Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (12)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
noi i-am cumparat puiutului asa: - o chitara mica, de dimensiunea unei viori, are luminite care se aprind si se sting, beculete de diverse culori, canta cam 3 minute, are 50 de melodii diferite, am agatat-o deasupra patutului, in exterior sa nu-i cada pe el cumva ,tace malc, si asculta, mai si zambeste cand are chef. - 4-5 animalute de plastic moale, bune de bagat in gurita si morfolit cu gingiile, un iepure, un elefantel si o portocala cu palarioara, superdulci toate, colorate fain, si chitaie tare dragut, il distreaza foarte tare - doua mingiute cu fete zambitoare de marimea unei portocale, pe care inca nu stie decat sa le tina cu ambele manute, nu chitaie, nu fac nimic. Aste-as bune pt copii mai mari care stiu sa se joace, sa le arunce, sa le ceara inapoi, sa-ti rupa salele cand le scoti de sub paturi nonstop, sau sa-ti frangi gleznele alunecand pe ele prin casa[:D][:D] asta i-am cumparat si zic ca e destul deocamdata, nu stie el prea mult sa se joace acum
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in ceata cu urmatoarea chestie: pana la ce temperatura poate fi scos bebele in carucior afara si decand intra si termoreglarea lui in functie. Afara-s 7 grade acu si habar n-am daca e ok sa-l pun in carut si sa-l duc afara si cat de gros sa-l imbrac, cate paturi sa pun pe el ca nasul ii e rece oricat il imbrac afara; la temperatura de 15 grade nasu era rece desi avea 3 paturele pe el plus chestia aia antivant si ploaie a carutului... Ce ma sfatuiti? multumesc fromos lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, si eu il pupacesc zi-lumina, noapte-bezna ca nu ma pot abtine, imi vine sa-l mananc de drag ce mi-e ...sa fie punctuletele de pe obrajei de la pupaceii mei ? Da` mi-am smuls mustatile[biz] :-) asa...si zi-mi de unde iau o crema de galbenele ca lumea, am luat una fabricata in farmacia de dupa colt si parca e diaree de rata[xx(] la cutie lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haha Lia m-ai distrat cu cele 5 mesaje la rind. crema de galbenele arata toata la fel....incluzind mareatza definitie pe care ai dat-o tu. [:D] asa ca foloseste-o ca e buna. bubitzele pot sa fie de la pupatul pe obraji - ptr ca oricum ai germeni in gura si tu si cei care il mai pupa - macar limiteaza numarul de persoane la 2...adica tu si sotul tau. noi ne abtinem cit putem....(nu prea mult, recunosc!) Simona, maimutza am primit-o....si culmea este facuta in romania, la o firma din cta, dupa numarul de telefon. daca mai vad te anunt. e tare simpatica si are o fata zimbitoare...asta ride de se prapadeste de ea. a propos de bazdaci, al meu tocmai a tacut dintr-o criza de urlete fenomenale care l-au luat direct din somn, nu a tacut nici in brate la mine....ce mai, a fost circ aici...intr-un final s-a potolit. acu' sta si se ride la maimutza in scaun parca nu s-ar fi intimplat nimic! pardon, acu maninca o vaca [:D] (are una mica de plush la care roade intr-o mare veselie, nu stiu ce e asa atragator la ea, dar lui ii place mult).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, acu de plush, maine o friptana la gratar...stie baiatu' ce e bun...hehehe Multa sanatate mamei tale! Lia, sunt si unele nemtesti (alea's mai smekere, arata ca de gaina!...[:D][:D][:D]) Melkfett le zice. Se gasesc pe la farmacii sau la raioanele de cosmetice. Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...