Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac - ce am mancat azi (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, fetelor! Haideti sa mai scriu si eu pe aici ca am fost lenesa in ultima vreme... Bun venit noilor aspirante la titlul de Miss!! Dar sa nu mi-o luati inainte, ca va bat!! [:D] [pup] Inainte de toate, vreau sa-mi cer scuze pentru confuzia creata cu fasolea uscata. Nu stiu de ce, dar ramasesem la ideea ca nu este voie. Sa ma scuzati ca v-am indus in (t)eroare, dar pe mine nu m-a interesat prea tare subectu'! [pup] pentru voi! Mici raspunsuri: AndreeaCristina: ai voie salata aceea, chiar suna bine! Cu conditia ca (,) castraveciorii sa nu contina zahar, la fel si maioneza (facuta fara mustar, da?). Poti s-o subtiezi cu smantana sau iaurt. Daca nu ma insel, ti-a raspuns cineva la intrebare, parca era Karina. Nu mai stiu! [flo] New: ai mancat foarte bine! Bravo! In ceea ce priveste cafeaua, amesteca decofeinizata cu normala, ca sa iasa mai slaba. Asta in cazu' in care nu se poate numai decofeinizata!![:p] Sabina: vezi ca strugurii aia pana la urma nu sunt chiar asa de buni. Mai multe fete stagnau din cauza lor. Dar eu zic sa papi acum ca tot e vremea lor; mai tarziu va fi mai greu! [flo] Vanessa: dam bataie la poponeatza!! Acum, ca sa fiu sincera, eu am mai mancat mamaliga si porumb fiert, dar nu s-a vazut la cantar. Doar sa nu se mai repete, da? [pup] Podeanu, mama, iar ai gresit!! Pai, spune-mi tu mie unde scrie Monty ca seara merge orez integral cu ulei de masline??? Nu ai voie ever sa papi orez integral sau paste integrale cu lipide, gen uleiuri, carnitze si altele...Stiu ca nu suna apetisant fara grasime, dar decat sa gresesti meniul, mai bine papa ceva lipidic si stii ca ai facut bine! Spor!! [pup] [flo] PisiPis: nu ne suparam, dar si noi stiam ca avem voie morcov crud in salate! [pup] [pk] Fericire maxima!! [:p] Claudia, vrabia malai viseaza!! [;)] Pai eu nu cred ca avem voie nuci...Zic si eu; sa vedem ce zic si fetele! Am vrea noi, ca acum ma duc sa sparg cateva. Yammy, yammy... Eu nu stiu ce meniu o sa am azi...Dimineata mere, vreo omleta si in rest...O sa vad eu! Cantarul imi arata 65 kg fix; deci am dat jos surplusul de kg dinainte de rushi. Am ajuns iar la greutatea dinainte de sarcina, dar vreau sa mai scad putzin, vreo 3! Vedem noi... Am trecut aseara prin niste momente...[bang] [bang] Mi-a facut bebelul 40 grade si asta numai la 2h dupa alte 39 grade, desi ii dadusem tot ce se poate. A venit salvarea si i-au facut impachetari, supozitoare si au zis ca a facut o faringita de toata frumusetea!! Cum mai frate, ca nu i-am dat nik rece, doar ce am iesit pe-afara mai devreme cand era rece totusi... Oricum, bb se simte bine acum. Are caca moale, dar il dreg eu. L-am trecut pe antibiotice. Si colac peste pupaza, m-am certat ingrozitor cu medicul lui...Idioata, frate! Cred ca intr-un an de zile nu am avut nevoie de ea decat de vreo 4-5 ori, deranjand-o pe mobil. In rest, nimic! Doar mergeam la controalele lunare si asta era tot contactul cu ea!! Si o sun ieir, ii zic de bb, imi da antib. si gata. Dar cand am vazut ca a facut 40 cu tot cu antib., am sunat-o iar ca ma speriasem. Si stiti ce-mi spune?? Ca ea are contract cu Casa de Asigurari doar 7h pe zi si astea au fost dimineata!!! [V] M-am [blabla] cu ea si mi-a inchis telefonul; oricum, azi imi iau fisa de la ea si vad eu unde-l inscriu, mai ales ca face 1 an pe 11 si trebuie sa mergem la vaccin. Imi venea sa o omor; auzi, copilu' meu are febra mare si ea nu are contract cu CASMB!! Sa-o omori, nu alta!! In sfarsit...Imi cer scuze ca am scris la acest topic, dar voi sunteti prietenel mele si simteam nevoia sa ma descarc!! Ma scuzati... Gata, ca am umplut pagina pe forum... Sanatate multa, Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adriana_Mihnea, nu ne mai menaja si descarca-te aici si nu pe frigider.. in ceea ce priveste cafeaua am sa incerc sa mai amestec cu decof dar nu stiu cum va merge... dependenta e mare. Am reusit ca reduc la o cana mare dimineata. Mai