Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vineri seara


Recommended Posts

quote:
Lamuriti-ma si pe mine, doamnelor, daca in timpul acestor momente de apropiere cu copilul (ma refer la primii ani ai acestuia, nu la ore si minute), mediteaza vreuna dintre dumneavoastra la faptul ca, peste 20 de ani, bebele adulat de azi o va abandona, ba chiar se va duce cu acest prilej la alta femeie, pe care o va iubi chiar mai tare decit pe aceea care i-a dat viata? Poate mi-e aici invidie, gelozie, dar credeti-ma ca sint sincer ingrijorat ca multe mame nu simt a se pregati macar atitica pentru momentul in care pilonul vietii lor, copilul, le va parasi. mircea42
Aici (cu scuzele de rigoare) dar aberezi muuult de tot. Uite sint o mama de 2 baieti si ii iubesc ca pe okii din cap dar am considerat nici macar o clipa ca atunci cind ei vor creste si vor deveni adulti ma vor "abandona". Este absolut bolnavicioasa aceasta gindire. Cum pot sa ma gindesc ca se duce in bratele altei femei? Normal ca se va duce, tatal lor nu a venit in bratele mele? Asta nu inseamna ca a abandonat-o pe mama lui. Dragostea de copil e unica si nu se poate compara cu nimic si atunci cind copiii mei se vor casatori la rindul lor si vor fi fericiti nu pot decit sa fiu si eu fericita pentru ei. As fi ingrozita sa am un sot cu asa o gindire[bang] Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4) People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ioana, am vazut ca ai primit multe sfaturi: sa te bucuri de liniste, de copilul tau etc.Sunt insa singura ca stii astea toate si ca da, esti bucuroasa de ele. Eu cred ca tu ai nevoie de cineva care sa te inteleaga, nu neaparat de sfaturi. De cineva care sa simta ca uneori prea multa liniste ne asurzeste. Nu stiu daca sunt eu aceea.Pentru ca si eu, ca oricare, devin experta in a da sfaturi atunci cand e vorba de problema altuia. Si eu sunt singura vineri seara. Nici eu nu am, in afara de stefan, alt motiv sa ma bucur de w-e. Si mie mi-e greu! Si te inteleg. Si te admir ca ai reusit sa fugi de singuratatea in doi. Caci pe mine ea ma doboara. OANA SI STEFAN-VLADIMIR (11 martie, 2003) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mircea42 S-a dus la fotbal cu prietenii... Prietenii... Oare cite neveste isi pun cu buna credinta / inteligenta (adica dorinta de a descoperi adevarul, nu de a se defula) intrebarea de ce au sotii lor "anturaj" (cum se zice in popor)? De ce cauta compania amicilor, inclusiv de bere? Ce gasesc la acestia si nu mai gasesc acasa? ................. Inchei amintind ca rareori consoartele reactioneaza intelept la problema prietenilor (de fapt, daca ar fi tratat destept cerintele sotului, acesta nu ar avea citusi de putin nevoie de amici). Si sa te tii cerc vicios... mircea42
Ce sa-ti povestesc dom'ne, saracii barbati plini de haruri, neintelesi de neveste, care defuleaza numai in compania prietenilor... mircea draga, bati campii cu gratie, ca de obicei. No offence. Parerea mea. "Dumnezeu nu joaca zaruri."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Eu sint mamica in devenire si deja sint singura.Si intr-adevar momentele alea in care ti-ai striga oriunde tristetea sint de-a dreptul coplesitoare.In cerc sa ma imbarbatez intr-una spunindu-mi ca el nu ma merita, nici pe mine si nici pe copilul lui, cu toate ca il pot numi iubirea vietii mele.Era odata cind si el ma numea la fel.Fetele care spun ca trebuie sa treci peste toate amintirile ce au fost, au cu toatele dreptate.Dar cum sa o faci? Acum, Ioana draga, pot doar sa spun ca abia astept clipa in care imi voi putea privi copilul dormind linistit ca un ingeras.Stiu sigur ca asta va fi fericirea mea cea mai mare. Am descoperit de curind acest site si, Doamne,nici nu imi vine sa cred cit de aproape va simt. leea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am revenit printre voi... N-am avut chef de nimic si de nimeni... Acum parca ma simt mai bine, a trecut iarna si in tot timpul liber stau cu fetita afara. Nici acum nu mi-e mai usor, dar cred ca incep sa ma obisnuiesc cu ideea. In fiecare weekend, dimineata, dam muzica la maximum si dansam 2-3 ore. Seara... incerc sa ajung cat mai tarziu acasa si sper sa nu mai ploua, sa putem sta la aer cat mai mult, iar eu sa fiu cat mai obosita, sa pot dormi. Mircea42, nu vreau sa ma gandesc cand Cata va avea aripi... acum am nevoie de ea, cum si ea are nevoie de mine. Cand va veni momentul cu pricina, o sa fim amandoua pe picioarele noastre. :) Ioana&Maria Catalina Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...