Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (34)


Andra_

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anamaria, cred ca Andra poate edita lista. Fetelor, ralucami a postat la Un ochi rade unul e vanat urmatorul link: http://www.whoohoo.net/operababy/ E tare ! [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] L-am postat si la noi, ca poate unele nu l-au vazut. Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru intalnire sa algeti un loc, nu conteaza unde, dar sa fie cald si bine. Unde e tarverna despre care vorbeati? Ieri am facut si Alex si eu vaccinul antigripal. Nu a avut febra si vad ca e ok. Mi-a zis dr ca abia dupa 6 saptamani e imunizat complet. Voi ati facut copilasilor vaccinul? Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ce faceti fetelor ca nu am trecut de pagina"1" ? Sa va spun nceva amuzant, cel putin asa a fost pt mine: Flaviu canta asa in mataiala lui si imi arata sa-i pun muzica de la combina. Buun, pun muzica si imi arata sa dansez, cum mie imi place sa dansez am inceput sa fac balet prin casa pt ca era ceva de Clayderman; cum ridicam eu picioarel pe acolo, Flaviu lesina de ras de se asaza jos. Si a inceput sa ma imite... va dati seama ca a iesit ceva f caraghios. Azi a dormit 3 ore si ma mir , insa a stat afara si era bocna la manute si picioare. Nu stiu zau cum am sa-l reinvat in casa cu somnul. i-am cumparat o basculanta de la metro si a tarait-o prin curte pana s-a pus cu fundul in ea si ne facea semne sa-l impingem... Va pup si ne mai auzim. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pojogam
Salutare Ce faceti fetelor ca nu am trecut de pagina"1" ? Sa va spun nceva amuzant, cel putin asa a fost pt mine: Flaviu canta asa in mataiala lui si imi arata sa-i pun muzica de la combina. Buun, pun muzica si imi arata sa dansez, cum mie imi place sa dansez am inceput sa fac balet prin casa pt ca era ceva de Clayderman; cum ridicam eu picioarel pe acolo, Flaviu lesina de ras de se asaza jos. Si a inceput sa ma imite... va dati seama ca a iesit ceva f caraghios. Azi a dormit 3 ore si ma mir , insa a stat afara si era bocna la manute si picioare. Nu stiu zau cum am sa-l reinvat in casa cu somnul. i-am cumparat o basculanta de la metro si a tarait-o prin curte pana s-a pus cu fundul in ea si ne facea semne sa-l impingem... Va pup si ne mai auzim. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
[:D]pt un moment mi-am imaginat pe tine si pe Flaviu facand balet prin casa.[bis] maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vine iarna si sarbatorile de iarna,ce le spuneti la bb despre Mos Craciun?Sau nu le spuneti nimic? Eu am sa-i spun Paulei ca de Craciun vine Mosul si ne aduce cadouri. Abia astept sa impodobim toti patru bradul. Paula a inceput sa fie mai comunicativa,adica vorbeste putin mai mult cu noi,dar tot cu tani vorbeste cel mai mult. Inca nu prea reusesc sa o inteleg,stiu sensul a doar cateva din multitudinea de "cuvinte" pe care le zice. Din vocabularul ei va citez: gogo-girafa(are o jucarie draguta) mama,tata=mama,tata mima(sau miba.....variaza)=Miruna am...am=catelul tit=pisica miau,mu,uuu,brrr=asa fac pisicuta,vacuta,trenuletul si masinuta tasi=taci(ne imita pe noi cum ii spunem taci!catelusei noastre) zice "ciao"...sau tai-tai,dar numai uneori,deseori in ultimul timp kk=kk pipi=pipi,insa zice destul de rar hopa=hopa gata=gata,asa spune cand a terminat biberonul cu mancare gija=grija,ma imita cand ii spune u sa fie atenta,la scari sau asa ceva coco=papagal cam atat imi amintesc eu acuma,insa mai sunt multe,acestea sunt cele mai recent "achizitionate" Eu tot incerc sa o invat sa spuna "te iubesc" insa nu reuses. pupici pe burtica(Cornelia) si multa sanate. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Tocmai ce am fost in noul Mall cu Taisia, si i-a placut ff mult..am mers cu liftul si facea o fata[bis]..ca noi nu avem la bloc si nu era fata obisnuita...Plus ca era aglomerat si pe fi-mea s-o duci unde e aglomeratia mai mare, ca acolo e distractie! Erau niste "mexicani" care cantau si Taisia se uita la ei cu gura deschisa si facea: aAAAA!aAAAA! Cat dspre mine, frate,sunt terminata! Fi-mea s-a transformat intr-o terorista, merge numai unde vrea ea, face numai ce vrea ea, se tranteste in mijlocul drumului daca nu-i convine ceva..frate!!Pe de alta parte, e si mult mai activa, mai vesela, chiuie toata ziua, danseaza, fuge, si noi dupa ea!!! Am fost vineri cu ea prin oras si am si acum febra la mainisi picioare, cat am alergat! Invata fff repede cuvinte noi si a devenit f vorbareata. Aseara ne tot zicea : apa, baie! Adica sa spalam copilul! Si ne arata cum se face treaba, se tot freca de zor pe piele! Si am invatat-o sa arate unde e Taisia (se bate cu pumnul in piept) si sa faca cioc-cioc(ci-ci).Mai nou zice pui,cum face calul, vaca...vorbeste destul de multe cuvinte. ca tot intreaba Mihaela de mancare, hai sa ii scriem fiecare mancare preferata a copchilului, poate o inspiram. Deci: Felul intai: supa cu galuste (facute 1 ou+ 1 lingura gris una faina) Felul doi: salau fiert + legume cu sos alb (o lingurita unt, o topesc, apoi puno lingura faina si sting cu 60 ml lapte, adaug putina supa de legume+ legumele si sare, eventual frunze de marar/patrunjel,smantana) Desert: alivenci cu branza dulce: nu mai tin minte sigur reteta, dar parca ceva de genul: faina, malai, branza dulce, oua - albus batut spuna +galbenus - smantana, vanilie, zahar - la cuptor totul. Si am mai facut turta dulce: trei linguri miere+ 2 oua, + 125 grame faina+ 1 lingura ulei masline+ zahar vanilat un pliculet+ o lingurita scortisoara - la cuptor 15 minute - Iese super! Va pupam, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor, n-am mai scris demult... saptamana trecuta am fost la brasov cateva zile. nasoala iesirea. bebe a racit, tuseste graznic. am fost cu el la dr, mi-a spus ca are un pic de modificare la plamani. mi-a dat zinat. de abia astept sa ii treaca, ma mai duc cu el la dr saptamana viitoare, pana atunci ma duc la tara. nu am stat sa va mai citesc, am sa scriu mai pe larg saptamana viitoare. va pup, toate cele bune, si LA MULTI ANI ptr Mihai si Gavril!!! bobi si bb andi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mihaela, multa sanatate si bucurii! La multi ani Mihaita (Elena)! La multi ani pt. toti Mihaii si Mihaelele, Gabrielii si Gabrielele! Revin dimineata. Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...