multe nu promit. Azi am baut si o cacao. Meniul meu mai tarziu.. ca sa va raportez tot, inclusiv abaterile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, imi pare tare rau de bb-eul tau.lasa ca se face el bine. Doctorita Sofiei nu ne-a facut niciodata asa ceva, si o sunam si de 8 ori pe zi uneori.... azi nu stiu ce mananc, revin mai incolo. Si eu zic Andreea ca salata suna bine, nu e vorba de maioneza mai slaba, mai bine pune cat mai putina. [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/sabinelu_muzicelu/album?.dir=/3e47&.src=ph"]Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Salutare, fetele mele Repede, ca sunt pe fuga Mi-am facut aseara o salata bestiala suuuuper Monti: conopida fiarta doar un pic, fasole verde fiarta bine:), broccoli "muiat" putintel cat sa nu crontane dar sa nu fie nici prea moale, 5 graunti de usturoi, o lingura de ulei de maline si o legatura de marar.ahhhh! am manaaancat cu o mare placere, ca a fost tare gustoasa! Azi am repetat figura pentru masa de pranz, adica am preparat cam la fel, numai ca am renuntat la usturoi si am adaugat 1/2 lingura de otet de mere (fara zahar).abia astept sa o pap! Dimineata am mancat 4 mere si doua kiwi si diseara salata de rosii, ardei, ceapa verde si castraveti.ca desert, tarziu, o rodie pe care abia o astept sa imi strepezeasca dintii hi hi,[:)][:)] ca unt innebunita dupa ele! Nu stiu daca intre timp i-a raspuns cineva Andreei, dar spun si eu un cuvintel: Andreea-Cristina, e ok salata ta, fa-o fara griji si sa papi linistita.maioneza fa-o cu manutza ta si nu lua gata preparata si e ok.Nu cumva sa pui si mustar, ca dumnealui, mustarul care va sa zica, nu are ce cauta prin retelele lui Montignac. In rest, toate bune si se pare ca inca ne mai rasfatam cu un noiembrie insorit, ce bine, ca eu uraaaaasc frigul! plec, daca nu am timp sa revin, va pup pe toate de pe acum si va doresc weekend cuminte si incercati sa nu stati cocotate pe cantar non -stop.nu ajuta la nimic. va [pup][pup]Andrada Adriana, Caroline,She-Wolf, Karinutza, Gabidr-pentru voi, speciali [pup][pup][pup] [:)]De fapt, fac asta asa, ca o tradatoare, fiindca pun pupicii in loc de cuvinte, as avea de raspuns multe pentru fiecare, insa acum nu am timp.Asa ca imi trimit zambetele ca mesageri si va salut cu drag Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

numai cand aud de brocoli si mi se ridica parul in cap... [xx(] dar sunt dispusa sa incerc conopida, pe care nu am mancat-o pana acum decat 1 data cu fasole verde si lamaie... nu m i s-a parut cine stie ce. Asa ca, please, eu iau conopida, o fier bine, si va astept sa-mi spuneti ce pun peste ea sa-i dea gust. Contez pe voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana_mihnea Multumesc pt raspuns - maioneza o fac fara mustar si o sa-i pun putin iaurt/smintaina, iar castraveciorii snt facuti de mine in casa si snt in saramura. Intr-adevar imi spuse-se si she_wolf , dar nu am fost atenta, scuze scuze scuze. Va pupicesc [pup][pup][pup] pe amindoua. Salata boeuf o voi face cu carne, muraturi, telina si albitura fierte si maioneza.... asta e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pastarnacu nu e tot la interzise??? Asta apropos de albitura din salata Andreeii-Cristina. [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/sabinelu_muzicelu/album?.dir=/3e47&.src=ph"]Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, fetele, de mesaje. Da, bebele este foarte bine, mormaie pe aici...[:D] Pastarnacul este interzis, desi la inceput credeam ca-i bun. New: ce-ai cu broccoli? [:D] Asa patesc eu cu conopida...Ca nici acum nu m-am apucat sa fac ceva ca mi-e teama...[;)] Andrada: de unde cumperi broccoli? Ca i-as lua lui bb... Din Metro? Mai gasesc si altundeva? [dual] Adriana [mamica] si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03) [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea"]Pozele noastre 1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11"]Pozele noastre 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...