Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum a slabit Renée Zellweger...


Recommended Posts

Eu am inceput sa tin dieta Atkins de fo' 3 saptamani. Initial incepusem cu Montignac da' am trecut la Atkins ca parca imi este mai la indemana. Citesc si din carte ca sa o tin asa cum trebuie, chestia cu proteine la greu e numai in prima faza (are 4) de inducere dupa care se adauga si alte mancaruri pentru mentinerea greutatii. Se suplimenteaza si cu vitamine si se consuma si fibra. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
OanaB are dreptate. Partea dificila e numai in prima faza. Totusi Atkins e un pic mai drastica pentru ca in primele saptamani reduce nivelul carbohidratilor la 20 de grame/zi (echivalentul unei salate mijlocii) pentru ca sa aduca corpul in ketoza.Cu alte cuvinte, corpul nu mai are de unde sa aiba energie din aportul de carbohidrati si atunci incepe sa "arda" grasimea in acest scop.De-asta rezultatele sunt de multe ori impresionante in primele saptamani. Alt aspect e ca apa este retinuta in organism cu ajutorul carbohidratilor si daca nu mai maninci carbs, si apa se duce. De-asta vezi ca ai slabit 2 kg in 2 zile. Grasimea de fapt se pierde mult mai tirziu. la inceput e doar apa dar pentru cei care se ambitioneaza cind vad rezultate imediate este important. Atkins a fost criticat pentru ca permitea grasimi de orice fel in timpul dietei si de-asta au aparut variantele mai pamintesti cum ar fi South Beach sau alte low-carb diets care nu reduc nivelul carbiohidratilor asa de mult si nu te obliga sa maninci atita grasime.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre Renee, am gasit in revista VIP: Renee Zellweger isi pune sanatatea in mare pericol! In permanenta blonda, Renee Zellweger a reusit sa surprinda din nou lumea prin silueta si parul brunet cu care se afiseaza acum. Actrita a fost nevoita sa slabeasca 15 kilograme dupa ce a terminat de filmat cea de-a doua parte a filmului Bridged Jones, rol pentru care Renee a fost obligata sa se ingrase. Dieteticianul ei este foarte sceptic in privinta starii de sanatate a actritei: „Are o vointa foarte puternica, dar nu este usor sa te ingrasi foarte mult si sa slabesti intr-o perioada scurta de timp. Din aceasta cauza, ea a avut si stari de anxietate, care au afectat-o puternic. Din aceasta cauza are momente in care este nesigura pe ea si sensibila la tot ceea ce este in jurul sau.“ Expertii considera ca daca Renee continua asa, este foarte posibil sa ajunga pe patul de spital. Prietenii actritei au sfatuit-o sa mearga la un psiholog. [xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Georgia2 Cu alte cuvinte, corpul nu mai are de unde sa aiba energie din aportul de carbohidrati si atunci incepe sa "arda" grasimea in acest scop.
uite, vezi, pe cine sa mai crezi?! Monti spune ca se intampla dimpotriva: cu cat reduci consumul de carbo, cu atat cresc rezervele de grasime. cica intra corpul in alerta ca primeste mai putin si-si stocheaza mai mult. dar Zeta cum de-a slabit asa misto dupa nastere? ----------------------- este suficient sa judeci bine spre a proceda bine. (descartes)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...