Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dieta cu paine - cine a incercat-o???


new

Recommended Posts

Maruta, 22 de kg doar din paine cu unt e greu sa slabesti. Eu as vrea sa dau jos vreo 15, de-aia ma codesc ... mananc eu o saptamana, doua, dar pe urma, vorba fetelor, imi iese pe nas si ma apuc iar de mancat normal si stric tot [bang] Cel mai sigur e tot cu dieta si sport ... daca ai timp si chef sa te tii de ele. [q] Ata ete, eu va doresc succes daca va apucati de dieta asta! Abia astept sa citesc rezultatele voatre! [flo] [url="http://www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg"]Smilla crocodila[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dieta si sport ... cuvintele cheie ... daca as gasi un loc unde sa pot practica (de placere) un sport ... de ex volei, handbal, baschet, badmington (parca asa se scrie) .. ar fi superb ... dar sa ma duc la sala ... offf urasc sa fac exercitiile alea ... totusi as vrea sa incerc aceasta dieta ... cine stie ... poate reusesc ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de un timp mananc "paine" Wassa pe care o iau de la Billa. Mai mult de 2 felii nu reusesc sa mananc oricat as vrea. Sigur se slabeste cu paine pt ca am o prietena care a slabit cu Bake Rolls. Manca la inceput cate 2 pungi si apoi dupa vreo 10 zile numai cate o punga pe zi. A slabit foarte mult si relativ repede dar cine se incumeta la un asa regim sever[bang] Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una am sa-l incerc insa acum sint racita, tusesc, am dureri de cap , imi lacrimeaza ochii si nu stiu daca e recomandat in aceasta situatie.
Astazi am facut o imprudenta ce cred ca ma va costa destul de scump.
Asa racita am fost la sala ,iar acum ma simt si mai rau.[bang][bang][bang][bang][bang] cuerpo sano , mente sana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele...daca voi spuneti ca nu se moare de foame...mai ca ma bag si eu,ca o saptamana n-o fi foc. Ok...cine se apuca de maine??? trebuie musai paine neagra??de aia alba si pufoasa nu merge??? ca si neagra,si cu margarina...exact de ce fug cat vad cu ochii[bang][bang] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stati sa vedeti ca eu sunt un fel de "canuta om sucit" ... am vrut sa tin dieta doar cu paine uscata ... am luat odata dintr-o benzinarie niste painici (franzele) taiate pe din doua si uscate ... cu dintr-astea am vrut sa incep azi ... dar nu am mai gasit ... desi am fost in Selgros si la multe magazine si benzinarii ... parca erau facute de greci ... asa ca azi mi-am luat bake rolls natural ... si sper sa nu mi se aplece ... deci si eu am inceput cura ... dar intr-un mod cu totul si cu totul personal ... nu stiu asa simt eu ca voi putea ... si daca am citit la Adinutza ... ca stie pe cineva care a slabit mancand paine uscata ... incerc si eu ... diseara ma duc in Carrefour sa vad daca gasesc painici dintr-alea uscate ... cel putin painea uscata sau prajita stiu ca face bine la stomac ... sa nu mai te balonezi ...parca ??? voi ce stiti ???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cele mai multe regimuri nu incurajeaza o schimbare a stilului de viata sau neglijeaza complet acest aspect. Daca dupa ce veti ajunge la o greutate acceptabila si veti intrerupe regimul, veti relua vechile obiceiuri (sedentarism, mese neregulate, alimente hipercalorice, junk food) sigur veti ajunge iar sa va ingrasati. Schimbarea stilului de viata si constientizarea importantei acestuia, sunt aspecte foarte importante. Este imposibil sa slabesti in 7 zile 5 kg. Organismul in mod normal poate slabi in medie 1 kg - 1.5 kg pe saptamana. In rest tot ce apare in minus pe cantar este apa eliminata din tesuturi. 100 g de paine neagra contine 245 de calorii si are doar 8.4 % proteine, 48.5 % glucide si 1.2 % lipide 100 g de margarina contine 786 calorii si are 0.5 % proteine, 0 % glucide si 82.5 % lipide. 1g de lipide produce prin ardere 9,3 calorii. In cadrul digestiei lipidele sunt degradate in acizi grasi si glicerina, acestea trec in circulatia sangvina, ajungand in ficat si tesutul adipos. Margarina nu are in continut nimic natural, ea contine uleiuri vegetale hidrogenate, coloranti, vitamine sintetice, aromatizanti artificiali.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am mancat o punga de bake rolls ... sunt ametita de foame ... am inceput-o pe a 2-a danna - eu nu vreau sa slabesc atat de repede ... atat doar ca trebuie sa ma invat sa fiu mai ponderata ... la mine stiu sigur ca functioneaza regimul disociat ... si cred ca poti duce o viata destul de sanatoasa ... separand alimentele ... desigur ca la un moment dat cand o sa simt nevoia ... o sa mai fac si cate o zi de fructe sau lactate ... carne ... aici am o mare problema ... nu pot manca numai carne ... mi se face rau de tot ... deci nu sariti ... chiar daca nu tin un regim strict cum spune topicul ... vreau sa raman pe aici ... sa vedem ce rezultate obtine fiecare ... diseara ma cantaresc ... joia trecuta (cand inca eram gravida) aveam 72 kg la 1.67 inaltime ... groaznic arat ca un gogosar ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...