Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(13)


Oana_B

Recommended Posts

Buna, fetelor! Cori, multumim de urari.[flo] Pupici [pup] dulci la fete fromoase (ca sunteti 3 [biz]). Azi, de 4 luni am fost si am vaccinat cupilu. Si sa ma laud: Vic a scancit olecuta si gata. Si inainte, cand il masura pediatra o certa ca e stetoscopul cam rece...[:D]. Dupa care l-a apucat somnul ca nu reusise sa isi fac somnu de dimineata (ala de la 8 la 10) ca l-au dus parintii la doctor[xx(]. Si dupa ce am ajuns acasica de fuame a ras prima lui portie de cereale (orez de la Nestle). Si ca sa adoarma a luat desert o portie de tzatza de la mami (cu prajitura de rigoare, ca doar aniversam, nu?). Azi noapte cupilu a fost cuminte-cuminte: papat la 12 si la 5, cand avea oaresce kef de vorba, da' mumasa, asa denaturata cum e, i-a bagat cauciucu' in gura (adeca suzeta) si l-a programat de somn. Asa ca azi a vazut si simtit niste ploaie (cam nedumerit ca nu era in cada sa il dushuiasca mami) si acu' doarme linistit... Va pupam pe toti! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LIA, scumpete, m-ai confundat cu Roxana1974, m-am speriat ca nu mai tin minte ce scriu, dar Matei al meu nu are ...inca...(dar nu mai dureaza mult!!!) 8 kg, pentru ca nu avem decat 2 luni jumate...Eu chiar as fi curioasa cat manaca la o masa, nu am cantar si mi-e greu sa fac proba cat suge, dar cred ca suficint, atat timp cat se satura. Am avut problema cu laptele care a refuzat sa mai apara in cantitate suficienta pentru flamandul meu dupa spaima de la cutremur, dar ne-am revenit (cu bere ...cu alcool, ca nu a avut cealalta efect...nu dati cu pietre in mine, pls!!!). Azi am fost in "excursie" in ciuda vremii de afara, nu foarte rece dar cam umeda, mi-am echipat bine piticutul, hop in marsupiu si am plecat la ai mei (stau cam la 3 km de mine, dar am avut curajul sa merg cu tramvaiul). Matei a fost un scump, isi intorcea ochii in toate partile, exact ca un hot de buzunare! La intoarcere, insa, am luat un taxi si bebe a vorbit prin somn tot drumul, spre deliciul soferului...nnggg, bu, ga... http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma sperie copilul asta al meu,azi aproape ca s-a ridicat in fund de pe spate si nu exagerez ca era si taica'su de fata.Si mai nou si-a imbogatit vocabularul cu niste strigate de lupta de cred ca le aud si vecinii niste iiiiu-uri lungi. Jucaria lui preferata este papagalul care-l distreaza la nebunie cand canta si cand il vede in colivie.Mai nou il tin pe canapeaua din sufragerie sa stea cu mine (mai imi clatesc si eu ochii la tv) si acolo am si pasarea si e o distractie si o strigatura. Imaginati-va ca nici papagalul nu se lasa mai prejos cand aude competitie cred ca va inchipuiti cum suna[roker][roker] Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sALUTARE la mamici si la bebici! Roller am vazut pozele sa-ti traisca Vic este un dulce! Stii ca Luca al meu a avut acceasi costumatie la botez ca si Vic? Ce haios! Roxanaz sanatate mamei tale! Luc al meu tot insista sa-si suga minutele, si eu tot insist cu suzeta, razboi mare! Eu am intrat in reconstructie...era momentul....azi este a trei-a zi de cura si am slabit deja 1kg....dar pina la 15 kg cit vreau eu sa slabesc pt a fi ca inainte mai este drum lung....Acum doua zile mi-am facut si chemical peeling si ma pregatesc sa ma si tund.... Voi mamici care aveti un singur copilas, va ginditi la al doilea? Sotul meu care nu dorea copii acum vrea pe al doilea, asa este de indragostit de baiatul lui....Da ce greu este sa ai al doilea bb pe aici....Eu as cam vrea dar sint cam batrina.... O zi buna sa avem! http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EeANWjFuxbuWznA http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EeANWjFuxbuWzlI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, ma numesc