Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (34)


Andra_

Recommended Posts

dragele mele, ma iertati ca am absentat asa de mult, dar nu am avut timp deloc. v-am mai citit si vad ca va tot intalniti! pai tot asa mai departe! [:D] jasmina si-a schimbat programul si se culca iarasi mai tarziu (cam 23-24h), tocmai incerc sa-i schimb programul. si asta e un motiv petnru lipsa de timp. de obicei, scriu numi can doarme, ca de altfel nu ma lasa deloc! iat ziua doarme o data cam 1,5h, si in timpul asta fac de mancare si alte treburi prin casa. dar promit sa devin mai activa! marox cunosc cazuri diferite. verisorul sotului are un baiat si o fata la diferenta de 1 an si 7 luni. ar unosc si o familie cu 4 baieti, cel mai mic tocmai nascut, cel mai mare are aproape 4 1/2 ani. deci romana, ai grija[;)] jasmina nu-i prea vorbareata, doar in limba ei si pana la 10 "cuvinte", majoritatea in germana. de inteles intelege amandoua limbile foarte bine. face multe faze, e pupacioasa (cu noi si strainii) si cand scrie bibi de homeless-ul ei, parca-i aduce aminte de jasmina. cam tot asa: se uce la toata lumea, cu toata lumea, la restaurant se duce la posete straine si scoate lucrurile din ele (ineinteles, daca nu sunt eu pe faza), duna gunoaie de pe jos si in schimb arunca lucrurile bune la cos. cand ne plimbam si o las sa mearga singur cam regret de obicei. intra in toate magazinele si scoate lucrurile din raft, le tranteste pe podea si nici nu-i pasa ce-i spun eu (nu-urile o fac doar sa rada). mai repeta si ea dupa mine "nu", duce manuta unde nu-i voie, o trage inapi zicand nu, asta de vreo 4-5 ori, dupa care tot o face. deci numai ca sa-mi arate mie ca stie ca nu-i voie, dar o oare drept in poponetzul ei mic si dulce! oricum are o pasiune petrnu cosurile de gunoi! cerseste mancare de la oameni pe care-i vede mancand pe strada... nu mai zic nimic! va pup si burticilor le doresc numai de bine! (acuma sunt doua [:D]) Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, mamici Va multumesc pentru contraexemple. Dar, cum sint eu circotasha, va mai informez ca in afara de ce mi-a spus doctorul, mai sint si alte "indicii": calendarul chinezesc de pe DC+faptul ca n-am avut deloc greturi, la fel ca pentru Alex. Romana, parca tu ai avut greturi pentru Alin si nu pentru Cristian, nu-i asa? Am vazut si eu pozele de la intilnirea voastra. Ba chiar si Alex v-a admirat, cum si-a dat seama ca ma uit la poze s-a catarat in bratele mele si v-a studiat cu mult interes. Nu mi-a imparatasit concluziile lui, insa sa stiti ca mie mi-au placut. Ma bucur ca reusiti sa va intilniti si sa continuati in realitate o prietenie virtuala. Gio, parca am citit ca Taisia trebuie sa poarte ochelari? (scuze daca ma insel si nu e vorba de voi) De ce, cum ati depistat-o? Pojogam, si Alex e interesat de scule, fire, etc Ce vrei, sint baieti;-) Marea iubire a lui Alex sint cheile, daca i le dam sta sigur cuminte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i pentru Carmenutza[:D].Pai bine mai mama, fetele si-au racit gura de pomana?!? Tu dimineata ai sarit pe .... telefon??? Trebuia sa incerci si tu o aplicatie de dimineata, ca mine de exemplu[:D]. Eu m-am riscat cu David care la un moment dat si-a facut o intrare precum Kramer din Seinfeld. Atat a impins in usa pana a reusit intr-un final sa o deschida si noroc cu patul ca a avut in ce sa se opreasca caci altfel se ducea ca berbecul cu capul inainte ... Crisa, musai scoate pozele din profil cu subsemnata. Frate, da` m-am ingrosat nu gluma[bang][bang][bang]. Azi, ca de obicei am avut o zi infernala si m-am tot bodoganit cu sa-ti fie capu` al naibii de zanateca care o mai sta ea pana la 3 noaptea in carciumi..... Marox, felicitari. Asta cu secretul 3 luni am facut-o si noi. Danacaltan, mult ti-a trebuit soro pana ne-ai gasit![;)] Ma iertati acum, ma cheama datoria. PS Mihaela n-am uitat. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha..deci Bibi a inceput bine ziua de azi[^]...Bravos madam..da' parca nu serveai micul dejun la pat dimineata!...Cat despre mine..ce sa zic..dupa o cafea si trei cola...nu am dormit mai deloc...si cand este somnul cel mai dulce daca nu dimineata?![;)]nici nu am simtit cand a plecat Razvan de acasa..