Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (20)


Oana_B

Recommended Posts

Buna dimineata, fetelor! Va multumim pt. urarile voastre. Acum sunt mamica cu pui de 5 luni. Oau, ce mandra sunt! Ne-am cantarit ieri si suntem putin necajiti, n-am luat in greutate decat 300gr., acum avand 9,600 kg. Ei, asta este...ma gandesc ca atunci cand a vut febra, vreo 3 zile, a slabit, si nici pofta de mancare nu prea a avut. MariaI, La Multi Ani! puiului tau PETRU ALEXANDRU Dana, ce baieti frumosi ai! Cred ca esti tare mandra de ei! Sa-ti traiasca! Madutza, plimbare placuta si distractie pe masura! Sa ne povestesti cum a fost! Cred ca ne mai vedem azi! Pupici tuturor! Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eeee, sper sa aveti ce sa invidiati. Depinde daca ne lasa Ana sa ne simtim si noi bine. Pt. ca o luam si pe ea. Mama s-a imbolnavit si nu am cu cine sa o las. Noroc ca nasa are mai multe camere si o sa o tin intr-o camera, ca stiti ca e speriata de case noi si persoane straine. Nu o sa ii las sa tabere pe ea, asa pe rand sa vina in vizita. Poate ma ajuta Dumnezeu si chiar e cuminte si nu plange. Om vedea... Carmen, cred=sterea lui Iustin in greutate este normala, stai linistita. Acum nu mai cresc asa mult. El a luat foarte bine in primele luni si trebuie sa compenseze acum. Pt. ca in medie, la un an, majoritatea copiilor au aprox 12kg, -,+ 1 kg. Daca ar fi luat in ritmul asta mereu, ajungea la 20 kg la 1 an. Nu cred ca vroiai asta. Iti spun pt. ca si eu am avut socul asta cand Ana nu a mai crescut mult. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! NOUTATEA DE ULTIMA ORA: Avem un coltisor de dintisor!!!!! jos in stanga se simte ca de vazut nu prea ... mai ales ca tine mai mereu limba pe gingiuta si ce mai m-am chiorat ;) Mama l-a simtit cand i-a dat sa pape ca musca din lingurita si se simtea cum scartaie ;) Cica acum trebuie sa-i ia ceva ca i-a "vazut" dintele prima (voi stiati de vorba asta sau ma pacaleste ;)?) Sunt asa happy ca nu mi-a facut taraboi, ce sa mai, am un copil marfa de marfa!!! [il] Ultimele doua nopti (la noi) a fost mai foit si mai plangacios si cam de vreo doua zile nu mai papa prea bine (in schimb imi bea in continuare laptele noaptea ... dar bine de tot) si atat ... nu febra, nu maraieli, nu diaree sau ce se mai face. Imi vine sa-l pap de mandra ce sunt!! Ne trecem si noi pe listuta ... Fetelor, saru'mana de aprecieri ... ne-am simtit tare bine [:I] Anculina, ce mi-a placut ... subscriu la chestia cu dragostea ... cu toate ca eu nici macar sa citesc nu mai apuc ... Madutzo, ai dreptate cu borcanelele ... cu toate ca nici aici nu-s asa de ieftine (intre 0,75 si 1,55 Euro), dar tot mai ieftine decat produsele bio ... mai ales ca nu stiu daca le-as prepara bine. Nally, o ora mi se pare prea mult fiert (se pierd toate vitaminele ... nici mancarea noastra nu o fierbem atat). Madutzo , pup-o pe babutza ta din piata, iar daca tu te descurci bine cu mancarica Anucai e bine asa ... eu ma descurc bine cu borcanelele, pana acum doar ou i-am fiert lui Cris. Vanessa, bb-le o sa pape si mancare de mama, dar mai de la 10 luni cand o sa aibe mai multi dinti si o sa stea in fundisor, ca sa poata stea si el cu noi la masa ... Sunt sigura ca o sa pape si mancarea nostra, mai ales ca o sa ne vada pe noi si o sa ne copieze. Atunci o sa incerc sa gatesc mai nesarat si fara vegeta si Co. Pana atunci folosesc borcanasele ca sunt bio, cu vitamine si tot de ce au nevoie copiii ... iar sistemul de conservare e simplu: se numeste "vid". Scrie peste tot ca daca nu mai face "poc" cand desfaci borcanul trebuie aruncat ca nu mai e vidat, iar el se mentine max. 3 zile in frigider, deci iti dai seama ca-i fara conservanti chimici. Nallysor, saru'mana de listuta. Sper sa fie Sebi bine si fara "musafiri" neinvitati! Mai, eu i-am dat banan (si borcan si ne-borcan ;)) si nu mi-a facut nimic ... eu una nu cred ca-i de la banana. Ou i-am dat (Alina33 m-a invatat si am intrebat si matusa) fara probleme ... nu-i prea place, deci nu insist cu prea mult, dar mai incerc. Carnita primeste mai mereu ca sunt mai gustoase borcanelele cu carnita si ptr. ca si noi suntem niste carnivori si sa se invete ;) Mare grija cu produsele de lapte la cele care alapteaza!!! E bine sa le evitati un timp de, ca sa nu faca copiii alergie la lapte ... daca sunt copii de sticla fara probleme. Eu ii dau lui Cris branza dulce (degresata in schimb) de la 4 luni si nu are nimic. Carmen, sa-ti traiasca baiatul ptr. ieri!!! Maria, sa-ti traiasca Alexutzul! Amandoi sarbatoritii sa creasca mari si sanatosi! Pupici de la Crisuletzul cel coltos! Madutza, distractie faina si o Uca cumintica! Ti-am vazut pozele si e tare frumusica! Pe zi ce trece se face si mai faina! Si e leita tu!!! Sa-ti traiasca!!! De abia astept sa o cunoasca Cris ... cu toate ca noi avem deja o prietena ;) Lauraa, Cris s-a intors pe la 3 luni de pe spate pe burta, dar invers nu mai stia ... Dar acum stie de pe toate partile pe toate partile ... Mai, Hanna e a noasta mai ... deja imi spune "mama-soacra" :) ... Lasa tu Roby, ca-i departe si ce-i pe hartie nu tine :), noi suntem aproape si sa vezi ce-i cucereste inimioara Crisuletzul meu ... mai ales acum cu dintisor :) ... Si sa vezi ce sa da fata la el si ce se bucura cand il vede.... e uitat Roby :))) Gata, ca aberez! Va pupic si va doresc un week-end minunat!!! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 200 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, ai dreptate. Dupa cum bine ai zis, am avut un mic soc, nu sunt obisnuita sa ia asa putin in greutate. Dar e normal, stiu. Irinusha, multumim de urari. Felicitari pt. coltisor!!! Trebuie sarbatorit!!![cheers][cheers] [cri] Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, felicitari pentru coltisorul lui Cris. Cristinica mea, e bine, am fost la plimbarica, am stat in parc la soare si era asa bine si cald, nici nu-mi venea sa mai plec, dar i se facuse foame. Am papat bine piureut cu unt si supa si acum se joaca singura si vorbeste in sezlongul ei. Tot incearca sa se ridice din pozitia semiculcat in funduletz, dar deocamdata ridica doar capul si umerii, dar nu se lasa. Nu-mi spune nimeni nimic de carucioare sport? Aseara am iesit si noi cu niste prieteni la un restaurant si mitzi a stat cu buni, a papat si s-a culcat pe la 9. Ce fetitza cumintica am! [:D] Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paloma[/purple], cumincioara fetita ai! Si perseverenta...maine, poimaine se ridica singurica in fundulet. De carucior sport, nu stiu ce sa-ti spun. Noi folosim mai mult marsupiu, puiul meu nu pofteste in carucior prea mult. Se simte el mai bine cuibarit in bratele tatalui. Pupici Cristinei Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!! Multumim frumos pt aprecieri[flo][flo] Irinusha, felicitari pt noul dintuc!! Madutza, cum sa superi pe cineva cu teoria ta? Doar avem dreptul la opinie, nu? Eu cumpar legume si fructe organice pt piureurile si supele lui Stefa. la fel si borcanelele le cumpar tot din alea atestate organic. Distractie placuta la petrecere si sa fie Mariuca cuminte!!! paloma, ce cumintica fetita ai!! de caruciour sportpot sa-ti spun ca lui Andrei i-am cumparat unul din ala tip umblela, cand avea vreo 9 luni si ne-a fost foarte practic. E usor si poti sa-l iei cu tine pe oriunde. La Stefa am carucior din ala care se lasa si pe spate si se si ridica sa stea in fundel. Probabil ca mai incolo o sa-i cumpar si lui unul din ala umbreluta. Anculina, te mai asteptam pe la noi!! Nally, pupici sa va treaca...plictiseala sau supararea. Stefan a dormit mai bine azi noapte, daca l-ar tine tot asa ce bine ar fi!!! Dana, mamica de 2 baieti--Andrei si Stefan(21 Mai)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...