Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Klebsiella in spital


Recommended Posts

Acum o luna si ceva am nascut fetita mea la Municipal in Bucuresti. Acum am descoperit la a 2-a analiza (de coprocultura) ca are klebsiella. Doctorul a spus ca a luat-o din spital. Vreau doar sa va avertizez, pe viitoarele mamici care nasc la acest spital (si cele care au nascut de curand acolo) sa fie atente, mai ales cu prematurii. Sanatate multa! luciana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu voi naste la Municipal. Cum anume se ia aceasta Klebsiella, la ce duce, ce simptome are si cum se trateaza ? La ce "sa fim atente" ? Hai, plizzz, nu ne lasati in ceata daca tot ne-ati speriat... [pup] Lali si licuriciul ei 31+ Dr. Anca, Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cataghe , cand ai timp poate ne lamuresti putin si pe noi cu Klebsiella, am inteles ca tu esti medic.[flo] Nu de alta dar am dat o cautare pe forum si am descoperit un articol despre maternitatea Cuza Voda din Iasi si am inteles ca si acolo a fost gasita aceasta bacterie pacatoasa si acum chiar ca m-am speriat. [pup] Lali si licuriciul ei 31+ Dr. Anca, Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiti atente adica ... dupa ce iesiti din spital. Ca acolo nu prea aveti sanse de a evita cumva microbii. Faceti analize ca lumea, adica imediat si apoi cam dupa doua saptamani inca o data ca nu se manifesta imediat. Bebelusa mea nu are infectie, dar e purtatoare pentru ca i-a iesit la analiza fecalelor. Si cineva mi-a spus ca bebita ei la doua luni cand a facut vaccinul antipolio (picaturi in loc de injectabil, cum ar fi fost mai bine) a facut infectie din cauza microbului asta si a tinut-o 17 zile cu antibiotice in vena... Iar prematurii sunt foarte sensibili si daca iau cumva microbul asta in spital atunci pot aparea complicatii. Fetita mea face acum tratament cu un antibiotic sirop. Speram sa fie bine. luciana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...