Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (24)


Veve

Recommended Posts

Claudelu,[iartama][iartama][iartama],habar-nu -aveam ca azi e sfintul Claudiu! dar lasa ca ma ierti tu,chiar daca va felicit cu intirziere!! [bum][s]CLAUDIA&CLAUDIU[s][bum] Sa va traiasca feciorul!! Clau,sper ca esti mai bine,capsorul sus!!![pup][pup][pup] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bum][cheers][s] TUDOR, ADRIANA CLAUDIA, CLAUDIU (sotul Ancai), CLAUDELU+CLAUDIU. Sa va dea Dumnezeu multa sanatate, fericire, sa va cresteti puisorii, iar celui mic tot binele din lume. Nu prea aveam chef de scris acum ca ma doare capul rau de tot, dar trebuia sa felicit sarbatoritii, iar pe de alta parte ma uimeste atitudinea Claudelului. Mai fato, revino-ti!!! Noi suntem alaturi de tine. Si mie imi vine sa o iau razna de multe ori, dar ma resemnez. Eu am o stare naspa de fiecare data cand ma suna sotul meu care e plecat. imi vine sa urlu de durere ca nu e langa mine, dar asta e. Si ma plang si eu toata ziua mamei si soacrei mele si nu in ultimul rand voua. De asta exista [dc]. Te pupic si te asteptam cat mai repede, adica maine. In alta ordine de idei (cate idei mai pot avea la ora asta), i-am mai adaugat ceva nou in alimentatia puiului si anume, babana. I-am dato cu para, branza de vaci si putin biscuit. A fost un deliciu ca si mie mi-a placut. El a fost foarte incantat. Dechidea gurita ca un pelican. Seara i-am facut orez cu lapte exact ca cel facut pentru noi, numai ca nu i-am pus zahar vanilat. Si i-a placut si asta. E chiar cuminte puiul meu in ultimul timp. Azi iar am stat mult afara caci la noi e un timp super bun. am vazut ca in tara e altceva, dar la noi e bine. Azi chiar am stat in pulovar. Va spuneam acum ceva timp ca vreau sa-l obisnuiesc pe Alex sa adoarma singur, ca de dormit oricum doarme in patutul lui. Si am reusit. Ii pun suzeta, il invelesc, ii dau si maimutoiul lui de somn si gata. Mai plange doar daca pierde suzeta pana sa adoarma. eu il invelesc cu o paturica subtire, dar care se muleaza pe corp, apoi cu o pilota de copii. Sta invelit pana se trezeste. Noaptea nu se trezeste, dar uneori mai vrea si el apa sau isi aduce aminte de suzeta, iar prima masa e in jurul orei 5 dim. Uite ce m-am lungit la scris. Alexandru si mama (26 apr 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce-am venit si noi de-afara si acum sper sa adoarma Lara macar pentru vreo jumatate de ora. Andreea, eu nu cred ca se da Claudelu nostru batut usor! Eu am incredere ca o sa-i treaca pasa proasta. Clau, capul sus, cum zice Elena si curaj! Maine-poimaine o sa ai baiatul mare si nici n-o sa-ti mai aduci aminte de necazurile de-acum. Spiculetz, pai crezi ca eu n-am incercat s-o culc pe Lara in patutul ei cand am venit de la spital? Dar n-a durat minunea decat vreo saptamana si eu am obosit prea tare iar ea nu dormea deloc. Eu ma consolez cu ideea ca oricum la un moment dat n-o sa mai vrea sa doarma cu mine, chiar daca asta se va intampla peste vreo 15 ani [:D]. Alona, la multi ani pentru sotul tau! Irina, probabil ca o sa ti se "ajusteze" si productia de lapte in curand, in acord cu cat mananca Ilinca si n-o sa-ti mai curga sanii. Ela, vezi ca "merge" si prin semne?:)) Pai da, fete cu printzipuri avem noi! Sa stii ca asta e! Ca doar Lara se opreste din mancat la jumatate de borcanel tot din principiu cred. Stii tu vorba cu ultima bucatura care trebuie sa ramana in farfurie [:D]. Deci ma gandesc ca fata mea zice in sinea ei ca nu se cade sa haleasca tot[:D]! Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand :(pen' ca mereu uit[batcap])
