Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici noi nu am dat nici un fel de cadou de Thanksgiving. De Craciun o atentie sau cind plecam in vacante (eu prefer sa-i scot de la scoala cite o saptamina decit sa dau piept cu multimea) aducem cite ceva din calatorii (la fel o atentie mica). De Valentine's Day, Halloween, Craciun si Paste trimit la scoala pungute pentru fiecare copil din clasa la ai mei umplute cu bombonele de ocazia respectiva. Si ei primesc la rindul lor asa ca si noi sa tinem pasul. Noi plecam la Niagara de Thanksgiving sa ne vedem cu rudele din Canada si o sa fie primul Thanksgiving fara familia sotului. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Va deranjez din nou cu o intrebare, sper sa nu va suparati. Prietena mea, de care va povesteam zilele trecute (pleaca in USA, se naste bb in martie....despre asigurare...) a rezolvat problema. S-a interesat si asig sotului acopera nasterea si tot ce tine de bb. Pleaca pe 20 dec. Eu ma bucur nespus de tare pt ea. Dar sunt si ffff trista. Noi ne cunoastem de mici copii, practic am crescut impreuna. Nici nu m-as fi gandit ca ea o sa aiba un bb pe care eu nu o sa-l vad mult timp. Pe langa asta ar trebui sa fiu si nasa puiutului. A fost o jale cand am plecat noi in Spania, nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie. Problema e ca eu nu pot obtine viza de turist SUA. Asta pt ca anul trecut impreuna cu niste prieteni am aplicat la loteria vizelor. Pe langa asta nici nu intrunim conditiile necesare. Acum, intrebarea mea este urmatoarea: voi stiti cumva daca ex vreo posibilitate de a obtine viza de turist in conditiile astea? Ma gandeam poate sa garantez cu ceva ca ne intoarcem, sau ceva de genul asta. As fi vrut sa mergem prin aprilie sa-i vedem. Mai avem niste prieteni in Florida care ne cheama acolo tot timpul. Mi-e un dor si de ei de nu mai pot.Dar ma gandesc ca mai bine nu ma duc sa cer viza si sa ma trezesc cu vreun refuz. Dar totusi mi se pare aberant sa am timp, bani, chef si tot ce trebuie si totusi sa nu pot merge. Multumesc mult daca imi dati ceva idei. Pupici Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar ati aplicat la loterie sau ati si cistigat? Daca doar ati aplicat, nu-i bai, ca n-au de unde sa stie cine a aplicat, din zecile de milioane de aplicatii din intreaga lume. Daca ati fi si cistigat si nu ati fi mers mai departe cu procesarea actelor sau nu ati fi luat interviul, apai asta-i alta treaba, pentru ca pentru ei sinteti posibili imigranti. Home, wherever you are... Simina & Andrei (Deiutzu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai ce m-am intors de la un festival international organizat de elevii mei de la liceul din Sterling Heights...M-am pregatit "intens" mi-am pus ia de la bunica..si cam atat, ca fota si marama n-am...Ardeam de nerabdare sa vad standul romanesc...al meu sotz pe al polonez...Forfota, agitatie, cei care erau cu mine mergeau cu mainile la urechi...aaa, acuma ma intelegeti? Auzim muzica romaneasca: "vrei sa pleci..dar nu ma, nu ma iei....nu ma, nu ma iei..." se aude de zor din spatele unui panou... ne repezim intr-acolo si, surpriza! era standul Danemarcei. "Pai cum asa?" o intreb pe pustoaica ce-mi zambea cu toti dintii. Imi explica ca a dat cautare pe net la muzica din danemarca si asta a gasit....Mda...Si totusi, unde sunt romanii? Romanii e impropriu spus, pentru ca in acest liceu fiind o mare varietate de natzii, fiecare a tras la sorti ce tzara sa reprezinte. ii descoperim intr-un coltzisor si a trebuit sa ma uit de doua ori la numele tzarii sa fiu sigura ca e vorba de tzara mea. Pe masa erau, inevitabil, sarmale. Am