Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (24)


Veve

Recommended Posts

mai fetelor,mi-au dat lacrimile cind am vazut urarile voastre,multumim muuuuuuuuult,si multi pupici de la´Amelie!![pup][pup][pup][pup] Sinteti niste dulci toate![flo][flo][flo][flo] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia]Intru fugutza: In afara de Ruprich, cine isi mai pune bebeul in premergator, si Alex al Andreei,parca! Tata vrea sa ne cumpere unul, dar i-am zis ca- i prea devreme!.Le place nu-i asa? A fost un topic cu acest subiect, dar zau ca nu dau de el! Veve, uita-i sa felicit pe croko pentru dintzuc!.Multi inainte! Cind vom intra si noi oare in lista iepurasilor?[q] HAI PA. Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Am reusit sa postez si eu!!! Caci nu a fost suficient sa nu-mi mearga tastele, mi-am mai uitat si parola de pe DC, daca-ati mai pomenit asa neuron prost [bang]. Dupa lupte seculare, am deci un alt laptop (al lui tati de la servici, la schimb) si o alta parola [:D] In primul rand, vreau sa le urez LA MULTI ANI! celor doi sarbatoriti: David (ieri) si Amelie (azi), cu un munte de urari de bine pentru ei si parintii lor! Elena, ce sa mai zic, ai o cuscra adevarata! [:)] O sa fie soacra buna pt Amelie, se pare [;)] Clau, felicitari pentru mesajul cu urari, ai muncit ceva! Veve, un [pup] dulce de la noi pentru dintisorii lui Croko, manca-l-ar mama pe el de scump! Simo, zic si eu, cu intarziere, bun venit la noi! Am vazut poza cu cele doua comori - ce poti sa vrei mai mult! In plus sunt fata si baiat, asa as fi vrut si eu! [:D] Nu-ti face griji cu greutatea ca nici Cristina mea nu a reusit inca sa ajunga la 8 kg la cele aproape 7 luni ale ei. Kata, mergeti si va distrati, sunt convinsa ca Roby va fi un cumintel, chiar si cu soacra! [pup] Miri, vazut poze cu floricele si fetita-floricica. Si uite asa iar ma oftic ca nu reusesc sa-i pun si eu odata cercelusi Cristinei. Micky, ma bucur din toata inima pentru samburel. Sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati de copiii vostri. Hm, gemeni zici? Laura, oare cum o fi sa ai copil mancacios? Nu pot sa spun chiar ca a mea nu mananca, dar daca nu ii e cu adevarat foame, nu am nici o sansa sa o fac sa deschida gurita. Si replicile alea cu crescutul copiilor pe vremuri le-am tot auzit si eu, dar le spun ca nu mai sunt nici vremurile de atunci, cat stres si cata poluare e in jurul nostru si cate chimicale se baga prin mancare... Kulta, stai linistita cu cazutul, noi avem vreo 4 la activ [bang] Dar nu s-a lovit niciodata, doar s-a speriat. Ultima data cred ca a durat 5 secunde sa ajunga la margine si sa aud buf, eu tocmai scoteam un pampers din punga, langa ea. Deci numai cat am intors privirea, ea s-a rostogolit si a cazut. Noroc ca noi avem si patul si canapelele destul de joase si covoare. Ruprich, eu inca nu am variat prea mult mancarea, tot legume pasate cu carnita ii dau si sunt multumita ca ii plac, deci inca nu le schimb [:D] Malina, eu as face orezul cu lapte formula la inceput, mai ales daca as sti ca are ceva probleme cu laptele integral. Mamaliga banuiesc ca mai moale, ca sa nu fie inecacioasa. De peste sunt si eu curioasa, chiar o sa o intreb pe dr luni, cand mergem la vaccin. Alona, [pup] la scumpicii de copii! Si pentru Diana, un [pup] [pup] special [;)] Scuze pentru cele pe care le-am "sarit" cumva, fug sa fac ceva ordine ca azi ne vin niste prieteni in vizita si vor dormi la noi. Poate diseara iesim cu totii in oras, ca mancare nu apuc sa fac si nici chef nu prea am. Si fiindca e vineri dupa-amiaza, va doresc weekend placut si bebelusi cuminti! [flo] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele...n-o puneti si voi de-un brainstorming pana luni, in scopuri umanitare [alcool][alcool]. Nu de alta, da' vad ca atunci cand e vorba de semnatura toata lumea imi sare in cap sa mi-o schimb [:D][:D]....ia bagati niste idei si pentru titulatura. Ca am bagat si eu nasu pe la puncte si am descoperit ca am depasit de mult mia necesara schimbarii, si's in pana de idei [bang][bang]. Cea mai buna o premiez cu o donatzie [:D][:D], donez surplusul de puncte (nu's chiar foarte multe, da' promit sa mai adun pana atunci [:D][:D]) Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Amelie! Sa cresti mare, cuminte si frumoasa si sa ai parte de toate bucuriile din lume, alaturi de mami si tati. Kata si eu o pun in premergator pe Thea inca de la 6 luni jumate si ii place la nebunie, s-o vezi