Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (34)


Andra_

Recommended Posts

Pana imi spuneti voi unde e Thalia, va spun eu ca la reteta de turta dulce am uitat - o lingurita praf de copt[alcool]. Am pus poze noi cu Taisia, inclusiv cu Taisia-ochelarista, ca azi e prima zi de ochelari+ocluzor[8D] [url]http://community.webshots.com/album/212077517zsPRec[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani sarbatoritilor zilei de azi! Este pentru a treia oara cand scriu acest mesaj[bang][bang][bang].si nu mai am rabdare sa scriu detaliat. Am avut un we plin de vizite si cumparaturi..desi mi-am jurat ca nu mai calc in Carrefour Ordiheea, am fost totusi acolo si rau am facut..inca de la intrare ne-a intampinat un musteriu care ne-a invitat politicos sa ne sigilam rucsacul cu plastic..dupa firescul schimb de replici, mi-am dat seama ca este uselss….de unde nu este nici Dumnezeu nu cere…so , am intrat in magazin capsata deja…aglomeratie ca la balci, pampersi Libero ioc..asa ca am plecat cat am putut de repede..si mi-am promis ca a fost ultima data cand calc pe acolo…Cora sa traiasca! Azi in plimbarea de seara, am intrat in Mini blu, unde fie-mea este client fidel, o stiu vanzatoarele ca pe un cal breaz…ii cauta in coarne, ii dau ce vrea ea….asa ca galushca se poarta de parca este magazinul ma-sii….se joaca cu toate jucariile, fie ele ambalate sau nu, citeste toate cartile..isi pune olite in cap si merge asa prin magazin..de se opreste lumea pe strada sa se uite prin vitrina..fetele mi-au propus sa o facem mascota mahazinului…he, he..nu au ele banii sa o plateasca pentru prestatii.[:D] I-am luat o canuta bestiala de la Disney cu pai....daca Luca poate, incercam si noi, nu?![:D]..ii place la nebunie..azi a baut din ea shake de banana cu lapte. I-am mai luat si crema pentru vant… Acum in legatura cu intalnirea, eu as fi preferat Taverna…nu de alta, doar de dragul diversificarii..da' ne supunem majoritatii Crisa, felicitari si Casa de piatra…sunteti tare frumosi impreuna..hai sa ne spui cum te simti ca a doua sotie.[:D][:D] Elena, nici nu ai idée cum m-am bucurat cand am vazut subiectele vechi..multam frumos. Gio, la Thalia se ajunge usor…de la Unirea, mrgi spre Tineretului si pana sa ajungi in intersectie , este o straduta la stanga..ori o tai pe acolo desi este linie continua, ori mergi si intorci imediat dupa intersectie….Restaurantul este in spatele blocurilor…… Taisia este scumpa foc…cum suporta ochelarii, cat timp trebuie sa-i poarte? Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor zilei de azi! Este pentru a treia oara cand scriu acest mesaj[bang][bang][bang].si nu mai am rabdare sa scriu detaliat. Am avut un we plin de vizite si cumparaturi..desi mi-am jurat ca nu mai calc in Carrefour Ordiheea, am fost totusi acolo si rau am facut..inca de la intrare ne-a intampinat un musteriu care ne-a invitat politicos sa ne sigilam rucsacul cu plastic..dupa firescul schimb de replici, mi-am dat seama ca este uselss….de unde nu este nici Dumnezeu nu cere…so , am intrat in magazin capsata deja…aglomeratie ca la balci, pampersi Libero ioc..asa ca am plecat cat am putut de repede..si mi-am promis ca a fost ultima data cand calc pe acolo…Cora sa traiasca! Azi in plimbarea de seara, am intrat in Mini blu, unde fie-mea este client fidel, o stiu vanzatoarele ca pe un cal breaz…ii cauta in coarne, ii dau ce vrea ea….asa ca galushca se poarta de parca este magazinul ma-sii….se joaca cu toate jucariile, fie ele ambalate sau nu, citeste toate cartile..isi pune olite in cap si merge asa prin magazin..de se opreste lumea pe strada sa se uite prin vitrina..fetele mi-au propus sa o facem mascota mahazinului…he, he..nu au ele banii sa o plateasca pentru prestatii.