Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (34)


Andra_

Recommended Posts

Marox felicitari pentru noua burtica... vad ca e molipsitor chiar si prin internet[:D]Ai absentat ceva dar vad ca esti motivata! poate revii in forta. Gio multam pentruu idei de papica. Si chiar ma gandeam ca ar fi foarte bine cum ai spus si tu, sa scriem macar o data pe saptamana cate o reteta de papa pt copii, evident cea pe care o preparam pt copilul nostru. Fetelor intalneala...?! SA va fie de bine! Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, va multumesc pentru atentia pe care mi-o acordati! Romana, nu ca as fi secretoasa din fire, dar am si eu un fix, nu-mi place sa spun ca sint insarcinata si mai ales nu inainte ca primele 3 luni sa treaca. Bineinteles ca sotul meu a aflat in acelasi timp cu mine, dar urmatoarea persoana, la 2 luni diferenta, a fost sefa mea si am lasat-o pe ea sa anunte tuturor colegilor. Oricum, sint inca departe de situatia unui prieten din România, cu 2 zile inainte sa plecam de aici la Bucuresti ii dau un mail sa-l anunt ca venim, imi raspunde si-mi spune cam asa: "Toate bune, dar te anunt ca sint tatic". Si de-abia in Ro am aflat ca fetita lui avea 5 luni!!! Bine, nu ne scriam noi zilnic, dar intr-un an tot ar fi avut timp sa ne spuna. Dar cica nici colegilor la serviciu nu le-a spus ca e sotia insarcinata, de-abia dupa ce s-a intors de la maternitate i-a anuntat, el pretinde ca a tinut secret din superstitie. Sa stiti ca eu astept contra exemple, daca stiti cazuri de frati-surori intre care sint mai putin de 2 ani diferenta, abia astept sa mi le impartasiti si mie (poate mai imi creste moralul). Doctorul mi-a zis chestia asta si din experienta lui personala, el are 2 baieti de 17 si 16 ani si o fata de 8 ani. Pe forumul asta nu am decit 2 exemple: Romana, cu 2 baietei la 1 an diferenta si Olo (de la mamici de mai 2003) care are 2 fetite la 16 luni diferenta. Fetele care v-ati intilnit, sper ca ati petrecut o dupa amiaza minunata impreuna si ca piticutii au fost cuminti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam doar sa vad ce mai faceti, si cand ce vad... Felicitari Marox! O sarcina usoara in continuare si un bb sanatos! [:)] Si eu am o senzatie ca bb2 e tot fetita si am observat ca, de cele mai multe ori copiii apropiati de varsta sunt de acelasi sex. Dar sa stii ca eu cunosc si cazuri cu fata si baiat la diferenta de 1-2 ani. Nu cred ca e totusi o regula. Ca sa o "incurajez" pe Romana cunosc un caz de trei frati la diferenta de 1,5 ani intre ei: baieti. Carmenutza [pup][pup][pup] Alinuta, sa stii ca noi ne gandim la tine. Va pup Cornelia [gravi] (13 sapt.) si Maria (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Marox, multa sanatate tie si bebicului. Asteptam sa apara si el la semnatura. Hai sa-ti dau eu niste exemple: Copii nasilor nostrii sunt nascuti la 13 luni diferenta- primul baiat, al doilea fetita. Fratele meu e nascut la 15 luni diferenta de sora mea... Nu cred ca e o regula; e cum vrea Dumnezeu! Fetelor si acum ma zgarii pe ochi, in ochi sau cum vreti voi. Stateam aseara , frumos imbracata, gata de plecare si asteptam sa vina Liviu sa il preia pe tibi. Si asa asteptand se facu ora 20.30 cand venii sotul acasa. Am renuntat ca era prea tarziu. Mai puneam cam 1 ora drumul pana acolo...prea complicat. Chiar daca luam masina, mai repede de 40 min. nu ajungeam. So, am stat acasa si am baut o bere ca sa imi treaca supararea. Dar nu a trecut.... Sper ca a fost fain. Pupici la toate si mai ales burticilor! Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bichy, trebuia sa vii si la 21:30 ca tot mai prindeai 3 ore de stat daca nu si mai mult.... sa spuna Carmenutza, Andra si Elena. Eu m-am gandit ca i fi si saraca bona obosita si am ajuns acasa pe la 1 [:D]. Intalneala faina, ca de obicei, asa ca nu mai insist asupra ei. Marox, sa fie cu noroc bebe no.2 si ca sa te mai linistetsi cu sexul, al doilea bebe al meu a fost fetita (desi am un baietel) si ar fi fost la diferenta de 1 an si o luna. Iti doresc din suflet sa ai fetita si daca nu asta sa fie cea mai mare suparare a ta!!! Aha, mi-am adus aminte - noi suntem patru copii la diferente de 9 luni, un an si doi ani si suntem asa: fata, baiat, baiat, fata....noroc ca s-a oprit mama .... Carmenutza, tare frumoasa poezia. Io nu o stiam. Am primit aseara de la Andra o cana cu poza noastra pe ea (mirii si copilul [:D]) de mai mare frumusetea. Cum se gandeste ea la toate [pup]. O sa pun si poze de la intalnire in curand... Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox felicitari si sarcina usoara in continuare. Eu te inteleg cu superstitia [flo]. Apropo de contraexemple, am o prietena cu baiat-fetita la diferenta de mai putin de 2 ani... Dar vorba aceea, sanatos sa fie ca restul conteaza mai putin [pup]. Ne bucuram ca te-ai intors pe aici si dupa ce o sa intri in concediu prenatal si o sa stai pe acasa speram sa te vedem mai des [;)]. Pupici tuturor si asteptam detalii de la intalnire!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele! Bibi, superba culoarea si iti vine asa de bine! te declar miss intalnirea din noiembrie. Sa stiti ca eu astept si ceva povestiri. Ati discutat tot despre bbi [;)]? Marox, dupa cum vezi, sunt ceva sanse de fetita. Eu azi noapte am visat ca am nascut (din nou) si bineinteles ca iar m-am procopsit cu mici sangarari. partea mai frumoasa a visului a fost ca alaptam. Si aveam la lapte si un bbloi mare cat Maria (era baiat, ce vreti dorintele ascunse[;)]) care sugea de zor. Cred ca faptul ca nu am alaptat-o pe Maria e unul din motivele depresiei mele postnatale care nu se mai termina. Cornelia [gravi] (13 sapt.) si Maria (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...