Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sus, in Scandinavia! (18)


Recommended Posts

Doruletz [flo] scuze ...io is o zapa ... ti-am spus bine ai venit? incerc sa ma recompensez intr-un fel si iti dau (si voua, si voua [:D]) o reteta cu carne de elan (se zice ca e mai buna daca elanul a fost beat la impuscare [:D]) Tocanita de elan (4 persoane) 500 gr carne de elan praf de mustar sare, piper alb faina 2 dl de smantana si geleu (oare chiar asa ii zice?) de coacaze rosii (strugurei) taie carne in bucatele pentru tocanita condimenteaz-o cu praful de mustar, sare si piper caleste-o un pic pe foc potrivit dupa care adaugi 1 dl apa las-o la foc potrivit cam 30 minute adauga smantana si geleu’ dupa gust las-o la foc mic pana carnea e moale garnitura: ciuperci prajite cu ceapa si cartofi prajiti, fierti (dupa gust)... cred ca poti inlocui carnea de elan cu orice altfel de carne... ca de pilda ren [:D] si acum despre romane politiste ...si mie imi place Mankell (ultima care am citit-o a fost Intoarcerea profesorului de dans – traducere libera), dar mai mult imi plac fetele care scriu romane politiste cu eroine...cea mai cunoscuta si renumita este Anne Holt (norvegiana) si eroina ei Hanne Wilhelmsen (poate o gasesti in fraceza) [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pai daca n-ai elan, vezi poate ai bulan , si ala e bun de ceva........ lulutzo pai aia captusita in plastic, dar cred ca e faianzta e baie de abur si nu sauna si nu poate fi nicicum din lemn............ poate doar din lemn de bulan sau elan dar nu avem pe aici. si aia romana e mai buna, iti curatza mai bine plaminii de tabacioc apoi dumneata aia nou venita din olanda , pai madam ce ulei se foloseste in sauna decit de menta, nu mai face o chestie complicata din nimic, du-te la farmacie si ia ulei de menta si baga un pic de apa, amesteca si poc pe pietrele din sauna sa fac abur si iti desfunda orificile si apoi poti sa zici ca ai frecat menta in sauna. te-am marcat ca ai sauna acasa, tot respectul jos palaria ! esti din grupa de sus ! daca vi aici la noi vino cu chestii serioase nu cu saune sau mai stiu eu ce, ca nu tine cu noi, noi sintem din aia versati ! asa sa stii ! [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela, mersi de bun venit... hmm...mai povesteste de efectu` ala...sau de uleiu` cu efectu`... Narancea, pai eu ma saturasem de ulei de menta si de portocale, ca doar de-asta am gasit aici...si...pai credeam ca voi aveti toti sauna acolo prin tarile racoroase...scuze pentru subiect neserios, nu-s asa versata ca si tine ! Si daca tot imi faci semnul cu bautura, nu va arde la buzunare la preturile de pe-acolo? ca eu am auzit ca e scumpa, de aia nici nu ma duc acolo pina nu string bani destui....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris [bis] vad ca tii la tavaleala [:-)))]...cred ca o sa ajungi una din preferatele lui narancea [:D] revin mai tarziu cu uleiurile si aromele, am ceva de lucru...da' stii vorba aia "nu m-am putut abtine" [:D] rayu, ce e mama? ti-ai bagat iar un permanent? [:D] hai, povesteste - ce patisi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iris mami nu e scump la noi, ne confunzi cu norvegienii...... si mai bine bem decit sa fumam has ca in olanda. nu noi sintem saraci lipti si nu avem bani de sauna, abia daca am strins de o masina de cafea in bucatarie............. de ce rayule ........ ti-a ras inima la oliver si stii ca nu ai sa pui niciodata [indecent] pe el ? uuuuuuuu lasa ca trece mami, timpul sterge orice ........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayu, ce-i patit de ai pus [indecent] pe fata??? [:D] Iris asculta sfatu' lu' narancea [alcool] si pun-te si tu pe chestii serioase!!! N-ai vazut ca pina acum numai de Kafka am discutat??? [:D] Iar tu narancea te-am rugat sa-mi dai si mie un sfat cu diploma aia, da vaz ca, baiat bun cum esti, incerci sa ma convingi ca plasticul ala din baia cu aburi era de fapt faianta [box] [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...