[:D] I-am luat o canuta bestiala de la Disney cu pai....daca Luca poate, incercam si noi, nu?![:D]..ii place la nebunie..azi a baut din ea shake de banana cu lapte. I-am mai luat si crema pentru vant… Acum in legatura cu intalnirea, eu as fi preferat Taverna…nu de alta, doar de dragul diversificarii..da' ne supunem majoritatii Crisa, felicitari si Casa de piatra…sunteti tare frumosi impreuna..hai sa ne spui cum te simti ca a doua sotie.[:D][:D] Elena, nici nu ai idée cum m-am bucurat cand am vazut subiectele vechi..multam frumos. Gio, la Thalia se ajunge usor…de la Unirea, mrgi spre Tineretului si pana sa ajungi in intersectie , este o straduta la stanga..ori o tai pe acolo desi este linie continua, ori mergi si intorci imediat dupa intersectie….Restaurantul este in spatele blocurilor…… Taisia este scumpa foc…cum suporta ochelarii, cat timp trebuie sa-i poarte? Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Crisa, am vazut si eu pozele. Ai fost foarte frumoasa ca "mireasa" a doua oara. Imi vine sa il mannc pe Tudor cat de scump e si cum se lipeste de tine. Mai, racusorii astia tare mamosi sunt. Fetelor, va doresc distractie placuta in seara asta! Carmenutza, deci si Maya bea cu pai? [zz] Lasa, ca se face si Maria mare! Gio, ma mir si eu cum de suporta Taisia ochelarii. Maria avea de soare, dar placerea cea mai mare era sa ii dea jos. Mihaela, imi pare rau ca ai avut o zi asa de proasta chiar ieri. Sper ca ti-a trecut si ca Flaviu o sa fie mai cumintel azi. Anamaria, tare faza cu sarbatoritul [cheers]. Ieri i-a baut si Maria cafeaua mamei mele. A facut greseala sa o uite pa masuta si sa o trimita pe Maria sa ii aduca o cafea (de obisei ii duce o cescuta de jucarie). Pe drum a gasit cafeaua adevarata si s-a gandit sa o guste. Norocul nostru ca nu stie sa bea din cana normala, asa ca si-a varsat-o pe bluza. Dupa care, i-a dat cana goala mamei mele (copil ascultator) Maria, dpn-ul meu meu este 12 mai. Ieri am fost la dr., dar nu s-a uitat decat la analize si mi-a confirmat ca sunt bune. Mi-a zis ca totul e in regula si ca nu are rost sa ma mai consulte asa de des. asa c ami-am facut programare peste doua saptamani. Am fost un pic dezamagita, dar ma bucur, ca am intrat si eu in randul lumii [:D] si ma duc lunar la dr. Va pupam Cornelia [gravi] (13 sapt.) si Mariuta (02 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am uitat, vroiam sa va cer o parere. Din decembrie trebuie sa angajam o femeie care sa ne ajute la curatenie. Vrem sa vina de doua ori pe saptamana, o data pt. curatenie serioasa, o data pt. "intretinere" si pt. calcat ([bang] operatiunea asta ma depaseste). Problema e ca la noi nu se poate ajunge cu nici un mijloc de transport. Cel mai bine ar fi sa gasim pe cineva din Eforie care sa vina pe jos, cu toate ca iarna, e o adevarata aventura sa ajungi la noi. Cand o sa poata o sa o aduca/duca Doru cu masina, dar nu m-as baza pe asta. Intrebarile ar fi: cam ce suma ar trebui sa ii oferim? (1.500.000/luna ar fi suficient?) si cum sa o gasesc? dau anunt in ziar, lipesc anunturi prin Eforie? Nu cunosc pe nimeni, daci nu prea are cine sa o recomande. Va intreb pe voi, pt. ca aveti experienta. Cand stateam in Constanta, ne ajuta cineva, dar nu in fiecare saptamana si Doru o platea prea mult (zic eu). Ii dadea 250.000 lei pt. cateva ore pe zi! Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Crisotexa - saru'mina ptr rezervare, mi-ai luat o grija de pe palarie [:D] Cornelia - probabil ca 1,5 milioane e OK, eu ii dau 800 mii si vine o data/sapt. intr-un apartament de 3 camere, dar nici salariile din Bucuresti nu se compara cu cele din Eforie, so... Carmenutza - parc-o vad pe Maya in Miniblu [bonjovi][copil]... si ce-i asteapta la anul pe vremea asta cind o vrea sa probeze haine si accesorii [8**] Din ciclul bautului cu paiul, am pe-acasa un pahar mai inalt cu un capac cu Pooh si pai, luat prin iarna "ptr cind va fi Luca mare"...aseara i-am pus sucul in el, fericita ca are capac si nu-l va mai varsa... dar fi-miu mai indeminatic decit mine, tinea doar paiul in gura, iar paharul atirnat saracul si destul de plin... s-a varsat prin toata bucataria mea + botforii lui Luca, cel plin de incintare! Dar, trebuie sa-l laud, desi mi-e teama sa nu dispara minunea: Luca nu-si mai suge degetul!!! Degetul, care i-a fost cel mai bun tovaras inca de cind a iesit din maternitate...a cam disparut din peisaj. Nu stiu fr. bine sa va explic cum, cert e ca socra-miu, Costel, a avut o discutie cu el, pe alocuri rastita, in care i-a cerut sa nu mai suga degetul, iar Luca se executa. Greu, cu plinsete, in ziua respectiva, miercuri, cind m-am dus sa-l iau a venit repede la mine si a inceput sa se plinga si sa-mi arate spre bunica-su, micul piricios, dar minunea se pare ca dureaza. Nu l-am prea crezut eu pe Costel cind mi-a zis ca nu-si mai suge degetul, joi si vineri a dormit la ei din motive de chefuit noi, dar simbata stind toata ziua cu el, doar de 2 ori l-am vazut cu degetul in gura, cind era adormit. Si i-am zis "Luca scoate degetul din gura", s-a pus pe jelit, dar de scos, l-a scos. Inca ma minunez ca nu ma asteptam sa se intimple ceva in acest sens pina cind il dadeam la scoala... pup u, andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi! Dimineata, dupa ce termin cu Tudor si Bodo, hopa la computer. Astazi cu Tudor in brate ma uitam la pozele Taisiei. El, serios cum e, cand a vazut-o pe Taisia a ramas ca vrajit si doar a mai vazut poze. Asa ca Gio, viata grea o sa ai cu asa o ochioasa. Si ce elefantei rosii aveti la baita!! Astia doi iar se cearta. De o vreme maraie Bodo la el ceva de speriat. De fapt acum parca ii vorbeste. Na, ca Tudor il imita. In curand o sa vorbim in caineste in casa. Pojo, ma mir si eu de cata energie are Flaviu. Cred ca esti terminata. Nu poti sa iei pe cineva sa te ajute, sa mai stea cu el? Ma gandesc ca asta e "dezavantajul" celor care stau la curte, ca le e tare greu copiilor, dupa ce vara au stat toata ziulica afara, sa stea peste iarna asa mult in casa. Cornelia, referitor la curatenie, depinde si cat de mare e casa. Oricum piata de munca in Eforie cred ca e destul de mica insa partea mai nasoala este cu drumul. Eu zic ca 1,5-2 milioane e OK. Poti incerca si cu ziarul si cu afise. Gio, uite si adresa exacta a restaurantului: Str. Cuza Voda 147 . Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si pitici. Cu intirziere La multi ani pentru Mihaela si pentru micutii Mihai. Nu mai stiu care mamica zicea ca vrea sa-l invete pe copil sa manice piine. O sugestie ar fi sa i-o dai la iaurt. Rupi felia in bucatele mici , iei o lingurita de iaurt si pui bucata de piine pe lingurita, peste iaurt. Daca ai noroc poate vre si micutul sa puna si el pine pe lingurita si uite asa o sa manince si el piininca. Cristi al meu e mare mincator de piine, ar minca-o goala. Crisa : Iti doresc sa fii fericita si mereu optimista asa cum te simt eu ( ca de cunoscut… cine stie poate pina fac copii astia 18 ani ne vom cunoaste) Mihaela : Vad ca ti-e foarte greu cu Flaviu. Trebuie sa faci ceva ca sa-l obisnuiesti sa doarma in casa deoarece nu te vad bine la iarna cu copilul afara prin nameti. Cornelia : Ma bucur pentru tine ca sarcina este in dezvoltare. Ieri a fost pe la noi cumnata si are o burtica tare draguta ( ea trebuie sa nasca la sfirsitul lui ianuarie). Tie ti se vede burtica? Ai anuntat la servici? Anamaria : Si eu m-as fi speriat daca ar fi baut copilul alcool. Doamne trebuie sa fim cu ochii pe ei ca sint nazdravani. E tare periculos sa incerce gustul solutiilor din recipientele de prin casa (sticle cu detergenti sau alte cele) Maria m m : Si in Bucuresti s-a racit vremea, a plouat azinoapte si acum sufla vintul si e o vreme cenusie ca in poeziile lui Bacovia. Duminica am scos copii afara in acelasi timp. Cristi tot vroia sa impinga caruciorul . Alin dormea dus. Va pup ca s-a trezit Cristi. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor, Cornelia ma bucur ca e totul bine cu burtica [flo]. Eu nu cred ca sa lipesti anunturi este o idee buna, nu stii cine apare. Ma gandesc ca poate ar trebui sa apelezi la o firma specializata, ca sa stii ca deja au fost verificate respectivele persoane? Ca si suma, eu ii dau femeii mele 250.000/saptamana cand nu calca, si inca 50.000 cand calca. Sta cam 5-6 ore de banii astia, la trei camere. Sa o chemi de doua ori pe saptamana mi se pare cam des, dar poate tu esti mai maniaca la curatenie [;)]. Gio dar de ce are nevoie Taisia de ochelari? Ati tuns-o? Crisa foarte frumosi ati fost la nunta. Am vazut si o poza mai smechera asa, cu tine intre niste flori [foto]. Si am remarcat ca ati schimbat vreo trei toalete (asta daca includ si halatul [:D]. Andra felicitari pentru deget -- adica pentru lipsa lui. Noi nu reusim cu nici un chip [bang]. Am incercat cu oja din aceea speciala, dar deja ii place gustul [:D]. Si noi incercam acum sa ii explicam ca nu e bine, si il mai scoate daca ii zici, dar ce te faci noaptea, cand nu renunta la el cu nici un chip? Mihaela multa putere sa faci fata nazdravanului [biz]. Apropo de Taverna Sarbului, stiti cat costa un revelion acolo? 135 EUR [}:)]. Pentru ca vine taraful lui Bregovic si inca unul. Nu stiu ce o sa facem de revelion, vrem sa mergem undeva in Bucuresti, la un local, unde sa nu fie nici restaurant din ala clasic de mosi, dar nici bar unde sa nu aiba mancare... daca aveti idei... Ioana ce ai mai facut cu ex-ul si pensia alimentara [?] Alinuta suntem in continuare alaturi de tine si iti dorim multa putere in necaz...[grup] Va pup si intalnire placuta. Eu zic Bibi sa mearga mascata ca nu o mai lasa aia sa intre dupa cat i-ati tinut data trecuta cu rezervare pe numele ei [;)].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cornelia, cred ca ideea ar fi sa dai anunt la ziarul local, sa aranjezi ceva interviuri... eu ii dau femeii mele 500.000/luna, pt ap cu 2 camere, 1 data pe saptamana. sta cca 4-5 ore cand vine... o idee ar fi sa-i dai bani si sa vina cu taxiul... daca dragoste nu e, nimic nu e! poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...