Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (24)


Veve

Recommended Posts

De ce n-a aparut semnatura la mesajul precedent e alt mister! Deocamdata ne descurcam cu copy si paste! Mickyyy super mamica, dar si super tatic! Sefu sa-si vada de treaba lui, dar sunt sigura ca dupa o criza de nervi va intelege! [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] [bis][bis][bis] LauraFlo si bebelusa Daria [bis][bis][bis][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mikyyy, esti o curajoasa, felicitari! Nu stiu ce as fi facut in locul tau, nici nu vreau sa ma gindesc. Claudelu, azi e a 4a zi de cura si simt ca slabesc. Chestia buna cu aceasta cura este ca schimba metabolismul (nu mai pui dupa). Am o problema pe care am prezentat-o la parintii intreaba parintii raspund si JOXI a considerat ca subiectul trebuie inchis. Nu merge faza cu sucul de fructe, nici cu fructele amestecate cu altceva. Pur si simplu refuza fructele. Pupici PS voi incerca si eu semnatura cu trimiterea la poze Kulta si BB Daniela (15,04,2004) "Lucrurile bune li se intimpla celor ce stiu sa astepte"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, ce dura pacaleala ti-a facut taticul! Daca se hotarise ,de ce te-a mai pus la incercare si te-a dus "acolo"? Iar se repeta istoria (cu final fericit pina la urma, ca-n filmele americane), mai tii minte ce-am mai dezbatut pagini intregi prin august -septembrie 2003, soarta Malinei? Ma bucur enorm pentru tine, sincer, si iti doresc o sarcina usoara si de ce nu, poate acolo in burtica ta sta ascuns la caldurica fratiorul Malinei.Itzi dai seama ce copil norocos se va naste, avind in spate aceasta poveste ...Sa tii un jurnal zilnic al sarcinii! Malina a zis TA-TA, mare zi pt. tatic![:D]Felicitari. Si ea l-a influentat pe tatic cred! KULTA, si eu sunt PAULA![:D] Revin! Cuscro, pe unde umbli? Nu mai dai nici un semn.Ce face nor-mea? HAI mai baga-un oki aci! Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma laud si eu - chiar daca sunt suparata rupta pt ca bb a cazut azi din pat - Daniela zice tata[berica] de pe data de 01,11, iar de ieri (10,11) zice si papa (clar si tare), ca sa nu mai spun ca daca ma vede pe [consti], dar la pipi[:D], ride si zice cak, nu stiu cit de constient, dar s-a intimplat de vreo citeva ori (am testat).[bruta] Kulta si BB Daniela (15,04,2004) "Lucrurile bune li se intimpla celor ce stiu sa astepte"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katalina, taticul s-a hotarat cand am ajuns la spital si m-a vazut in ce stare eram.....a zis ca nu suporta gandul ca voi ramane asa poate luni de zile de-acum incolo. kulta, si malina a inaugurat azi-noapte podeaua [bang], a tras prima cazatura din pat. Dar in afara de sperietura noastra si plansetele ei, in rest nu s-a intamplat nimic [:D]. Aseara am prins-o si eu pe mirinda la tv [bis][bis], exact cand am schimbat canalul a inceput o stire prezentata de ea (sper ca ea era, ca n-o cunosc decat din poze, da' tare mai semana [:D]). Si tot aseara am vazut si reclama cu arturicii, pentru cine nu stie una din mamicile de ian-feb care are gemeni are deja 2 mini vedete (au aparut intr-o reclama, da' sa ma pici cu ceara daca stiu la ce e, la televizoarele panasonic cred, da' nu bag mana-n foc). Si cand ma gandesc ca de-o saptamana ma tot chinui sa le vad si cand colo intr-o singura seara, in cateva minute, din 2 tastari le-am prins pe amandoua [:D]. Gata....am fugit la masa, mi-e o foame de lup! yamiii...abia astept sa pap....ce bine e sa nu mai stai cu stresu' kg in plus.....chit ca acu' parca-mi pare rau...m-am chinuit atata sa le dau jos dupa prima sarcina si acum ma reped sa le pun la loc. Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu pe-aici... Am primit invitatie de la Claudelu sa vin si eu la voi in gasca multumesc! [flo] Fetelor, de mult va tot citesc, de cand eram insarcinata si am tot vrut sa scriu dupa ce am nascut, dar nu am avut timp - eu am gemeni, fetita si baiat, Mia si Lucas, nascuti pe 25 Martie (cu cezariana)- deocamdata am numai o poza cu ei pe paginutza de pe forum, dar o sa aranjez si un link cu mult poze, ca avem f. multe. Va citesc cu drag in fiecare zi si ma bucur ca mi-am facut in sfarsit timp sa scriu. Copilasii vostri toti sunt frumosi si dulci!!! Si sunt mai maricei decat ai mei, desi pt. gemeni, ai mei au fost destul de mari: Mia - 2.5 kg Lucas - 3.3 kg.. Am avut o burta cat China in ultimele luni de sarcina si s-a meritat. Chestia e ca nu prea sunt ei mancaciosi si de aia nu se ingrasa asa mult acuma. Cu lingurita ne chinuim mult. Lucas are acum 7.4 kg iar Mia 6.8 kg. Mia are un dintisor, lui Lucas ii iesi dintisorii de 2 luni si tot nu se vad [:D]. E cam marait de cateva zile. Acum nu am timp de mai multe detalii, dar promit ca revin alta data cu mai mult. Nu promit ca voi scrie in fiecare zi, dar voi scrie. Mickyyy - FELICITARI!!! Sa va dea Dumnezeu un bebelus sanatos si frumos ca Malina! F. mult m-am gandit la tine zilele astea si tare m-am bucurat cand am citit vestea cea buna! Va pup pe toate si pe toti si o sa revin cat de curand. Cu drag, Simona, Mia si Lucas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SimoV bine ai venit printre noi, ai niste dulceti de copii, sa-ti traiasca! David[s] . Sa -ti fie viata un lung sir de vise frumoase si impliniri. Claudelu uelcom bec! Ti-a fost dor de noi, asa-i? Anca, mamica de Vlad(17.10.1997) si Thea(29.03.2004) http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, bine-ai venit printre noi [flo][flo], si sedere cat mai lunga si mai placuta iti dorim! Si stai pe-aproape ca tare am eu un feeling ca acum am gemeni [:D], desi nici nu vreau sa ma gandesc ce-nseamna asta.....abia astept sa fac eco sa vad! Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari - sunteti tare dragute, nu m-am asteptat sa imi raspundeti asa repede! Mickyyy - sa dea Dumnezeu sa fie sanatos/sanatosi...orice ar fi, o sa vezi ca vei face fata. Alona, multumesc de compliment, am vrut sa ma uit la pozele voastre si nu ma lasa, imi cere id si password. LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor, ma scuzati va rog ca nu am acum timp sa ii caut pe toti, promit ca o sa imi fac tema de casa si o sa urez personal tuturor in curand. cu drag, Simona, Mia si Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...