ce da din picioare cind vede ca ne indreptam spre premergator, insa nu mai mult de 10 minute, citeodata 15.Acum de vreo saptamina nu o mai pun in fiecare zi ca a inceput sa umble in 4 labe si e tare incintata. Anca, mamica de Vlad(17.10.1997) si Thea(29.03.2004) http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de premergator, noi am hotarat sa nu-i cumparam. Se-nvata lenesa, merge pe varfuri (nepotica mea care are aproape 1 an si-a deformat mersul de la premergator) si am mai si citit un articol pe-aici pe undeva (cred ca chiar veve l-a postat) cum ca premergatorul incetineste dezvoltarea mentala la bebelus. C-o fi bine, c-o fi rau, habar n-am....sigur ar fi mult mai comod cu premergatorul, dar preferam sa o plimbam noi de manute prin toata casa....oricum la cat de bine-si tine echilibru eu cred ca-n maxim 2 luni o sa-si dea drumu singura la mers [:D]. Mickyyy[mamica] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SErvus feteleeeeeeeeeee! Mama cate motive de bucurieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.[alcool][bis] 1. Mi-a aparut cuscra si e bine sanatoasa (ca atunci e totul bine si cu ginerica)[:D] 2. Mickyyy s-a hotarat la bb-itzica din burtica.[gravi] Bravo si felicitari pt a doua gravidanta. Sa fiti sanatosi toti si sa va bucurati din plin de cat mai multe zile frumoase in viata voastra.[cool][cool][cool] 3. Avem gemeeeeeeeeeeniiiiiiiiiiiii si sunt asa de frumooooooooooooosssssssssssiiiiiiiiiiiii. Simo mi-ai facut o pofta de gemenutzi. Ce-i drept ca mi-am dorit dintotdeauna insa....n-a fost sa fie (ai vreo reteta speciala ?!)[xinpat] 4. Croko o da inaite cu dintzisorii. E mai agitata decat de obicei fiu-tu Vv?? 5. O gramada de sarbatoriti la care le spun LA MULTE SI FRUMOSE LUNI PITICOTILOR!!![pup] Noi suntm bine,acu. Ca tot m-ai intrebat Kata: a fost nor-ta putin racita. Intai eu, apoi i-am dat-o si ei (defapt primul a fost papi).Acu suntem bine,am avut grije de ea si....de marti ne ducem iar la bazin.[cool] Áuzi ca te vaiti ca tre sa duci copii la soacra: ada-i la mine draga mea , sa vezi ce se va bucura Hanna - golana. (e moarta dupa copii) Distractie placuta si .....daca nu te superi imi spui si mie ce e aia "cumetrie"? Nu de alta da' la noi....prin partile noastre .... nu stiu ce poate fi. Pusilici si....promit sa intru mai des pe aici :-) Aaaaaaaaaaaaa, ziceai ceva de premergator! Eu una nu vreau sa folosesc. O sa-mi rupa cocoasa, sunt convinsa, insa....prea multe chestii contra am auzit asa ca....dar faci cum crezi. Ce o sa-i iau acu recent lu' fi-mea e scaunelul de masa (cel inalt) ca in cel de bb-i nu mai sta sa pape si....vrea sa vada lumea numa de la inaltime golanica lu' mama.[8D] Pupa-l dulce pe Mihaitza al tau si sorry insa n-am fost pe faza cand cu Mihail si Gavril. (sa-ti traiasca si....sarbatorim in duet ca si eusunt si Mihaela _langa Lavinia) va pupalim pe toti si sa nu [alcool] prea mult ca dupa aia doare [bang] Vorbeati pe aici de kg la bb-i. Pai nici noi nu suntem niste grasute[grasa]. Tot injur de 7 kg ne invartim. Nici nu-mi fac griji si nici nu o vreau mai grasa mai ales ca citisem pe undeva ca la 6 luni copii mici tre sa aibe dublul kg-lor cu care s-au nascut si atunci e super ok cum s-au dezvoltat. A mea s-a nascut cu 2,850 asa ca.....e super bine la kg. Diana sa organizezi ceva frumos la intalnirea de 10 ani pt ca o sa fie ceva ce va ramane mult in mintea colegilor. Eu am avut-o anul trecut (la predeal acolo am terminat liceul) si a fost ffff fain. Sa ne pui si poze dupa ce se termina taraboiul.[grup] Kulta si noi am fost racite si am reusit sa ne punem pe picioare cu un gel pt bb-i care se da pe piept (mentolat),ala ajuta noaptea sa respire mai bine. (mi-a spus si mie de el o prietena si tare bine ne-a prins) Mai am si o carte cu ce fel de boli apar la copii si cum se pot trata pana sa ajungi la medic si acolo nu indica sub nici o forma curatarea nasucului cu pompitza. cica mai bine cureti cu vata rasucita de tine (pana si betigasele de urechi sunt contra-indicate). In fine faci cum stii tu mai bine , eu...mi-am dat cu parerea.[;)] Tu fetele va pupez pe toate inclusiv pe cele la care nu am rs (Miri,Clau,Spiculet, Nedda,Oake,Bebe,Codrinu,Laura si....am mai uitat pe cineva??scuzati!!!)Aaaaaaaaaa, pe unde umbla Pucku?? paaaaaaaaaaaaaa ma duc sa calc ca am munti intregi nu alta si cum afara e destul de frig .... sper sa ne vina cheful de asa ceva. pusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...