LA MULTI ANI Tudorel,Claudica,2xClaudiu (Clau si Anca[cheers] ) si mandita! Sa fiti sanatosi si fericiti,alaturi de toti cei care va iubesc![pup]
Leano,biciuieste-ma bland,pliz[:0]!De un' sa-mi imaginez io,mama draga,ca ccc chiar atunci te pali pe tine scrisu'?Tu de "copy" inainte de "trimite" n-auzisi?Daca dadea eroare serveru' pe cine mai loveai fara mila??O sa va amenint inainte data viitoare!(mint[:p]) Daniela,azi am dat cottage (branzica cu smantana-pentru colegele neamericane/canadiene)si i-a placut,dar numai dupa ce-am bagat-o la blender.Am incercat numai sa i-o pasez cu furculita si nu prea mergea pe gat;se inneca aproape la fiecare inghititura;nu tare,cat sa tuseasca un pic...I-am amestecat cu piure de para,ca sa nu i se para prea diferita din prima.Chestia care nu-mi place e ca are sare si ma gandesc sa caut totusi o ferma,sa-i iau laptic proaspat si sa-i fac eu.... Laura,multam pentru compliment![flo2]talentu' meu e nativ,mei![8D]Si adevaratu' meu stil e ca n-am nici un stil...va iau cu vorba si va zapacesc![:o)] KULTA,cu placere!Si LA MULTI ANI![flo]pentru onomastica de ieri si aniversarea casatoriei!Sa va iubiti si sa fiti fericiti unul cu altul o suta de ani de-acu' inainte![cheers] Claudica,las' mei mofturile si treci incoa' de ne ameteste!Tu crezi ca noi(unele dintre..) n-avem depresii?Da' suntem femei(=puternice[greutati]) si ne-autoeducam sa traim cu ele si sa le-nvaluim in umor!Nu fi carnata si baga betele-aici la tastat![mamica] Ela,m cr scze c-m incs invtta la cnfrnta ca o idioat c snt,(hehehece [cool])da' asa patesti cand te crezi mai bengos ca Napoleon insusi si te bagi la mai mult decat poti duce![batcap]Promit ca nu mai fac![asia] Mikkky,pe cuvant ca m-am uitat in lista cand cu Mihailii si Gavrilii,da' am vazut "Adriana" si m-am gandit ca n-am miei de dat,in caz ca greseam!De unde sa stiu ca nu-ti vine porecla de la mickey mouse?[:o)]Tu un' te cari asa,far o scutire/invoire/scuza/justificare/orice???? Va pupa mama![pup]
Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim la toata lumea pentru urari. Nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 8 luni. Cresc asa de repede, sunt niste minuni mici care ni le-a dat Dumnezeu, suntem niste norocoase. Tati a vrut sa ne scoata la restaurant, dar ca nicodata l-a palit somul si a dormit mai mult de 2 ore dupa ce a venit tati acasa asa ca s-a facut prea tarziu, dar ii ramanem datori. Alona, eu am stat pe Republicii la intersectia cu Traian. Am stat aproape, dar a trebuit sa venim in Canada sa ne cunoastem, chiar daca numai virtual. Claudelu, depresiile ma apuca si pe mine si in special acum ca vine frigul si sarbatorile si sunt departe de ai mei. Nu-mi place iarna si frigul si am venit tocmai la mama lui. Azi a fost soare, dar frig, ne-am plimbar cam o ora, timp in care Tudor a stat incremenit in carucior, de obicei povesteste de-ale lui sau se joaca. De cate ori vine iarna eu ma gandesc sa ma mut in Vancouver[:D] Nedda, de dormit si noi am dormit cu el pana pe la 4 luni jumate. Cand am venit din spital l-am pus in patut, dar eu nu puteam sa dorm stateam deasupra patutului si il vegheam, imi era frica ca nu respira. Cred ca a dormit un somn in patut apoi l-am trecut in pat cu noi. Nu ne-a fost frica deloc ca oricum dormeam iepureste, a fost foarte bine sa il am aproape si sa ii simt caldurica. Acum mai adorm cu el dupa ce ii dau sa suga noaptea si doarme tare bine, chiar linistit. Cum il pun in patut incepe foiceala. Iar e trecut de unu si eu inca nu dorm, cum ma pun in pat, parca ma miroase ca vrea la tzatz.