felicia si urmaresc forumul asta de mai bine de un an insa nu am postat pana acum de teama sa nu devin dependenta de el...dar inevitabilul s-a intamplat.Nu pot sa ma mai duc la culcare inainte de a arunca un ochi pe forum. O rog pe Oana sa ne treaca si pe noi in lista cu bebelusi...Am nascut pe 17 iulie o mandretze de fata cu greutatea de 3.200kg si 52cm...o cheama Andreea si e cumintzica, cumintzica... O sa trimit si cateva poze cu noi ca sa ne cunoastetzi mai bine. Va pup dulce....si revin. PS :mai am de citit trei pagini din ce ati scris si revin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza maicilor si piticilor! noi am fost ieri in tara maraitzilor...pina seara. asa ca nu am mai apucat sa va citesc. pitakus nu a dormit decit jumatate de ora..va dati seama ce scartzaieli erau pe aici! dar si-a scos pirleala, s-a culcat la 9.30 si a dormit pina la 7, a mincat si acum doarme din nou. si noi iesim la plimbare imbracati cu body, bluza si salopetica (sau 2 costumase de bumbac unul peste altul), cu paturica si caciulitza....haha, cit tine ea pe cap ca si noi avem razboi la greu! dar oricum trebuie copii scosi afara....ca nu o sa stea in casa toata iarna! Danule felicitari mama pentru cele 4 luni si pentru vaccin....si pentru prajitura![:D] [s] [pup] Cori ce mai face Mara? pupici din partea mea. Eva tot asa cuminte e? Felicia, bine ai venit printre noi, sa traiasca Andreea! e adevarat, forumul asta e tare addictive![:D] noi o sa plecam azi la bucuresti..o sa avem la vizite de facut .....abia astept sa vad cum o sa se comporte Patrick! asa ca nu imi puneti absente pina luni dimineatza, da?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Danule am vazut pozele lui Vic. Tocmai ii aratam Marei ce boyfriend are surioara ei cand am dat de poza cu Cristina.... Uffff.... suntem geloase!!!![:D] Am plecat si uite ce se intampla... Eva si Vic sunt preteni vechi, doar se cunosc de cand aveau cateva ore, ia vedeti ce faceti acolo, ca luati bataita amandoi [box]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! S-a trezit si rata! Iar mofturim la micul dejun...si io intepenesc mai nou in pozitia in care vaz ca suge sa nu-i distrag atentia. Sorry Roberta, eu iar trec cu greu prin "acele zile" care ma storc de nervi si de toate, stau cu "pampersul" dupa mine tuata noaptea, ca iar s-a spart barajul.[bang] Asa ca stau mai rau cu concentrarea:) Io chiar ma gandeam la cat timp o fi bine sa mai ai un copil in caz ca vrei doi. Mamicilor care aveti 2 pui mici, Marina, Corina, e tare greu, cu sarcina, cu ingrijitul? Noi parca am vrea 2 pui sa aiba si Danut o surioara sau un fratior cu care sa se joace.... Ce ziceti, m-a lovit ieri insolatia de la 2 ore de plimbare cu carutul prin oras timp in care Danut a dormit nonstop?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi ! La noi e soare, asa ca vom merge la plimbarica [:D] Ieri am fost si noi la colindat pe la prieteni, bine-nteles Giulia s-a dat in psectacol, cu de toate: gangureli, rasete si bine-nteles bocete ... Feliciteri Dana pentru bb mare si frumos ! [^] Bine-ai venit Felicia si asteptam poze ! [;)] Kim222, sieu am sa mai dau jos multe kg ... cu sarcina am pus 32 [:D], cu nasterea am scapat de 9[:D] si mai am sa scap de vreo 14 si ma declar multumita, da` pana atunci mai e ffffff muuuult [bang] Apropo de obiceiuri la mancat: pe Giulia o apuca intorsul capului una-ntr-una, datul din picioare, scosul sticlei din gura cu mainile, dar in 10 minute a mancat cat a vrut (azi dimineata la 5,50 a batut recordul si a halit 150 ml in 14 minute, dupa care a cazut lata[:D][:D][:D]). De la tzitzi trage ea cu mare drag, doar ca nu se satura ... Atat de la Oradea, revenim, ca azi e zi de manichiura la shunki a mea [:D], bine-nteles la tzitzi ![^] [pup] la mamici si la bebici !!! Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...