Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (34)


Andra_

Recommended Posts

Crisa daca ai de gand sa candidezi eu te votez, sa stii [:D]. Si eu am masa din aia cu 6 gauri pentru forme, luata din Cora, dar demuuult de tot. Fi-mea nu prea are rabdare sa incerce in mai mult de doua locuri. Mai avem si un fel de roata care are locuri pentru 12 piese, aia chiar ca e teroare. Apropo de asta cu forme si culori: eu citisem undeva ca abia dupa 18 luni se dezvolta perceptia culorilor. Voi cum stiti? Si inca o intrebare: voi cum numiti obiectele? De exemplu, roata aia are locuri pentru hexagon, pentagon, trapez... dar ma gandesc ca o innebunesc pe fi-mea daca o invat geometrie de acum [mariaj]. Dar as vrea totusi cumva sa le identific si sa deosebesc piesele alea intre ele... Elena bineinteles ca brodez pe poveste, si mai ales insist sa ii arat diverse obiecte care sunt vizibile pe acolo -- caleasca, soriceii, galeata (astea sunt din Cenusareasa [:D]), poate asa sa le recunoasca... Andra si eu ma intreb ce e cu fetele care nu mai trec pe aici... Iselin cred ca posteaza pe la fete din Canada, dar restul nu au mai venit deloc. O sa revina ele [disco] "dupa ani si ani", uite cum s-au intors anamaria si danacaltan [;)]. Cornelia am citit la "mamici de..." ca ti-a iesit bine triplul test, bravos. Nu te mai agita atat. Cum a fost la ecografie? Mai, fata mea nu zice deloc atatea cuvinte cum va laudati voi [:(!]. Ea e mai mult cu aratatul cu deghetul. Sper sa isi revina curand. Lya ce mai face Ruth? S-a refacut dupa operatie? De Salina mai stiti ceva? Madishor, ultima sansa sa deschizi partea urmatoare!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...