Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (12)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! La multi ani de sf. Mihail si Gavril! Sa fiti sanatosi (mamici si bebelusi impreuna)!! Noi suntem in lupte de strada cu biberoanele. 5 mese pe zi si la alea mananca 50ml intr-o juma de ora! De azi dau militaria jos din pod...(mi-e ca ma da ea pe mine...hahaha) Noi Sabsimplex nu i-am mai dat de la doua luni, cred ca suntem cam inconstienti ca ea colici a mai avut... Buburuza face kk in toate felurile posibile....nu m-am prea ingrijorat drept sa spun. Mama inconstienta! O zi excelenta sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laaa Muuulti Aaani !!! si din partea noastra !!! Muuulta sanatate si fericire tuturor !!! Nu stiu cum e vremea la voi, la noi ploua urat de tot. [bang] Marcelle, eu Giuliei i-am pus supozitor 7 zile la rand, asta in saptamana a 4-a de viata, deoarece nu functiona nici metoda "termometru". Nu a dat dependenta. Daca nu ii puneam, nu va puteti imagina ce urla de durerea de burtica, apoi imediat se linistea. Ai incercat sa-i dai zeama de fruct/leguma inainte cu vreo 15 minute sa-i dai laptele ??? Daca-i dai biberon, il poti face mai caldut. La noi asa merge intotdeauna. Doar sa fii atenta sa ragaie dupa suculet, altfel ... s-ar putea sa ai surprize ! Fetelor, dupa zeama de fruct/leguma, cu ce ati continuat voi ??? ??? ??? [pup] de la gagici ! Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si din ploioasa Timisoara! Urez La multi ani si muuulta sanatate sarbatoritilor mari si mititei! Le multumim de asemenea celor ce ne-au urat de bine caci si noi suntem mamica, adica eu si puiutul Mihai sarbatoriti azi si ne bucuram ca suntem in centrul atentiei[bis][bis][bis][bis]. Asa ca chiar daca afara ploua si am fi vrut sa mergem la plimbarica, o sa stam in casa la caldurica si o sa desfacem cadouri, ceea ce nu e chiar neplacut, trebuie sa recunoastem[:D], as aca sanatosi sa fim, ca restul se rezolva!!! va pupacim Mihaela-Lia si Dan-Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate-mi dati un sfat cosmetic: de cand puiutu meu saliveaza mult si de cand isi suge pumnisorii toata ziua, isi intinde saliva pe obrajori si cred ca de asta se tot irita, are asa punctisoare rosii pe buculite si nu stiu cu ce sa-l mai dau sa-i treaca. Ziua il sterg dupa fiecare masa si chiar mai des cu comprese sterile inmuiate in ser fiziologic iar searadupa ce adoarme iar ii dau cu ser si cu crema Nivea Baby, insa de la o vreme nu mai prea are efect, poate si pt ca saliveaza din ce in ce mai mult, intruna umblu cu un servet sau cu servetele sa il sterg ca altfel isi uda bluzitele la manecute si la piept
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor si la noi este azi dubla sarbatoare - ziua mea de nume (si multumesc mult pentru urari) si cele 4 luni pe care le implineste azi Stefan! Cu ocazia asta o sa va dam si noi raportul la crescut: avem 65 cm si 6150 g si nu ne mai tace gura cit e ziulica de mare! Va pupam si le uram si celorlalti Mihaele/Mihai si Gabriele/Gabrieli LA MULTI ANI si toate cele bune! Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004) 32 ani, zodia: gemeni http://community.webshots.com/user/leelooga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow! LA MULTI ANI Mihaela-Lia, tot ce iti doresti tu! nu am stiut ca e si ziua ta ... Daria, dupa sucul de fructe se incepe cu pulpa de fructe! raportam o noapte super linistita, adormit la 10.30, trezit la 2,6, 10 [bis][bis][bis]! in sfarsit am dormit si eu, simt ca mi-am incarcat bateriile, iar moata are un chef de joaca ... din pacate si in Bucuresti e frig, bate vantul destul de tare, e o vreme de stat in casa si totusi cred ca vom iesi o ora pe la pranz! pupici Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Va multumim pentru urari! Sa fiti sanatosi si fericiti toti cei cu numele de Mihai si Gavril!!! Pupici! Suntem bine dar am avut o saptamana ciudata: mami a devenit depresiva (deh, se apropie ziua intoarcerii la servici) asa ca tot amana sa se apuce de invatat, ca tot are un examen in decembrie [alcool][xx(]. Apoi am avut oaspeti vro 2 zile si am avut motive de leneveala... Azi e sarbatoare [:D], maine e marti, poimaine e iar sarbatoare... Nu aveti niste zeama de kef??? Cu biberonul Vic s-a imprietenit si papa doar seara completare cam 90 ml. Sucul de mar, morcov si portocala il dam cu lingurita si am facut cateva hainute curcubee... Sper sa iasa cu Vanish... sau poate cu foarfeca [:D]. KK facem in toate culorile posibile si moale si puturos. Da', ca si Cristalina nu imi fac griji, ca cica daca alaptezi asa e... Si Vic se trezeste noaptea de 2-3 ori sa linga tzatza 5 minute si apoi sa adoarma instantaneu... Pe mine ma termina programul lui Vic total haotic: mananca fie la 3 ore fie la 1 ora, doarme ziua fie 15 minute, fie 2 ore. Niciodata nu stiu daca am timp sa mai fac cate ceva... Sper sa-i treaca, pana se insoara. Ultima pasiune a lu' fi'miu este cautarea amigdalelor, cu amandoua mainile daca se poate...[:D] Si cred ca ii leg un ham de tavan sa il tina in picioare, ca numa suspendat ii place... [:D]..nici macar in fund sau sprijinit nu mai e multumit! Aaaa, si inca ceva: de vro doua zile plange dimineata inainte de a se trezi de parca ar vrea sa doarma dar cineva il trezeste. Cam atat de la noi. Sa aveti o saptamana fericita, fromoasa si calda! Sarbatoriri fericite. [flo] [bis] [pup] Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI [s][s][s]si de la noi pentru toti sarbatoritii de azi, Gabitzi si Gabishoare, Mihaitzi si Mihaele, sa fiti sanatosi si voiosi, mamici si bebici deopotriva !!!! O zi frumoasa si linistita, chiar daca afara timpul nu prea tine cu noi !!![pup][flo] Alice si bebe Andrei Florin 35 de ani/pesti LMA 12.08.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...