Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sus, in Scandinavia! (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 179
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by doruletz aaa, da' daca tot m-ati primit aici in scandinavia ia sa caut io urmele autorului meu preferat de romane politiste. Poate il mai cunoaste cineva.E suedez, il cheama Henning Mankell si romanele lui se petrec in Scania (sper ca asa se scrie in romaneste), la Ystad. Mai trece si pe la Copenhaga din cand in cand in cautarea vreunui suspect. Chiar m-a facut sa-mi doresc sa vizitez regiunea asta. E o serie intreaga de romane politiste in care eroul e Kurt Wallander, un politist diabetic. Le-am descoperit intamplator ca nu prea ma omoram dupa politiste da' acuma mi s-a pus pata pe ele ca sunt tare misto. In plus am constatat ca e o lectura potrivita pentru inghesuiala din metrou' parizian asa ca mi-am cumparat toata seria... Il mai stie careva?
[hopsieu] doruletz, cu nenea Mankell m-am intalnit si eu! Dar nu in metrou, ci la mine acasä! [hot] ... din dorinta de a ingurgita suedeza [alcool] imbinand utilul cu pläcutul. Kurt nu era diabetic, ci avea probleme cu "fetman" (obezitatea) pt. cä de cand l-a päräsit soatza incepuse sä se ingrase, suferea si mai avea si tendinta asta [alcool] ... specific zonei, nu? Plus cä fiica lui era foarte independentä, o vedea din ani in pasti; mai avea si un tatä care incepea sä alunece pe panta senilitätii; conducea un Peugeot ruginit si ii pläcea mult sä asculte muzicä de operä! S-a plimbat si la Riga! s. a. Intr-adevär lectura e usuricä, lejerä, dar haioasä ... tipul de erou imperfect! [:D] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal) Câtä luciditate, atâta dramä. (C. Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by narancea
neatza fete scandinave ! beyyyyyyyyy nu ii mai aratati poze cu oliver si alte prostii lu mama rayu, ca ea face urit la chestii din astea si da in chiaunela ! [alcool]
...si nu se mai trezeste... decit foooarte tirziu [:D]Hehe, va mai amintiti de "Mistretul cu colti de argint"??? [alcool] Bey suiedezi da' nu vi-e rusine sa piriti prietenii vostri danezii la autoritati??? Cica politia suedeza a sesizat autoritatile din DK ccc ca exista vreo 600 de danezi cu domiciliu fictiv in Skåne care isi cumpara masini bengoase si le inregistreaza in Suedia, unde-s taxele de doua ori mai mici decit in DK!!! Acu' nu ca i-ar durea pe suedezi de banii reginei Margareta, da porcii astia de danezi declara 0 la profit in Skåne si nu platesc impozit la statul suedez!!! Tztztz!!! [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza[cit] Ce-am mai facut azi-noapte?? aaa,cu Romica si olivica..mdaaa..a fost freumoooos[hot] Lilutzo,pai nu ma mira mai,ca stiu ca se iubesc precum sarea in oki neamurile astea,numa la fotbal sint solidari![alcool] Si io stiu cu mistretzu Si acum ia sa vedem fac o gafa?E a lu Augustin Doinas? Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...