Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania ( XII )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am luat din magazinele turcesti, sint in bidoane de 3 litri, dar foarte multumita nu am fost, e murata cumva cu otet si parca nu are acelasi gust stiut de mine. In rest nu stiu, poate la rusi, dar eu nu am vazut; in schimb am facut cu frunza de vitza tot de la turci in borcane de 800 g cam 100-130 foi si au fost bune. narcisa
quote:
Originally posted by aschiutza
Fetelor, de unde luati voi varza murata pt sarmale? Vreau sa prind si eu o data curajul sa fac sarmale si nu stiu de unde sa incep sa cumpar... Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili....de cand vreau sa va intreb ceva.....Voi ce parere avetzi de Tschibo? Eu una, foarte buna, cu toate ca sotzu meu mereu imi spune ca-i o pacaleala de marketing si ca numai femeile cad in capcana asta, ca el nu a vazut vreun barbat cumparand ceva de la Tschibo[alcool] Eu de abia astept fiecare saptamana sa cumpar cate ceva! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiutza,eu fac sarmalele in varza dulce.De regula, cumpar varza creata (Wirsing), ca varza alba nemteasca nu e prea potrivita pt sarmale.Varza alba folosesc doar cand vreau sa fac sarmalutele in varza murata si atunci pun singura la murat cam inainte cu o saptamana doar atat cat imi trebuie sa fac o data.Varza murata de la turci e sub orice critica,parerea mea! Alina,si eu mai cumpar de la Tschibo.Nu cred ca numai femeile cumpara.La magazinul Tschibo de la noi din cartier e mereu plin de lume, femei si barbati deopotriva.Chiar azi o sa merg iar ca am vazut ca au cani care pastreaza cafeluta calda mai mult timp.Si eu chiar am nevoie ca dureaza 2-3 ore pana beau eu o cafea.[cafea] Tinteste catre stele si poate ca vei atinge cerul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am pofta de sarmale cumpar o varza alba si fierb frunzele in apa cu helas sau sare de lamaie...asa devin ceva mai moi..am zis ceva mai moi ca tot cotoroasa ramane fir-ar sa fie...dar cand e pofta mare...de.Si printre sarmale pun varza tocata din pungile care se gasesc pe piata.Asta o mai spal putin ca e prea otetata.Nu ies ele chiar ca la mama acasa ...dar merg. Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai cumpar de la Tchibo; dar una peste alta nu prea sunt calitative, nu intotdeauna, raportat la pret. Gasesti aceleasi lucruri de ex. articole copii comparat cu Family, si preturi mai mici si mai convenabile. Anul trecut, aveau nistre treninguri negre din Fleece pt. barbati(inainte de craciun), vroiam sa-i fac sotului meu cadou, l-am cumparat si pe urma l-am dus inapoi, execrabil cusut si pretul destul de mare. Dar citeodata au si oferte bune. narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti prin oras magazin de rusi sau iugoslavi puteti sa gasiti si varza murata ... si chiar buna. Stiu ca prin München erau acelea de la gara, dar mai demult, poate acum nu mai sunt. Tchibo e super, dar trebuie si acolo comparat pretul cu calitatea ... dar de obicei imi plac mai toate de acolo! Pupici! Irinusha & [copil] [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"] Cris [/url] ( 3 Mai 2004 ) - [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]botezat[/url] pe 17.10.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...