Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (12)


Oana_B

Recommended Posts

hehehehe m-ati facut sa rad ...tare faza cu teveu, a mea acum se cearta cu dan bitman, pe atomic [:D], dar ei ii plac in general stirile, vrea sa fie fata informata! ma duc sa masor casa, la 30 m ziceti [:D][:D][:D], cred ca din blocul vecin ar vedea foarte bine ! Roxana, esti tare ...mai ales catecelele (versurile) pe care i le canti puiului, la noi tati inventeaza versuri daca nu le stie, el vrea sa calmeze cupilu si inventeaza la greu iar eu ma prapasesc de ras ... Monicule, io credeam ca stiti voi ceva de mancatul la orizontala hehehehe ...zici ca nu i-ai facut nimic ca sa-si regeleze programu'? facea la fel noaptea, nu vroia sa doarma, avea chef de maraiala? Lia, si eu o sa-i cumpar jucarii de ros, asa mi-a zis dr dupa ce m-am plans ca roade tot ce prinde! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Saltare! Si noi pana se ne cumparam Cutiuta Muzicala inventam versuri la greu, amandoi (tati si eu), care de altfel s-au si consacrat si deja sunt hituri in familia noastra. Acum insa suntem experti in cantece de copilasi. Seara avem program artistic de cantec si dans. Eu deja i-am luat jucarii de ros, numai ca mai mult se enerveaza cu ele, ori nu le poate tine, ori ii scapa. Cu mancatul la orizontala eu stiam ca poate face otita. Da uite ca eu ii dau sa suga numai la orizantala, intors pe o parte si nu m-am gandit niciodata ca nu i-ar fi bine. Nasii mei nu si-au lasat copilul sa se uite la tv pana pe la 2 ani. Sunt tare stresati pe chestia asta. Si incerc sa-l las si eu cat mai putin desi e clar ca e fascinat, da-mi mai scapa din cand in cand cand m-a rupt de spate si nu vrea sa stea jos altfel. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia frumoaso, cand se mai intampla asa, dezbraca-l la pile si cerceteaza fiecare cuticica de pielusica. Mie din ce povestesti tu nu mi se pare nici oboseala, nici razgaiala. Daca la inceput doar maraia, si apoi in timp a inceput sa urle, atunci sigur il deranja ceva: un fir de par pe undeva, sau un puf ceva. Eu am patit asa cu Adeluta, care la inceput la fel a inceput sa se agite, sa maraie ca in sfarsit sa urle si sa nu stiu de ce. Pana la urma i-am facut baie (desi ii mai facusem in seara aceea odata) si la baie am observat ca avea un fir de par de al meu exact la gatut.Nu-l vedeam daca nu-i faceam baie. Asa ca de obicei cand incepe sa planga asa, eu verific degetele de la maini, de la picioare, gatutul si bineinteles pampersul, sa nu o jeneze, caci si cu asta am avut probleme o data. Portiunea care se lipeste cu scai e un pic mai aspra si o frecase pe piciorus(de pampers pus de tati). Pe voi fetele cu copchi cuminti, va pup dulce si va urez o seara buna. Liliana si [bibe] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la noi e un frig si toata ziua a fost ceata ... Am stat afara putin de tot, iar matza a dormit foarte mult azi ... sunt curioasa la noapte. Lia sa stii ca si Giulia urla de nu ia aer, cateodata si singurul remediu gasit de mine este ca o pun la san. Si tace, desi nu suge nush cat de mult, ci doar asa, ca de snacks (cum zice tat`su`). Si sa stiti ca mie imi convine adormitul la san. Dupa ce haleste seara, ragait si ritualuri si nu adoarme, o pun la tzitzi si intr-un minut e ca drogata si o pun in pat. Roxana1974 - iti multumesc ca ai scris "in padurea cu alune [...]" ca nu-mi aminteam versurile astea ... si am inventat cu sotu` de crapam de ras in fiecare seara (cantam in cor) [:D] ca si Giulia atunci se "rasteste" la noi ... pe limba ei probabil zice sa ne tinem gura[:D][:D][:D] Mitzura - what`s Cutiuta Muzicala ? Pls lamureste-ma Ref la tv ... cum vad ca se intoarce incolo, il sting. Mi s-a spus din maternitate sa nu las bb sa se uite. Dar cu radiatiile alea in plus sau in minus ... eu zic ca tot acolo suntem ! Eu am o mare problema. Cum plec cu matza asta undeva, intr-un loc inchis, incepe sa se uite pe pereti si cand nu-si recunoaste desenele incepe sa urle ... Copii vostri cum se comporta cand mergeti la altii acasa ? Ca a mea parca vrea sa [fuga]... [pup] de la noi ! Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, "Cutiuta muzicala" e un cd cu cantecele pentru copii, asa se numeste, sint 3 volume, dar cateva cantecele se regasesc pe toate cd-urile. Moata mea se linisteste imediat cum aude muzica, le ascultam si cantam de cand am venit de la spital ... Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a, mi-am adus aminte de ceva, Lia. nu t eingrijora ca temperatura e in ureche 35.8-35.9, asa e normal. pe leaflet-ul termometrlui meu de ureche scrie sa ii iei citeva zile la rind temperatura de trei ori si sa iti formezi astfel intervalul lui normal - ptr ca difera de la personaj la personaj. si Patrick tot as aare temperatura normala (vorbesc de cea masurata in ureche). cit despre tv.....stati voi linistite gagici ca nu disting ei nimik acum si nu le face rau, sunt fascinati doar de lumina si de schimbarea culorilor - eu am observat cum face si intr-un supermarket - e fascinat de culori in se uita la ele fericit, daca il intorci intr-o parte se frichine sa il lasi sa se uite la ele in continuare....ce vreti, invata si ei! haha Daria m-am tavalit de ris la faza cu snack-urile....cool![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si mie imi convine INCA ca adoarme la san ca e mai comod asa, numai ca ma gandesc ca ii dezvat un obicei prost sa il pun la san ca sa adoarma. Ce ma fac cand nu mai am lapte, la 9-12 -15 luni sau cand o fi???? E? Asta-i marea mea intrebare, la care nu am gasit inca raspuns. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce se-ntampla oare cu bebele meu mai lume? cand ii trece degetelul, ca mi s-a naruit toata speranta cand vad ca acu i se inroseste si degetelu mare de la picioru stang. Cat dureaza in mod normal pana sa se vindece sa cred ca daca-i taiam io cu forfecuta jumate de deget se vindeca in 2 zile, asa...ce D-zeu se intampla??? la degetelu drept are o ditai crusta si nu s-a dezrosit complet, e inca roziu pe partea superioara. Sunt termenata fizic si psihic, imi vine sa urlu la luna si sa sar pe geam de la etaju 4[:(!]. Nu mai rezist[bang][bang][bang][bang][q][q][q][q][:(] sorry noapte buna tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...