Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (24)


Veve

Recommended Posts

Multumim inca o data de bun venit si de complimente [:D] Si ai vostri toti sunt perfecti!!! Irina, Veve si Croko sunt superbi! Cel mai mult imi place poza in care sunt amandoi, si Veve il imbratiseaza din spate pe Croko si aia in care Croko doarme in swing cu iepurasul roz! Tare scump! Ela, Cristina are un ras si un zambet care te topesc pur si simplu (poza cu caciula cu dungi bej/crem) Luminita, David are niste ochi, de te baga in boala! (si nasii nostri au un baietel pe care il cheama David) Malina, Danutz are o expresie a fetei tare hazlie (asa mirat!) in poza cu bunica de la Pitesti! Si pozele tale cu burtica sunt mortale! Si eu am facut f. multe poze cand eram insarcinata. Cand aranjez pagina cu poze, o sa pun si dinalea. Mickyy, sigur ca primim in petite! Dar la asa fetita nu cred ca avem sanse mari - o sa fie mare batalie pt. ea!! Are niste ochi atata de mari si in poze par negrii - e adevarat? Ai mei au ochi albastri amandoi (ca mine) Si imi place salopeta rosie, aici majoritatea hainelor de fetita sunt pe roz/ mov si destul de rar gasesc ceva pe rosu sa imi placa. Acum chiar i-am luat o geaca de primavara verde!! (ala inchis, ce se poarta acuma) Deci poftiti la petite. Si daca bebe mic din burtica e baiat si tot asa reusit ca Malina, pe noi nu ne deranjeaza ca va fi cu 1 an mai mic decat Mia. [:D] Catalina, nu reusesc sa iti vad baieteii!!! imi cere parola... Noi ii punem pe amandoi in premergator - dar nu are roti, adica nu e mobil, are dedesubt o placa de plastic, ca o farfurie - aici ii si spune "exersaucer" - adica de la saucer - farfurie. Asta ca sa nu se poata deplasa, sa nu cada, sa nu se dezechilibreze premergatorul. La Mia si Lucas tare mult le place si stau f. bine in picioare de cand stau in ele, mai bine sta Lucas, dar incepe si Mia. Aici lumea ii pune in premergatoare de cand isi pot tine copilasii capul, de pe la 4 luni. Noi numai de vreo luna le-am luat si le folosim. Amelie, LA MULTI ANI, papusico!!! Tare frumusica e Amelie, Elena!! Ca par lung are!! Ruprich, si Lucas are destul de des nasul infundat... Tu nu ai poze cu Robert al tau? Mirinda, Ana e o dulce! Pe Mia era cat pe ce s-o cheme Ana!! Dar ar fi fost americanizata pronuntia si nu am vrut asa, am vrut sa fie Ana curat, adica A curat si ar fi fost enervant sa corectezi pe toata lumea. Cu Mia e mai simplu, desi de multe ori la pediatru uneori o striga "Maia"... si intotdeauna ii corectez. A, m-am lungit azi. Dar am scris in 4-5 ture, de vreo 45 de min. am inceput sa scriu cu pauze de pupat si schimbat "chiloti" (eu asa le zic la pampers [:D]) Va pupam Simona, Mia si Lucas (25. Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor,sunt terminata,a mea a dormit azi juma'de ora!Ii ies si dintii de sus si e cam maraita.Deci scuzati grselile si incoerenta[:)] Mickyyy,felicitari,m-am bucurat asa mult ca nu ai facut avort!Sa vezi ca Dumnezeu o sa iti ajute in toate,pentru hotararea cea buna! Kata, nici noi nu am vrea sa-i luam premergator,dar sa vad cat o sa ma tina spatele la umblat aplecata toata ziua! Si copila mea vrea sa bage manutele in castron cand mananca,de se mozoleste toata.Iar am un morman de rufe la spalat,si cu vremea asta umeda se usuca greu.Azi i-am facut piure de cartofi cu carnita,dar l-a refuzat,bineanteles[bang].I-am rarit mesele,dar tot degeaba.Asta e,incerc sa ma consolez...Va pup pe toate si un sfarsit de saptamana placut! Irina si bb Iinca(26apr04) "Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca miine nu o sa pot intra pe net din motive de musafiri de ziua mea, o sa-i spun azi lui Robert [s] si sa ai o viata plina de bucurii si impliniri. Anca, mamica de Vlad(17.10.1997) si Thea(29.03.2004) http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa inceapa sa mearga ai nostri, si noi o sa-i plimbam de manuta. Exersaucer e mai mult ca sa se invete sa stea in picioare si pe urma mersul e alta poveste... Adevarul e ca exersaucer te scuteste de tinut in forta copilul in picioare, deci eu cred ca e f. util. Dar fiecare face cum crede ca e mai bine. Oricum, toti o sa invete sa mearga, mai devreme sau mai tarziu, cateva luni incoace-incolo nu conteaza. Pe vremea cand eram noi copii ai nostri nu aveau premergator si tot asa unii copii mergeau mai repede, altii mai tarziu, deci depinde f. mult si de copil, nu numai de faptul ca folosesti premergator sau nu. Dar am citit si eu ca toti copiii care dispun de tot felul de chestii (hinta, balansoare, premergatoare si alte de-astea) se invata mai lenesi. Lavinia, multumim...nu, nu avem reteta speciala...