Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre seductie


Recommended Posts

Eu zic ca depinde de barbat. Unii sint mai pudici si se rusineaza in fata prietenilor daca arati prea mult, altii sint chiar gelosi. Eu am avut un prieten care mi-a taiat pantalonii scurti de blugi (mi i-a distrus deci), ca cica erau prea scurti. Sotul meu cu care sint casatorita sa umfla in pene de nu mai poate cind sint imbracata provocator. Acum sint eu cea care imi potrivesc imbracamintea in functie de imprejurari, ca daca ar fi dupa el...as putea umbla cu fusta pina la fund peste tot. Deci eu zic ca depinde de barbat si de relatie. Daca ai probleme ca nu-i place cum te imbraci, trebuie sa-i faci pe plac zic eu. Cred ca barbatii sint sensibili la chestiile astea. "iar la Polul Nord"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Toate ca toate, dar daca ai ani sau kilograme in plus, mai bine renunti la fusta scurta si bluzele decoltate si mulate, efectul nu este deloc unul de seductie. Remember, when someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown, BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and smack that jerk upside the head.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ruxij
daca ai ani sau kilograme in plus
daca tot joc rolu' de carcotasa la subiectul asta (sorry, Adina, nu-i din si cu rautate :)), intreb: cam de cand incepem sa avem ani in plus? :)) I.&[url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi"]Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa dau limita de varsta, dar dupa 40 nu iti mai sade bine sa te dai fetiscana. Cel mai bine este sa te uiti in oglinda obiectiv, fara ochelari de cal si sa iti dai seama dc. vestimentatia te face ridicola si dizgratioasa (celulita, burta etc.) sau dimpotriva, te avantajaza. Fiecare varsta are farmecul ei si iti poti pune in valoare frumusetea oricand cu o vestimentatie potrivita, in timp ce o incercare fortata de a intra in hainele primei tinereti nu te ajuta deloc. Parere personala bazata pe observatii pe o banca in parc de genu' "sa ne uitam la lume"[:D] Remember, when someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown, BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and smack that jerk upside the head.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca o femeie (si un barbat) trebuie sa fie frumoasa intotdeauna, din respect pentru ea pentru imaginea ei. A fi frumoasa nu inseamna a fi provocatoare insa trebuie sa mentionez ca exista perioade de versta cand si "provocatoare" este ceva mai acceptabil da o nuanta de maturitate sau tendinta de maturitate. Frumoasa insa este altceva. Eu nu consider neaparat frumoasa o persoana care are sprancenele trase asa sau asa nasul asa sau asa corpul neaparat asa sau asa. Nu eu ca si barbat accept frumusetea unei femei si din imagine, si din modul in care priveste, in care gandeste in care vorbeste, modul in care umbla, in care isi tine capul, in care se misca sunt multe lucruri care ma determina sa definesc frumusetea. Stiu si sigur ca fiecare femeie este frumoasa in felul ei insa stiu si in egala masura ca viteza trecerii timpului stressul bombardamentul strazii ma impiedica de extrem de multe ori sa vad mai atent persoanele de langa mine chiar daca sunt doar pe strada, chiar daca le-as zari doar pentru cateva clipe. Hai sa va spun altfel. Daca cineva v-ar intreba cum este o floare ati considera gresit un raspuns "este frumoasa"? Precis nu, insa daca aceeasi persoana imediat v-ar intreba dupa acest raspuns "cum arata?" in cate mii de feluri ati putea descrie o floare. Si eu va intreb la final oare le-ati putea cuprinde pe toate? Oare chiar le-ati descris pe toate? Eiii... asta inseamna frumusete dupa mine. PS precis azi voi trece pe langa o gramada de flori si strada mi le va fura din fata ochilor. Marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru raspunsuri ! Eu nu doresc sa seduc pe nimeni, insa cind ma imbrac mai elegant sa spun asa ma simt bine cu mine insumi. Normal ca prin elegant nu ma gindesc la nimic indecent, deci nu fuste scurte-scurte ca nu am virsta si situatia matrimoniala si nu decolteuri caci nu am...alt ceva [il]. E doar o imbracaminte care ar trece neobservata oriunde as merge cel putin asa cred eu. Nimeni nu a facut remarci, insa sotul e putin gelos as spune. Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...