Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (34)


Andra_

Recommended Posts

Cool, cool..veniti, veniti cat mai multe... Gio, data trecuta ora de intalnire a fost 6, dar de abia pe la 6.30 ne-am strans toate, su subsemnata ultima of course..si am comandat pe la 7...asa ca du-o linistita pe Taisia la masaj...oricum pana la 1 ne gasesti acolo, right girls?![:D] Bychi...lacelasi mesaj si pentru tine, da' tu stii mai bine ca ai fost.[;)] Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
tot eu desi de data asta off topic rau de tooot..nu ma pot abtine..pentru ca afara ploua si pentru ca ploaia iti daruieste o multitudine de stari...m-am ganditi sa va delectez cu o poezie a lui Pablo Neruda..enjoy! Moare cate putin cine se transforma in sclavul obisnuintei urmand in fiecare zi aceleasi triectorii Cine nu isi schimba existenta Cine nu risca sa construiasca ceva nou, Cine nu vorbeste cu oamenii pe care nu ii cunoaste Moare cate putin cine isi face din televizor un guru Moare cate putin cine evita pasiunea Cine prefera negrul pe alb si punctele pe "i" in locul unui vartej de emotii ,acele emotii care invata ochii sa stralucesca ,oftatul sa surada si care elibereaza sentimentele inimii. Moare cate putin cine nu pleaca atunci cand e nefericit in locul sau, Cine nu risca certul pt incert pentru a-si indeplini un vis; Cine nu isi permite macar o data in viata sa nu asculte sfaturile responsabile Moare cate putin cine nu calatoreste Cine nu citeste Cine nu asculta muzica Cine nu cauta harul din el insusi. Moare cate putin cine isi distruge dragostea; Cine nu se lasa ajutat Moare cate putin cine isi petrece zilele plangandu-si de mila si detestand ploaia care nu mai inceteaza Moare cate putin cine abandoneaza un proiect mai inainte de al fi inceput Cine nu intreba de frica sa nu se faca de ras si cine nu raspunde chiar de stie intrebarea Evitam moarte cate putin amintindu -ne intotdeauna ca a fi viu cere mai mult efort decat simplu fapt de a respira. Doar rabdarea cuminte nu ne va face sa cucerim o fericire splendida Totul depinde de cum o traim Daca va fi sa te infierbanti,infierbanta-te la soare Daca va fi sa inseli ,inseala-ti stomacul Daca va fi sa plangi ,plangi de bucurie Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei Daca va fi sa furi ,fura o sarutare Daca va fi sa pierzi ,pierde-ti frica Daca va fi sa simti foame,simte foame de iubire Daca va fi sa doresti sa fii fericit,doreste-ti in fiecare zi. Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ramane de la 6 incolo, da? Carmenutza, o mie de [pup] pentru poezie. O stiam, dar acum a picat la fix. Fetelor, sper sa veniti. Bychi, Gio, Madicule, vezi cum faci si hai la intalnire, lasa problemele cateva ore, oricare ar fi ele! Hai, zau, data trecuta stiu ca vroiai sa vii. Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Azi i-am luat Paulei niste hainute si i-am gasit in sfarsit o geaca de iarna.Geaca e un plamaniu foarte frumos,i-am mai luat un trening si doua puloverase. Sa va simitit bine deseara! carmenutza-multumim pentru poezie.haioas atre maya la faza cu frigiderul [:D] Cornelia-m-ai lamurit cu DNP-ul ac eram curioasa tare.Sarcina usoara. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, mamici Scuze, n-am mai intrat de 3 luni pe forum. Acuma mi-am facut timp ca sint in concediu saptamina asta. La Multi Ani, cu intirziere, tuturor bebicilor si mamicilor Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela, cu multa, multa sanatate si fericire. Felicitari Cornelia, sa ai o sarcina cit mai usoara si un copil sanatos si cuminte! Tin sa va spun ca ...si eu sint insarcinata. "Evenimentul" se va produce in jur de 15 aprilie. N-a fost deloc in plan, dar asta e, intre timp ne-am consolat. Ma simt mult mai bine ca la prima sarcina, n-am avut nici un fel de greturi, pofte, dureri, singerari, etc. Nici nu stiu cum au trecut primele 3 luni. Pina si rezultatul la triplu test a iesit bine, pentru Alex a trebuit sa fac amiocenteza pt ca exista un risc ridicat de a avea un copil trizomic. Sint mult mai zen, de fapt nici nu-mi vine sa cred ca vom mai avea un bebe. Pregatiri, nici vorba! Sint convinsa ca va fi baiat, inca n-am facut cea de-a 2-a ecografie, dar doctorul mi-a spus ca daca sint copiii la asa interval mic de timp unul de altul sigur sint de acelasi sex. M-am tot uitat in jur, la persoanele cunoscute si i-am dat dreptate. Si eu care voiam fata...Alex va avea 1 an si 10 luni. Gata, va las, ca s-a trezit Alex!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox : Avind in vedere ca fetele la ora asta se pregatesc sa mearga la intilnire si cum eu lipsesc motivat, vreau sa fiu prima care te felicita. Sa ai un copil sanatos , frumos , cuminte si care sa doarma noaptea ( nu ca al meu care are program prelungit pina tirziu in noapte). Dar cum asa ... acelasi sex la bebei daca sint de virsta apropiata? Si ai tinut secret pina acum!!! http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox, felicitari pentru minunata veste! Sarcina usoara...si sa ne mai povestesti.Daca chestia asta cu fratii nascuti la interval mic au acelasi sex, (desi mie nu-mi prea vine sa cred) i-ai bagat morcovul Romanei care sepregateste pentru bb3...si daca este tot baiat atunci sa vezi,....[:D][:D][:D] Apropos, Romana, al tau sotz are vreo preferinta pentru bb 3? Hai ca am plecat spre intalnire.... Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...