Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (32)


Recommended Posts

Sunt noua, ma numesc Adina si sunt mamica Jasminei (15 luni). M-am ingrasat tare mult in timpul sarcinei si mai mult dupa nastere [bang] Am inceput si eu "regimul" Montignac. Am multe, multe intrebari! In primul rand: cat de exact tineti regimul? Chiar mancati numai branza 0%? Si paste? Si (ceea ce-mi vine cel mai greu) chiar niciodata cartofi? Si avocado e voie? Sper sa reusesc si eu, vad ca voi ati slabit toate pana acum. Si asta imi place, ca am o platforma unde pot vedea mereu cam ce-am facut![:D] Va multumesc mult Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani , multa sanatate , numai bine si tot binele din lume pt puiutii vostri, fetelor. La anul poate o sa am si eu unul mic, de aceea mananc sanatos acum, sa ma pregatesc[^] Am citit ca gulia ate GI 70, atunci de ce mancati voi supa de gulii? si mai imi faceti si mie pofta, am fost la piata si am cumparat gulii si aseara cand ma uit in tabel bomba.[V]Cu telina cum e , stiti ce GI are, ca la mine in tabel nu e. Azi meniu ca ieri,:dim 450 g iaurt facut de mine, smantanit varza cu carnat va pup si sa slabim frumos!!! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]fetelor! Dacia, sa-ti traiascu baiatul si sa fie sanatos si voi pe langa el! Caro, La Multi Ani! pt. Traian si tot binele din lume! Repede si meniul meu de ieri: D: lapte cu painica P: salata de ciuperci cu maioneza si usturoi[pofta] S: mancarica de gutui (abatere)+ un baton de cereale cu cioco[bang][bang][bang][bang][bang] [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetite slabute si La Multi Ani tuturor sarbatoritilor, numai fericire si multa, multa sanatate!!!![cheers][cheers][cheers] Meniul de azi: - dim - mai multe fructe - prinz - copan de pui cu brinza si ardei capia - seara - niste chiftelute cred Am o intrebare pentru fetitele cunoscatoare si cu experienta: - simbata o sa avem musafiri si printre toate bunatatile pe care le voi face m-am gndit ce as putea sa maninc eu si vroiam sa va intreb daca pot sa pap urmatoarea salata: - piept de pui cu castraveciori murati cu ciupercute din conserva si cu maioneza. eeeee, ce ziceti???? daca fac maioneza mai slaba??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Dacia si Caro, sa va traiasca flacaii! adinag, bun venit si spor la slabit! Branza 0% se mananca doar la mesele glucidice.Eu recunosc ca n-am avut atat de multa vointa incat s-o introduc in meniu fiindca nu-mi place, cu atat mai mult cu cat nici paine nu prea mananc(in 2 luni si-un pic am facut paine integrala doar de 2 ori, din cea alba n-am gustat).In schimb poti manca linistita branza normala la mesele lipidice.Totul e sa n-o combini cu glucide avand GI>35. Paste ai voie sa mananci, dar numai la mesele glucidice si fara sa le combini cu lipide.Atentie! Nu orice fel de paste.Sunt permise cele din faina integrala sau din grau dur fierte al dente(adica mai putin:6-8 minute).Daca le racesti le mai scade un pic GI-ul, deci e si mai bine.Dupa ultimele cercetari se pare ca este permis consumul lor in combinatie cu pestele care a fost preparat fara adaos de grasimi(fiert, fript). Cartofi n-am gustat de cand am inceput dieta, desi sunt fan cartofi prajiti. In schimb am avut cateva abateri grave(prajituri) pe care nu mi le-am permis decat la ocazii speciale(nunti, aniversari). Vei vedea insa ca nenea Monti are dreptate:daca mananci o perioada numai in stilul propus de el vei reusi sa privesti cu mai multa detasare interzisele.Iar cand apar si primele rezultate vei capata si forta de a continua. Avocado n-am gustat, nici nu stiu cum arata, dar presupun ca-i bun daca intrebi. Din pacate Monti il pune la index descriindu-l drept glucido-lipidic, deci "ingrasator". Ada, telina e trecuta in tabelul lui Monti la glucide bune, presupun ca o gasesti la etc.-ul din rubrica legumelor cu cel mai scazut GI.Despre gulii n-aveam habar ca au Gi-ul atat de mare.Chiar voiam sa incerc si eu o supa.Tu unde l-ai vazut? Gabi si gugulutzele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu! Meniul meu de azi D: un cei verde cu lamaie (m-a cam luat raceala)+ un baton din graham Peste vreo trei ore un mar P: salata din rosie+ gogosar verde + branzica de vacuta + o feliuta de sunca presata + cu putin ulei de masline (este OK?????) S: inca nu stiu, cred ca snitele din pui. Apropo, a facut cineva pana acum snitele ? Dati-mi si mie reteta, pleeeeeease! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna montiniacelor, Sunt nou venita pe forum, mama unei fetite de cristal, Maria Smaranda de 7 luni si proaspata montiniaca.(de la 1 oct). Intrebarea mea, maestrelor este urmatoarea: este posibil, ca pana acum sa nu fi dat decat aprox. 2 kg jos, desi tin regimul destul de bine? va spun ca inainte nu am tinut regim hipocaloric.Procesul de slabire este mai lent cumva? Cam cand as putea sa mai vad si eu ceva rezultate? mentionez ca nu prea beau apa. va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga kiki04... eu am inceput de luni- oficial, altfel... mai de mult dar nu mai zic ca ma fac de rusine. Si pana acum nu am dat nimic jos.. si sunt f pesimista. Asa ca la tine e f bine, sigur ca s-ar putea si mai bine. Cred ca daca ai bea mai multa apa ti-ar fi de ajutor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Kiki04 si bine ai venit! Eu, zic sa nu-ti faci probleme ca intr-o luna ai slabit doar 2 Kg. din contra, cred ca este foarte bine pt. ca acest Monti nu este un regim de slabit din acela care promite ca in doua saptamani dai jos 7 KG si dupa care, fie vorba intre noi, le pui la loc ba mai pui si in plus. Asta este un regim de viata sanatos care te ajuta sa si slabesti. Eu, cel putin asa am inteles, dar cred ca cel mai bine te poate sfatui grupul de fete mai experimentate in ale Monti. [pup][pup] si tine-o tot asa!!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...