[:D] Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox: Nu am vrut sa sune ca un repros cind am zis ca ai tinut secret sarcina. Se poate si mai rau. Sotu nu le-a zis colegilor ca va mai avea un bebe si au aflat dupa ce l-am nascut pe Alin. Da am avut greturi cu Alin si ziceam atunci ca nu mai vreau alta sarcina, dar au trecut si am uitat. Acum am alte probleme. Carmenutza: Sotul nu are preferinte la sexul celui de-al treilea bebe, orice … sanatos sa fie. Eu as vrea o fata ca sa nu fiu in minoritate exagerata. Am vazut si eu pozele de la intilnire si vreau sa spun ca Magda e o femeie foarte frumoasa. Sper sa nu se supere celalate mamici care sint si ele frumoase, dar daca e sa aleg o miss intilnire eu o votez pe Magda. Ce nu inteleg eu e cum ati rezistat pina la ora aia, auzi la 3 noaptea si acasa le asteptau copiii si sotii. Bibi: Si eu aveam impresia ca esti mai silueta. Ia exemplu de la Crisa si fa gimnastica sa aiba David o mama silueta si frumoasa. Mihaela : Bine ca nu te-ai aruncat ieri de la inaltime (am si eu momente de astea) ca vezi , azi Flaviu a fost cuminte. Dar tot afara doarme? Cred ca o sa iasa un barbat sanatos si o sa adore excursiile cu cortul. Andra: Felicitari pentru ideea cu cana. Eu mi te imaginam bruneta , inalta si slabuta ca un fotomodel. Cred ca pina la urma va suparati pe mine, dar poate vreti sa stiti cum v-am imaginat eu chiar daca nu va cunosc. Eventual puteti sa scrieti si voi cum ma vedeti pe mine, ca eu cind ma uit acum in oglinda constat ca am imbatrinit de la oboseala acumulata cu copiii. Gata cu vorbele ca s-a trezit Alin si e plingacios. Romana, Cristian (22.06.2003) si Alin (25.06.2004) http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Cred ca pina la urma va suparati pe mine, dar poate vreti sa stiti cum v-am imaginat eu chiar daca nu va cunosc. Eventual puteti sa scrieti si voi cum ma vedeti pe mine, ca eu cind ma uit acum in oglinda constat ca am imbatrinit de la oboseala acumulata cu copiii.
Nu-i mai simplu sa pui tu o poza decat sa facem noi exercitii de imaginatie? Sunt convinsa ca ai radia cu cei doi prunci in brate. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, romana - nici o suparare, si eu tot asa ma imaginez! bibi - eu una as lua exemplu de la Crisa sa mai cresc vreo 10 centrimetri, Crisa - tu cum ai facut? Carmenutza - rusine sa-ti fie, dar acum c-ati spart gheata, las-o si simbata seara la bunica, sa-i faci si ei o bucurie. siu miine, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am vrut sa ajung la intalnire si n-am reusit. Cata a facut ieri 39 de grade. Prima ei raceala. si prima oara cand i-am dat antibiotic. A si vomat. Pe seara, dupa ce i-am scazut temperatura, tzaar telefonul. Si uite asa am stat toata noaptea in spital cu fratele meu, ca a nascut sotia lui. Baiat, 3,7 kg, 53 cm. Frumusel foc, adjudecat deja de o fetita ce s-a nascut cu juma de ora inaintea lui. Au impartit acelasi loc la "caldurica". Nu am dormit deloc azi-noiapte, dimineata m-am dus direct la munca, azi am fost iar la spital sa-mi mai vad o data nepotrelul, plus problemele cu Cata. Va pup. Abia am reusit sa citesc ce ati mai facut. Povesti de la intalnire, ceva ? Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amik, noi suntem in pitesti, si habar n-am daca sunt sau nu conform cu piata, dar femeia mea a l;ucrat inainte ca femeie de serviciu pe scara blocului meu (9 et) si tot atata ii dadea, asa ca mi s-a parut un pret bun. trebe sa zic ca nu calca, pt ca eu nu prea calc deloc rufele [:D], in afara de 2-3 camasi ale sotului, ocazional, si tricourile, vara, dar pana atunci mai este. asa ca ea face doar curatenie: cu aspiratorul, spala pe jos hol+ baie+ bucatarie, sterge praful, spala aragazul, pervazele, cateodata spala geamurile (cam la 2 luni) si tot asa de rar spala si covoarele, spala toate prin baie, etc... nu este o maestra, dar avand inm vedere ca eu n-apucam sa fac nici cu aspiratorul si cate 3 spatamani... se cunoaste diferenta, cu siguranta!!! daca dragoste nu e, nimic nu e! poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marox, felicitari pt bb 2, sa fie sanatos, frumos si cuminte! sa stii ca sotul meu are o sora cu 15 luni mai mica, si eu una nu cred deloc in nici un fel de calendare, statistici sau alte prostii legate de sexul viitorilor copilasi... ba chiar, din experienta proprie, as putea sa nu cred nici in ecografie...[:D][:D][bang] dar sa nu generalizam [;)] pupici, ps romana ma bucur ca ti-ai mai 'incarcat bateriile' si nu mai esti asa demoralizata... si eu ma simt mai bine la inceput de saptamana, zic eu ca 'de vina' sunt zilele libere cu copiii si tati... mai diversific si eu putin programul... daca dragoste nu e, nimic nu e! poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...