cu lapte degresat pranz - o bucatica de cascaval, una de babic, 1/2 iaurt low fat, un ardei gras si putina pasta de peste (facuta in casa, deci ok) seara - friptura de vita cu vreo salata [pup] Claudia si [pk] Cristi (16.12.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rusine she wolf [bang]... eu itzi spun, care am mancat aseara tort si am baut sampanie [bang]. Dar a fost ziua copilului, a implinit 17 ani... asa ca nu puteam sarbatori cu Monti. Dar azi ma simt iertata ca sunt la "dezintoxicare" si graul ala incoltzit e minune. Nu a incoltzit chiar, dar s-a inmuiat si e tare bun la gust (are gust de coliva - mie imi place). Si alta minune. Orezul inghitzit dimineatza cred ca mi s-a umflat in burta ca nu imi e foame deloc... sa vedem cat ma tzine.... Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...