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, sa ne traiesti ca bine le zici! [cool] Ideea cu laptele proaspat luat de la vreo ferma e extraordinara! [cool] Ia sa caut si eu pe-aici, ca doar suntem "la tzara" [:D] si imposibil sa nu gasesc. Da' dupa ce gasesc vacutza imi spui si cum sa prepar branza? Codritule, te inteleg foarte bine, nici mie nu-mi place iarna! Dar de sarbatori e frumos si parca mai uitam de frig. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de sarbatori[pegeam]..voi faceti brad anul asta? Ca eu parca nu simt sarbatorile daca nu am brad [mariaj]..dar daca in decembrie o sa am un bebe-aspirator cum voi face? Pun bradu' pe balcon? Daca ninge si se arde instalatia?[alcool]..sau ingheata globurile in pom..Ca nu stiu cum sa izolez bradu' de copil [bang] (ca sa vedeti la ce ma gandesc eu acum [:o)]) [majoreta] Luminita [mamica] si [copil] [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau"]DAVID[/url] - 11.03.2004 [bibe] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758"]Povestea nasterii lui David[/url][url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucaluminita/my_photos"][foto][/url] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am revenit dragelor. Sa va traiasca bebeii, ca sunt toti dulci si frumosi. Am reusit cat de cat sa vad cateva link-uri cu poze (dar ce multe poze aveti cu bb). mai fetelor, mai sunt printre voi care alapteaza des. ca eu inca alaptez din 2 in 2 ore (inclusiv noaptea), si nu stiu cum sa le raresc. La inceput m-am gandit ca am lapte putin, dar mi-am dat seama ca nu e asa. Cu pompita ma storc cate 150 ml la 2 ore. Manaca la greu 3 feluri diferite pe zi (cereale, fructe, supe cu carnita etc). Si mai e si un dop de 10 kg. Nu stiu unde mai intra atata mancare. Voi aveti probleme de genul asta pupiciiiiii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Neata! Chiar nici un sarbatorit astazi? Intrasem sa felicit pe sarbatoritzi doar, caci despre noi n-am nimic nou de spus, si sa bat cimpii asa degeaba n-are rost. Azi am ambii copii acasa, si sunt suprasolicitata ,mai ales de Cata care-mi cere de mincare din ora-n ora, si Roby, urla ca din gura de sarpe daca depaseste ora de masa cu 5 minutele.Imi maninca urechile de foame, uneori.[:D].Dar...imi ramine si timp sa va citesc si sa mai scriu 2 rinduri!Fetelor care stati acasa, cum va descurcatzi cu toate, eu am fiecare minut programat cu cite ceva de facut. [bang] Andreea, si la noi masa de baza la ora 10 este brinzica cu pere(se constipa mereu!), amestecate cu cereale.Le devoreaza! La orez cu lapte nu m-am gindit.Tre sa-l fac cu Dorna cu 1,5% grasime, nu, caci laptele de vaca e prea gras pentru ei!!??Pupici lui Alex[pup] Irina([:D]), esti inconfundabila!Credeam ca ne-ai uitat.Despre copii,nimik? Lumi, toti ne gindim la Craciun, nu numai tu.Trebuie sa le facem la astia mici bradutz neaparat.Nu se vor agatza de ei, caci intzeapa rau, si vor renunta repede sa-l jumuleasca.Beculetzele ii fascineaza rau de tot.Sa vedem cum vor reactziona cind fulgii de zapada se vor topi pe nasucul lor!Unde vad si io pozele de la Zoo?Mersi. Bun venit mandita.Pai da-i la mese sa se sature cu papa si probabil nu va mai cere si sin.Noaptea e mai greu, nici eu n-am scapat,am program la 4, si la 6 si la 8.Asta e, nu ma simt epuizata deocamdata, stiu ca o sa-mi fie dor sa-l mai alaptez, o fac acum cit mai vrea si el si...cit mai pot si eu![:D] Hai ca m-am lungit. Hai PA. Catalina, mamica lui [copil] ROBERT si CATALIN [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"]Albumele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...