Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"INGREDIENTELE" UNEI FAMILII PERFECTE?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
n-ai cum sa-i multumesti pe toti ca o sa ajungi tu sa innebunesti singurele persoane pe care incerc eu sa le multumesc sunt sotul si copilul meu in rest, ma doare in cot si de socri si de cumnati si de nasi adica nu ma port urit, dar nici nu le ciugulesc din palma cum ar vrea ei Simona http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi dac-as sta eu sa-i multumesc pe toti cred ca nici viata nu as mai avea. La asta se reduce fericirea mea in calitate de femeie casaotrita, sa-i impac pe toti? Ash! scarmanus ______________________________________________________ Sa nu lasi nici o zi sa treaca fara sa faci sau sa auzi ceva frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia incearca totusi sa zambesti tuturor, sa vezi ca viata va fi mai frumoasa, te vei simti mai bine si vei avea de castigat. Cred ca fiecare om are ceva ce merita apreciat, ramane sa ai vointa necesara de a gasi cate ceva bun si la soacra si la cumnat si la nas samd. Un zambet nu te costa mult, dar iti aduce multe beneficii. Remember, when someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown, BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and smack that jerk upside the head.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij [flo] Pentru mine familia e foarte importanta si in timp am ajuns sa-mi iubesc rudele prin alianta la fel ca pe parinti si pe frati. Ne respectam unii pe altii si daca tipa unul sar toti sa-l ajute. Si asta am invatat de la parintii mei, care vin din familii numeroase. Am avut mereu casa plina de unchi, matusi si veri care veneau la ai mei fie pentru ca se simteau ca acasa, fie ca aveau nevoie de un sfat sau de ajutor. Si in familia sotului meu am vazut ca exista aceeasi unitate, dragoste si respect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca poate fi toata lumea multumita, cel mai important e insa sa fii in armonie cu toti. Supararile nu fac bine nimanui deci trebuie gasite cai de mijloc. A zis bine aici cineva ca sa zambim nu costa mult. Bineinteles ca putem face asta cu cine vrem noi iar cu persoanele care nu ne plac...putem sa le evitam.. Pt mine e importamt sa fie sotul meu multumit si sa ne intelegem bine...apoi sa fie totul ok cu parintii, cu rudele si cu prietenii... Andra http://community.webshots.com/album/170190778fEpvgj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingredientul principal ar fi respectul fata de traiectoria ce si-o alege fiecare. Am relatii minunate cu toti din familie, cum se spune... "e usor sa iubesti de departe", si "rar e cel mai bine". Cat timp niciunul nu se amesteca in viata altuia, e fain. Cand ne vedem / auzim e super, dar nimeni nu-mi da "sfaturi pretioase", si atunci, din discutii frumoase, despre amintiri, planuri de viitor, actualitate, nu reies decat clipe pozitive. Daca ma straduiesc pentru cineva, atunci este sotul meu, si incerc sa ne petrecem cat mai mult timp impreuna. Cum se spune, e armonie... [:)] Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...