Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (32)


Recommended Posts

Buna fetelor... sunt doar in trecre ca si pana acuma... Va urez o zi buna si multa sanatate la toate ... [flo], iar bolnavioarele clubului sa va facetzi cat mai repede bine. Grate bine ai venit! Gabbriela [flo] & Julian [bibe] [url="http://www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, ati bagat groaza in mine cu asgurarile astea. ANDRUSKA eu si sotul meu tot la Blue Cross-Blue Shilds suntem, pentru ca el lucreaza la spital la Resurrection Health Care. A fost cu nasul la consultat pentru o deviatie de sept - deh... tot e in spital..si a venit acasa de plata aproape 500$. Sa speram ca asta e tot de platit si daca mai avem nevoie de medic pe anul asta sa fie free. Deja tin cu dintii sa ma mentin sanatoasa. Anul viitor vrem bebe... deci sa punem bani la ciorap nu gluma.. Multa sanatate ca e mai buna decat toate! [flo][flo][flo][flo][flo] Oana D http://community.webshots.com/album/205792726GbMnHz?421
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele si baietii din Chicago, spuneti-mi si mie pliz daca este vreun magazin Ikea in Chicago si daca este are numai mobila sau mai multe adica lampi, perne, tablouri etc faze d-astea? M-am uitat pe http://www.ikea-usa.com/ si nu vad Chicago trecut la lista de orase da' eu stiam ca e magazin acolo. Merci de info anticipat[flo] Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IKEA: 1800 E McConnor Parkway Schaumburg, IL 60173 Telephone 847-969-9700 Nu este chiar in Chicago, este cam la vreo 25 mile, depinde de punctul din care pleci spre destinatie. Cumnata mea a fost ieri acolo si a zis ca daca mergi pe autostrada se ajunge mai repede. Drum bun si sa-ti gasesti ceva frumos. Pentru mobila iti recomand Wickes, este in Lincolnwood, 3240 W Touhy. sau alte locatii le gasesti la www.wickesfurniture.com. Au mobila draguta, si un sistem de rate la care nu platesti rata pana in 2006 (rata variabila/luna, dupa buget) sau pana in 2008 (rata fixa/luna). Ieri am cumparat de acolo o canapea-sleeper de toata frumusetea, asteptam ziua de joi sa ne-o livreze. Daca fetele stiu mai multe, le asteptam cu indicatii [bis]. Oana D http://community.webshots.com/album/205792726GbMnHz?421
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor! Am si eu o intrebare pentru fetele care au venit aici la studii; eu tocmai am sosit (casatorie) si as vrea sa-mi termin studiile dar am o mica mare problema: imi trebuie foaia matricola de la facultate. Mi-e si groaza sa ma gandesc ca trebuie sa iau legatura cu cei de la scoala din Bucuresti, pentru ca secretarele sunt sub orice critica!Am inteles ca notele trebuie transmise direct la universitatea de aici, fara sa treaca prin mana mea, dar ce fac in cazul in care vreau sa aplic la mai multe scoli? Credeti ca cei din tara imi vor elibera cate foi matricole vreau eu? Plus ca am inteles ca trebuie sa fie traduse; voua cine vi le-a tradus, ca imi e greu sa cred ca dragalasele de secretare or sa stea sa-mi traduca mie foaia matricola. Please spuneti-mi si mie cum ati procedat voi. Merci mult Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi, eu cand am aplicat aici la facultate am avut nevoie de foaia matricola de la liceu din Romania. De la liceu mi-au eliberat o foaie matricola dupa care am facut copii legalizate si traduceri autentificate la un cabinet de notariat/traduceri (in Romania). Ma gandesc ca ai putea sa incerci, ca sa mai reduci din costuri/alergatura, sa vezi daca se poate sa faci tu traducerile si cei de la facultate din Romania sa-ti semneze si stampileze traducerea gata facuta. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, eu am venit in State inainte ca cei de la facultate sa-mi elibereze diploma si foaia matricola. Cand s-a facut anul de dupa absolvire, i-am facut procura tatalui meu, el s-a dus acolo, bineinteles ca avut probleme, dar a ajuns pana la decan, s-a certat cu ei, pana la urma a venit cu foaia-n dintzi[:D] Mi-au tradus-o in Romania la un birou notarial si a fost perfect valabila atunci cand a trebuit sa-mi echivalez studiile aici. Asta era in 2001-2002. daca intre timp s-a schimbat ceva... n-am cum sa stiu. Diferenta este , cred , ca tu ai venit aici la studii si poate trebuie sa existe un link intre cele doua institutii de invatamant- cea din Ro si cea de aici. Oricum, nu te lasa intimidata de impertinenta celor din Ro, este dreptul tau! Cateodata, ca sa mergi inainte, trebuie sa faci un pas inapoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...