Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (20)


Oana_B

Recommended Posts

'Neatza, Azi e a doua dimineatza la rand cand imi da laptele in foc, bineinteles, din cauza voastra!!! Ma trezesc, deschid calc, ma duc sa imi pun lapte la incalzit, va citesc cat se "incalzeste" laptele, si peste fro 10min imi aduc aminde de el si el e pe tot aragazul. Diana, bun venit in clubul celor mai puturosei BB-lusi. Si a mea abia acum a prins faza cu rostogolitul, si altii mai mici merg de-a busilea. Vorba ta, bine ca nu ne facem griji cu cazutul din pat. Vanessa, super ideea cu compotul. O sa ii fac si io cat de curand. Numai ca trebuie sa iau un compot d-ala mai scump, ca in astea chinezesti nu prea am incredere, desi noi le bem pe nerasuflate. Lili, si noi ne-am planificat al doilea BB. Noi vrem mai tarziu...Ma gandeam ca dupa ce stau acasa 2 ani sa mai lucrez 1 an, ca sa pot cotiza alea 10 luni sa iau totusi bruma de indemnizatie. Ma intreb cat o fi la anu? Geoana e actual ministru de externe, a candidat la primarie si daca iese PSD va fi prim-ministru. Inca odata multumim frumos pentru complimente. Eu cred ca toti BB-lusii sunt absolut superbi si sa dea Dumnezeu sa ne bucure toata viatza! Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nmeata Carmen, nu-l lasa sa se "caleasca" ca la 5 luni nu se caleste ci poate sa faca o minune de nu o mai desfaci toata viata. Baietelul unei prietene a faut pe la 3 luni o bronsita respiratorie pe care nu au prea luat-o in seama serios (erau la inceput) de nu o scoate la capat cu el nici acum la 5 ani. da-i nurofen macar daca nu vrei antibiotic si intreaba dr. nu te supara ca ma bag. Madutza, cred ca si compotelele romanesti sunt bune si cred ca important e sa fie la borcan nu la cutie de tabla. o sa-i dau si eu zilele astea (azi sau maine vreau sa mergem la cumparaturi in Carffour ca nu am mai ajuns demult si bate vantul in frigider) dar cu vremea asta si cu tati care vine seara.... Iar eu am mai incercat sa ma duc doar cu Cata in marsupiu dar a fost o lupta, daca ma vedeati impingand ditamai caruciorul si cu elefantul dormind de gat... ma duc sa lucrez si mai vin pe la voi ca am un pogon de acte de redactat. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si buna dimineata la bebeici! Zglobii si harnicutze ca intotdeauna! Am prins si eu un moment sa va scriu! Ca bebe Radu doarme doar cite 1/2 ora (cred ca seamna cu taksu insomniac, ca maaama ce as mai dormi eu, daca as putea). Cum v-a zis si Nally, ne-am cunoscut. Ma bucur tare mult e foarte simpatica dragutza noastra Nally si in scris si "live". Ne-am intilnit la "sedinta" de diversificare, care zic eu ca a fost misto, am aflat multe. Ma duc sa citesc si revin! Lili, aurora boreala waw ce frumos, as vrea si eu s-o vad. Ce minune! Va pup Anca si Radu (14.05.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi madutza, te rog frumos sa modifici si pentru noi datele lui Dennis caci eu am incercat de nenumarate ori dar nu am reusit, am parola si nick-ul dar nu stiu exact cum sa fac. 4 luni 8,350 g si 65 cm 5 luni 8,370 g si 66 cm.Multam![berica] deci pe scurt: bebitza Dennis a inceput cu piure de cartof si se cam stramba dar mergem cu pashi marunti inante.Sucul de morcov de la ora 10 il bea daca e o idee caldutz altfel il vomita.Cereale inca nu am inceput, o luam usurel ca sa nu il dam peste cap. De vreo 2 nopti se cam foieshte si mie mila de el saracu ca se scoala obo rau, ca oricum eu sunt obo de 5 luni incoace ce mai conteaza.. apropo, am pus pozulici noi Dennis lunile 4-5. Irinel si Mephala voi ziceti ca ai vostri au pus pe ei 'doar' 300- respectiv 700 g...eu ce sa mai zic ca al meu a pus intr-o luna ''doar'' 20 grame....eu nu imi fac probleme ca are oricum destul. Va pupi pe toate si ne auzim Gabitza si baietzelul Dennis, 040609 http://community.webshots.com/user/gabitza_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitza, o sa va pun pe listutza, fii fara grija. Carmen, si eu sunt de parerea Vanessei sa nu il lasi sa se caleasca. Una e sa il lasi sa se caleasca cand are mucisori sau tuseste un pic, una cand face febra. Febra la copii mici poate afecta creierul. Nu vreau sa te sperii, asa am auzit si io. Poate doctoritele noastre pot sa ne dea mai multe detalii. Oricum da-i macar paracetamol, novocalmin, nurofen, orice sa ii scada febra, chiar daca nu antibiotic. Te rog tine-ne la curent!!! Vanessa, ai dreptate cu cele la borcan, nu imi dadusem seama de faza asta. In carffour sunt suporturi speciale de pus copii, ca ii scoica. Acum nu stiu daca sta Cata in alea. Io am vazut in Careffour Voluntari duminica, in Orhideea nu mai stiu. Sau poate il convingi pe tati sa il duca, mai iei si tu o pauza. Anka, bine ca te mai vedem si noi. Chiar asa pretentios e Raducu, incat nu te lasa sa intri pe forum? Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Sunt tare incantata ca lui fi-miu i-a dat primul dintisor. Sunt mandra de numai ai loc de mine in casa, am sunat pe toata lumea sa le spun ca Andrei are primul dintisor. Aparitia lui a fost fara dureri, plansete, stari de agitatie, etc. Intamplator am sesizat dintele. Madutza, sper ca a glumit cu iesitul PSD-ului la alegeri si cu Geoana prim ministru. Hai sa fim optimiste si sa ne gandim ca la al doilea bebe lucrurile vor fi mai bune. Iti dai seama ca peste 3 ani se vor naste membri ai UE. [cool] Pupici, Cady si Rares Andrei (26 mai 2004) http://community.webshots.com/user/rares_andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...