Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania ( XII )


Recommended Posts

de cand am aflat cam cum se fabrica hainele la casele mari precum Nike sau Adidas, nici nu ma mai uit cine vinde, ci CE vinde. Asa incat am luat si de la Tchibo daca mi-a placut ceva, sau de la Aldi daca mi-a placut si tot asa. Numele e zero, conteaza materialul si cum este facut produsul respectiv. De la Tchibo, de ex., am luat o masina de tocat carne pe care am dus-o inapoi, nu era buna de nimic, dar am luat si niste hainute de copil f bune. Asa ca, ochii mari, analizati si... cumparati, daca e cazul:) [url="http://community.webshots.com/user/tinatache/"]Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare fetele, de la Tschibo cumpar mai mereu au lucruri faine si citeodata nu asa de scumpe....acum spuneti-mi voi daca si unde mai gasesc ce au avut sapt. trecuta sau 2 ,nu mai stiu(era o jaketa faina helblau super si sa nu ma duc degeaba),ma oftic ca nu am luat-o atunci[bang] Aschiutza,vezi ca turci mai au si numai foi de varza acra asa la subvid,aia nu mi-se pare asa acra. Cristina,ce mai fac prichindeii,sint ok acum??? Irinusha,te pup dulce si bine ai revenit printre noi!! pa fetele si mai vb. Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adyna, multumesc de intrebare, sunt ok acuma. Am primit de la dr. un nou sirop de tuse si a doua noapte de cand ii dau deja nu a mai tusit deloc. Nici nu mai stiu de cand nu am mai dormit o noapte de la cap la coada:) Azi ne-a speriat cat a putut sa manance la micul dejun, cred ca a ajuns-o foamea dupa atatea zile. In schimb ieri a cules de pe afara un purice si este piscata toata. Azi noapte nu au aparut piscaturi noi dar ieri la pranz a muscat-o toata un nenorocit. Si acuma cand se scarpina striga "ai purici!!". Noroc ca nu intelegem decat noi:) Va pupam si va uram un weekend placut! la ce vreme e la noi... bleah! [url="http://community.webshots.com/user/tinatache/"]Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi pe
www.tchibo.de
quote:
, platesti si Versand, dar daca ti-o doresti asa de mult si o mai au si tu nu ai gasit-o altundeva, poate merita. toate cele bune narcisaOriginally posted by AdynaB
Salutare fetele, de la Tschibo cumpar mai mereu au lucruri faine si citeodata nu asa de scumpe....acum spuneti-mi voi daca si unde mai gasesc ce au avut sapt. trecuta sau 2 ,nu mai stiu(era o jaketa faina helblau super si sa nu ma duc degeaba),ma oftic ca nu am luat-o atunci[bang] Aschiutza,vezi ca turci mai au si numai foi de varza acra asa la subvid,aia nu mi-se pare asa acra. Cristina,ce mai fac prichindeii,sint ok acum??? Irinusha,te pup dulce si bine ai revenit printre noi!! pa fetele si mai vb. Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiti citi bani se iau pt a transfera citiva euro intr-un cont din Romania dintr-un cont din Germania? As vrea sa donez ceva pt baiatul de 19 ani, dar nu am multi bani (deh, somera :( )si nu as vrea ca doar jumatate din ei sa ajunga la el. Mai vrea cineva dintre voi sa ajute la acest caz? Daca da, cum vreti sa faceti ? Sau daca ati ajutat la vreunul dintre cazurile prezentate pe desprecopii, acum ati procedat? (PS:daca pare nepotrivit mesajul meu, scuze, dar stiu ca numai voi puteti sa raspundeti exact la intrebarile mele. ). [grup] Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aschiutza
Fetelor, stiti citi bani se iau pt a transfera citiva euro intr-un cont din Romania dintr-un cont din Germania? As vrea sa donez ceva pt baiatul de 19 ani, dar nu am multi bani (deh, somera :( )si nu as vrea ca doar jumatate din ei sa ajunga la el. Mai vrea cineva dintre voi sa ajute la acest caz? Daca da, cum vreti sa faceti ? Sau daca ati ajutat la vreunul dintre cazurile prezentate pe desprecopii, acum ati procedat? (PS:daca pare nepotrivit mesajul meu, scuze, dar stiu ca numai voi puteti sa raspundeti exact la intrebarile mele. ). [grup] Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
askiutzä eu am trimis cu autocarul. plic la sofer...dar nu mai stiu cit costa parca 5 sau 10 euro.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aschiutza
Fetelor, stiti citi bani se iau pt a transfera citiva euro intr-un cont din Romania dintr-un cont din Germania? As vrea sa donez ceva pt baiatul de 19 ani, dar nu am multi bani (deh, somera :( )si nu as vrea ca doar jumatate din ei sa ajunga la el. Mai vrea cineva dintre voi sa ajute la acest caz? Daca da, cum vreti sa faceti ? Sau daca ati ajutat la vreunul dintre cazurile prezentate pe desprecopii, acum ati procedat? (PS:daca pare nepotrivit mesajul meu, scuze, dar stiu ca numai voi puteti sa raspundeti exact la intrebarile mele. ). [grup] Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Eu am trimis o data la o fata din elvetia pt Teodora si acum pt Paul la adminstrator, amindoua situatiile prin plic normal. Eu mai fac si transfer de bani prin bamca, asa trimit acas la ai mei, sa stii ca nu e chiar scump, de ex e mult mai ieftin decit western union sau alte servicii rapide, banii se pot ridica cam in 3-4 zile. Dar depinde ce banca este in Ro, sa fie una care are contac direct cu cea germana de la care trimiti. Eu trimt la ai mei de la Sparkäse la Banca Comerciala de ex, dar am cumparat odata carti de la Teora si aveau un cont la o banca mai "mica" nici nu-i mai stiu numele si a costat multi bani transferul pt ca nu s-a facut direct. Vikinga& Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiutza am uitat sa-ti zic ca depinde de suma pe care o trimiti, adica comisionul bancii difera in functie de suma trimisa, cel mai simplu e sa intrebi, eu asa am facut si nu se problema sa-ti dea date de genul asta. Vikinga& Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu cumpar de la Tchibo..ba chiar ma uit tot timpul pe catalog sa vad ce vine intr-o saptamana doua [:D]Hainutele de copii au fost intotdeauna super,manusi,fular si alte jucarele tot bune si preturi acceptabile. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...