[:D] Oricum, va doresc la toate weekend placut! Simona, Mia si Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bua fetelor! Azi am suferit de-a dreptul...n-am avut net aproape toata ziua si nici TV...m-am plictisit de moarte...afara n-am putut iesi ca a fost tare urat, de fapt am fost dar foarte putin, vreo ora[bang]... Au sa va spun ce am patiti...de ieri ma tot bipuie cineva pe mobil...eu il bipui inapoi...si azi dupa cateva ore de joaca, m-am luat inima in dinti sa sun sa vad cine naiba e si ce vrea...deja eram nervoasa foc...la capatul celalalt era un tip cu accent de oltea, bucurestean, nu stiu...oricum din sud...il intreb eu ce vrea de la mine si de unde imi stie numarl...si tipul incepe sa-mi spuna ca am voce misto, ca vrea ceva de la mine, ca ma vrea, etc..eu incep sa ma enervez si mai tare si cobor cerul pe el...tipu foarte calm imi spune ca oricum el ma mai suna chiar daca eu nu vrea[alcool]...cica a primit numarul de la cineva[alcool] ce urat m-am certat cu el, de fapt eu singura m-am certat ca el a fost foarte calm[bang] Idiot[batcap] Eu ma laud cu nora-mea, ca ce e frumoasa ca si soacra-sa[:D] Si eu ma multumesc pentru urari!![pup] Elenoo, ai mutit???I-ai facut tort la printesa?? Vrem si noi!![pup] Ela, azi am primit tastatura NOUA!!![majoreta]...Mi-a adus tati tastatura si mouse nou-noute!!URAAAA!!!! I-a fost mila de mine cand m-a vazut ce tare ma chinuiam cu cea veche[:D] si e tot de aia fara fir!! Asa m-am laudat destul[:D] Irina si lui Raul ii place sa-si bage mana in castronel dar eu sunt smechera si ii dau si lui o lingurita si uita de castron[:D] Mickyyy, eu nu vreau punctele tale, dar ce ai zice de MAMICA GRAVIDUTA?? Nu prea am la capitolul inspiratie si creatie dar ma mai bag si eu in seqama[:D] Lavi, iar bazin??[sm] ce ciuda imi e[q][q][q] Kata, eu nu cred ca il voi pune in premergator...nu prea sunt FAN...cred ca e mai bine fara...dar eu stiu, poate pana la urma voi ceda si ii voi lua unu[:D] Nici eu nu stiu ce sa fac[alcool] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudel,azi am fost plecata sa vad marea colectie Lagerfelt...ce tzeapaaaa![alcool]Nu mi-a placut nimic,si sa-mi iau numa ca scrie pe eticheta Lagerfelt..nu e stilul meu! Amelie a fost tare cuminte,d'aia nu am vesti[:D]Eu intru numa sa o parasc atunci cind nu e[:D] Am citit tot ce ati scris fetelor,dar acum nu prea am timp,o sa va raspund mai pe seara! pupici[cheers] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mare lucru daca nu inchid eu subiectul! Ca in vremurile bune [:D] Lavi, bine ati revenit fara mucisori! Vorba lu' Clau, ce-as vrea si eu un bazin, desi eu cred ca as intra in bazin bine imbracata sa nu rada lumea de suncile pe care le am si la care renunt cu greu! Elena, chiar, ceva tortulet? Alona, petrecere frumoasa, iti zic LA MULTI ANI! de pe acum, ca sa nu cumva sa se mai intample ceva cu calculatorul meu. Sa ai parte numai de bucurii in viata, alaturi de sot si copii! Simo, Cristina mea e mai toata ziua cu gura pana la urechi, e suficient sa ii fac cu ochiul si rade. In seara asta am iesit la Pizza Hut cu ea si cu nanutii ei. A rezistat destul de mult timp in scaunelul special de copii care ne-a fost pus la dispozitie; la un moment dat se uita in stanga ei si radea de se prapadea si am descoperit ca o fetita se juca cu ea, adica se ascundea si apoi ii facea bau, de la masa ei. I-a placut la nebunie, atata lume si atatea culori! Hai ca va las, ca poate am scris atata si intre timp s-a inchis subiectul! [pup] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...