infulecat doua, in scurt, in timp ce citeam prezentarea. La personalitati marcante, l-am recunoscut numai pe Alecsandri, pe-ailalti nu stiu de unde-i scosesera...sau poate cultura mea lasa de dorit. Hei, stai asa! Nu tu Dracula, nu tu Ceausescu? Nu tu copiii strazii? Am avut ceva emotii cand a trecut pe langa noi un pusti cu camasa ferfenita, am zis ca si el o fi de-al nostru, dar a trecut nepasator pe langa standul romanesc si am rasuflat usurati. Portul asa zis popular era jalnic, bietii copii, de unde s-or fi inspirat? Le-o fi picat si lor in mana, ca si mie saptamana trecuta, aceeasi enciclopedie pentru elevi care prezenta Europa de est pe doua pagini, iar trei sferturi erau ocupate cu poza familiei Cioaba? Da, costumele lor cenusii si broboadele albe, numai sa fi avut un pic de culoare si ar fi ilustrat cultura romani ...Era si haios sa vezi o negresa prezentand Romania, un alt negrisor cu coarne de viking, un blond alburiu-transparent stand protzapit in fatza standului Nigeriei si infasurat in toate culorile alea tari, un arab pretinzand ca ar fi chinez...Erau simpatici foc si se vedea ca au pus mult suflet si le-a placut sa se pregateasca pentru asta. Au facut o mica defilare a costumelor, dupa care a urmat un recital de muzica spaniola si dand albanez. Super! Cea mai antrenanta a fost o imitatie de nunta chaldeana, cu mire, mireasa, alai, sabii si lumanari aprinse...tot tacamul. Fetele mai ales erau niste cadane in toata regula. Au uitat de profesori, de directorul care se inrosise tot stand pe un coltz al scenei. Totusi, nimic indecent, erau doar tineri care dansau, se unduiau, traiau muzica la maxim. Sala era in extaz, mai ales ca sunt majoritari arabi si chaldeeni. Indoielnica a fost initiativa organizatorilor de a baga in program o profesionista de ...dans din buric! Planturoasa si trecuta bine ca varsta (ba eu, mai prapastioasa, am zis ca ar fi barbat mai la inceput...) a inceput a executa dansul insinuant, ca directorul a considerat mai cuminte sa plece de tot de pe scena. Nu stiu, nu dadea de loc bine cu atmosfera tinereasca si...educativa, nu? Prietenul sotzului meu si-a exprimat nemultumirea ca nu a fost ilustrata si traditia poloneza de striptease, tot poporu' o practica, nu? ma rog, o bilutza neagra ptr organizatori... Sunt si elevi romani acolo si am avut ocazia sa vorbesc cu cativa din ei, dar sunt insa dezbinati, nu au un program comun, nu vorbesc romaneste unii cu altii, devin neinteresati de tot ce tine de Romania. Ma gandesc de mult sa ii adun cumva pe copiii astia, si poate, cine stie, dregem busuiocul cu standul Romaniei la anul! I have found the enemy:it's us!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andru, super!! asa m-au induiosat randurile tale! m-am uitat acusica si la poze, is niste dulci pustii, le-am vazut si pe "romancute" (nu cele de-adevaratelea), intr-adevar nu prea avea nici in clin, nici in maneca portul lor, da' nu-i bai, las' ca-i organizezi tu la anul. [flo] pentru doamna profesoara! sa-ti traiasca copchilasii dragalasii! Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fain ptr aprecieri,fetelor, dar meritul nu-mi apartine in nici un fel. Am sa le transmit lor, insa. Sanca, btw, acum vad ca esti din San Diego... Cum e, frate, in zona aia, ca ma pistoneaza al meu sa nu mutam taman acolo, de ce , nu stiu..E chiar asa fain si promitator? Prima intrebare insa ar fi: sunt cutremure? Ca, daca sunt, nu pun piciorul acolo... Cum e cu joburile, scolile, preturile? Poate vom fi vecine, mai stii?[;)] I have found the enemy:it's us!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...