Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (32)


Recommended Posts

Lizi, pe noi (in ny) ne costa gradinita 70$/3 zile, 3 ore/zi. Sanca, ofera-i altceva in schimb, daca banii nu-l tenteaza :)). al meu si-ar da si pielea de pe el pt. o "babano" (bomboana) :) I.&[url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi"]Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
El are din Hawaii un shark tooth ce-l poarta de gat. Ieri ne-a anuntat ca vrea sa-si lege propriul dinte si sa-l poarte agatat de gat.... Este un haios cu tot ce-i trece prin cap. Il conving eu sa-mi dea mie dintele... chiar daca ma costa un bilet de intrare in Legoland. [:-)))][:-)))] [url="http://community.webshots.com/album/183215607BRdngO"]frumosii mamei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanca eu ii spun ca i le pastrez eu si ma controleaza din cind in cind la monedele turtite din diverse louri pe unde am fost (stiti voi masinile alea de turtesc pennies) din portofel, piatra care a cules-o in curtea gradinitei special pentru mama...etc toate in geanta. Geanta are o tona deja iar daca ar fi sa ma alerge ala ca in filme si eu trebuie sa gasesc cheile fuga sa intru in casa.... Dar e absolut remarcabila taria de caracter[:D] a piciiului tau. Auzi tu sa nu se lase el cumparat... o mindrete de baiat ai! Andruska si eu am o durere in suflet cu asigurarile astea. 40$ m-a costat antibioticul astazi cu asigurare cu tot, mama lor ca ma costa mai ieftin sa iau o lada din romania, cu tot cu shipment. Un lucru poti face, sa le propui plan de plata si aici nu te pot refuza. Spune-le ca le dai sa zicem 2 dolari pe luna (atit poti tu), platibil la inceputul anului (ca sa nu cheltuiesti pe timbre). Pe de alta parte nu uita ca relatia dintre spital si astia care fac credit history e de obicei slaba Succces, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelalte stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate fetele,am si eu o mare rugaminte la voi.Intr-o luna de acum eu voi veni in USA.Pana aici toate bune,am asteptat ani de zile ca sa mi se finalizeze actele si acum cand in sfarsit totul e pe calea cea buna si plec...m-a apucat o anxietate ingrozitoare.Spuneti-mi va rog este asa de grea adaptarea acolo,eu in ultimul timp am auzit multe pareri negative despre viata acolo,ba ca nu sunt locuri de muncca,ba ca nu poti sa-ti faci prieteni si multe altele. astept siparerile voastre poate asa voi reusi sa ies din starea asta depresiva pentru ca nu cred ca e bine sa plec cu ganduri negative.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, fiu-meu face maine un anisor, iar sambata avem petrecere pentru taierea motului. Folosesc funda rosie sau albastrapentru pastrarea parului? Ca eu as inclina pentru cea rosie, ca asta se foloseste la toate inaugurarile facute. Iar el cum isi inaugureaza primul an al vietii, mi s-ar parea normal sa fie rosie. Am mai citit ca unele mamici au pus parul pe un ban de Ag. Eh, eu nu am din ala. Multumesc mult, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Ciuf , pt. baiatul tau. Kaiva Nimeni nu poate sa-ti spuna cum va fi pentru ca e diferit pentru fiecare si nu cred ca o sa te lamuresc prea tare. Conteaza nivelul de adaptabilitate, situatia financiara, familiala, dorinta de adaptare, locul in care nimeresti si multe, multe altele. Aici sint si bune si rele. Cred ca succesul de adaptare depinde si de motivele pentu care pleci din Romania. Economia e cam de ka-ka acum aici, dar unii oameni isi gasesc de lucru. Ca nu-ti faci prieteni, din nou, depinde. Daca mergi la scoala, iti faci prieteni americani printre colegi. Daca nimeresti intr-o zona cu romani, iti faci prieteni si printre romani. In ce zona va duceti? Vezi ca sint fete pe forum cam din toate marile zone. Nu stiu cum sa te incurajez pentru ca nu stiu nimic despre tine. Dar, in termeni generali, iti spun ca e normal sa te ia panica, dar nu=ti fie frica. E greu la inceput, dar cu munca si ambitie poti sa reusesti multe lucruri aici. O sa regreti toata viata daca nu incerci macar. Nu stiu ce lasi in Romania. Dasa lasi o situatie buna, o sa-ti fie mai greu aici, pentru ca, da, prieteni ai mai putini si pentru bani muncesti mai mult. America e destul de binevoitoare fata de imigranti, deci e destul de usor sa te adaptezi. Eu nu stiu inca daca sint adaptata, dar pot sa-ti spun ca-mi lipsesc prietenii si viata din Romania, si mai ales mama.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...