Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (12)


Oana_B

Recommended Posts

La multi ani ! tuturor mamicilor Mihaela /Gabriela si bebeilor !!! Noi am ajuns cu bine acasa dupa calatoria cu avionul...care a fosr o experienta pentru mine , ca nu e asa de greu , dar stresul de dinainte , cind te gindesti ca calatoresti singura cu un pui de 4 luni, bagaj , carut mi-a mincat ultimele zile si nopti. Dar nu, Alex a fosr cuminte, a miriiit el ca nu se putea dar doar ca sa-l mai pun pe umar, ca ii dadusem sa manince in aeroport si nu si-a facut plinul de rigiieli. I-am dat sa bea la greu ceai la decolare si aterizare , asa ca nu am avut probleme cu urechiusesle...si bineneteles ca tot ceaiul ala a iesit afara cind am ajuns la controlul pasapoartelor ! Dar credeti ca i-a imresionat pe unguri ca el era tot ceai cu lapte pe tricou, el pe mina...tot m-au tinut la puricat ( ii urasca ptr asta ) . Dar am ajuns cu bine si tatai ne-a luat flori si lyi Alex un super ursulet ff viu colorat ...ca doar a fost baietel cuminte si merita. Am vrut sa stiti ca totul a fost bine si am ajuns sanatosi...ma duc la sterilizat/despachetat...spalat...stiti voi!! o zi buna Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamici !!!!!!!!!! Cum reusiti sa puneti bb-ii in marsupiu ? Ca eu pana am terminat treaba, am fost loarca pana in sosete [alcool]. Azi mi-am dat seama ca fie`mea este o scandalagioaica maaaare de tot. Nu este fericita decat atunci cand isi poate suge mainile [bang][bang][bang], altfel zbiaraaaaaaaaa. Cu manusile e si mai rau. Sunt tare suparataaaaa [q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DARIA, gand la gand asta vroiam si eu sa intreb....atat eu cat si puiu leoarca ne-am facut si n-am mai plecat nicaieri, a trebuit sa ne dezbracam, el se zbatea si scheuna de nervi, io la fel imi venea sa dau cu capul de perete tot de nervi, am incercat 2 variante nici una nu a mers prima: am imbracat copilu, m-am imbracat si io, am pus marsupiul pe pat si am incercat sa indes copilul in el si sa-l ridic pe mine, sa-l inchid la spate. error doi: am imbracat copilu, m-am imbracata eu, mi-am montata marsupiul pe mine si am incercat sa indes copilul in marsupiu, sa-i var piciorusele in chilotelu ala. error din nou. osteniti amandoi si nervosi, ne-am dezbracat, io am luat un cub de ciucalata, lui i-am dat un gat de ceai si am amanat actiunea pana cineva mai destept ne zice cum sa procedam[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D] Lia, io am avut noroc ca asta mica era rupta de oboseala, dar pana am inchis eu cele doua porcarii de bretele pe la spate in X, ... imi venea sa ies sa rog pe cineva sa le incheie. Am stat cu asta mica peste mine, io imbracata, ea imbracata pana-n gat [:D][:D][:D], de la un moment dat am dat in ras de nu ma mai opream, ca am ajuns in fata oglinzii sa vad bretelele si eram ca in filmele cu prosti [:D][:D][:D]. Invers nici nu am incercat, ca nu are cum sa incapa din picaj in marsupiul asta. Doamna, sa umble odata pe picioarele ei [:D][:D][:D] Fetelor, cand ati introdus cerealele, la ce varsta si care masa si ce fel de cereale ??????????????????????????????? Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca pe mine m-a dis mintea pana sa-l si iau de subsiori si sa-l bag acoo cu piciorusele eu fiind gata inhamata, ar fi intrat el da nu nimeream eu ca nu se tine si el si se mai si zbatea nervos ca era imbracat tot asa, pana-n gat si cum nu suporta hainele groase pe el....era tare prostdispus, si mi-era frica sa nu-l stric vorba fetelor io din ce am auzit tare bune-s cerealele de la Humana da cica daca bebele are tendinte de igrasare ..mai usurel cu cerealele[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani mamicilor si bebeilor sarbatoriti! [flo][flo][flo] Noi am facu in sfarsit caca azi dimineata, dupa trei zile (el facea in fiecare zi de trei ori) Si m-am gandit eu ca poate nici n-a fost constipat, poate m-am stresat eu doar, ca nu s-a chinuit cand l-a facut, si a iesit moale. Dar eu ma gandeam ca normal ar fi sa faca in fiecare zi, ca un om mare, nu? Si fiindca a facut caca, am hotarat sa continuam cu sucul de mar, sa vedem de la asta ce reactie mai avem. Rain, tu cum ii dai sucurile amestecate, sau in fiecare zi altul, sau cum? Dana, parca vorbesti de copilul meu cu cautatul amigdalelor si cu statul numai sus si cu programul haotic. Bai, mi-a placut cum ati descris treaba cu marsupiul. Lia, si mie mi s-a intamplat exact la fel. Am incercat in ambele feluri si n-am reusit decat sa fac copilul sa urle si sa ma enervez si pe mine. Si eu mai astept inca sa ma descebaluiasca cineva. Dar eu am si un model extrem de complicat, ca nici acum dupa ce l-am studiat bine de tot, nu stiu la ce folosesc unele bretele si cordoane. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca numa io nu dadui copilului nimic inca....hmmm, tre sa vad ce fac cu treaba asta, de undvea tot trebuie sa incep... Io credeam ca din moment cand am marsupiul acasa o sa fie floare la ureche, uite-asa -mi voi purta puiu ca maimuta, peste tot, da uite ca vaz ca nu-i simplu deloc si ne mai si incalzim ... asa ca acum cam sta cazut in disgratie dupa ce l-am batut pe tati la cap cu marsupiul asta, sa ni-l cumpere ca ne trebe musai Vorba Dariei..sa-l vaz mergand pe piciorusele lui si bine o mai fi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...