Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neatza, LA MULTI ANI PATRICIA MARIA SI ALEXANDRU!!!SA CRESTESTI MARI SI FRUMOSI CA PARINTII VOSTRI! Haideti ca am mai dormit un pic amandoua pana acum, mi-am mai revenit. Carmen iti tinem puminii, sa fie totul bine. Clara Maria, in spiritul "sa moara si capra vecinului", si a mea e la fel cu dormitul la tzitzi, cred ca ma vait mereu pe aici. Sa dea Dumnezeu sa nici nu il doara pe Alex cand or iesi dintisorii. In legatura cu papatul, am observat la Ana ca imi refuza daca de la urmatoarea masa/supt nu au trecut 2-3 ore. Mai lasa-l si pe el sa i se faca foame. Fetele care i-au inlocuit deja mese intregi, cat mananca la o masa? A mea mananca cam 100 de piure de legume (ii dau intr-o canitza gradata) si 50-75 de cereale cu fructe. Ce parere aveti? Irinel si Lili, sunteti pe cale sa va incuscriti mey? Va tot vizitati. Ce frumos!!! Va invidiez!!! Din punctul asta de vedere imi pare rau ca m-am mutat din Bucuresti, ca puteam si io sa ma intalnesc cu fetele. Oanna, ii mai dai san lui Codrut, ca nu mai stiu? Daca da, stiam ca nu e nevoie de apa. Eeeee, oricum, stii cum e cu cele x scoli de pediatrie, ca pe mine m-au innebunit. Mey sunt doar 6 grade afara, ce nasoool. Trebuie sa stam in casa si nu stiu ce jucarele sa ii mai fac. Poate o sa ies ca ieri cate 30 min cu umbrela, ca si ieri la fel am facut. Ma bate gandul sa trimit si io la loteria vizelor, mai ales acum ca e prin internet totul. O sa vad.... Haideti ca ma duc la treaba. Va doresc o saptamana minunata! Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Alexandru!Multumim pentru urari.Patricia e bine,frumoasa,mare,sanatoasa si palavragioaica.Putin mai rauta,asta pt.ca m-ati invidiat ca doarme toata noaptea pana la 6 dimineata.Ei acum n-o mai face,dar revin mai tarziu cu asta. Carmen,imi pare tare rau pentru Iustin.Iti tinem pumnii! In legatura cu branzica sa inteleg ca se fierb 250 ml apa cu laptele praf aferent si se adauca 2 tablete calciu lactic? Fetelor m-ati dat gata cu apa plata.Eu de la 1 luna jumate ii dau numai apa plata fiarta la laptic.Apa noastra de la robinet e cam murdara si mi-a zis doctora sa-i dau plata.De apa PI ce stiti?I-am mai dat si din asta.cica e apa de la robinet super filtrata. Cum v-am promis,revin mai tarziu ca mi se trezeste puiuta si vreau s-o pupicesc din nou de ziua ei cum deschide ochisorii. Ioana si puiuta Patricia Maria(15 iunie) http://photos.yahoo.com/ioanacovaci
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Alexandru si Patricia ! [cheers][disco][8**] Fetelor, vin si eu ,vorba lui Lili, ca oaia ratacita. Urez LMA si celorlati sarbatoriti din ultimele zile! Si acum vestea cea mare: Lara zice ceva: va-va-va-va-la-la , ba-ba-ba Sambata,cand eram intr-un mare complex comercial,la rtaionul de bebei a facut asa prima oara. EU era sa cad jos,asa dulce a fost. Am plans desigur,mi-am intins mascara pe toata fata,eram ca o curca. Draga mamei, zice asa repede si cu o voce subtire, mor de dragul ei!!! De atunci vb. cu noi intr-una EU trebuie sa-i dau statul si nu-i mai tace gura.Mai zice si un fel de mamamama dar cu limba intre buze asa ca nu pot sa zic ca a zis mama. Noi ne cautam un apartament nou. In weekend am vizitat doua. Unul cu gradina si PISCINA [inec] (!!!!!!!) si al doilea cu gradina fara piscina [:p] . L-am ales pe al doilea, primul era super dar era la etajul unu, era de coborat prea mult pana in gradina care,din pacate, era pt. toate cele 4 familii idn vila. Asa ca ramnem la nr. 2, 100mp, baie imensa, living imens ,terasa si gradina.Are intrare in vila la comun sau separat,din gradina. In gradina ar efantana arteziana din piatra,etc. E tare fain. Asteptam raspunsul lor,sper s ane aleaga,desi au fost muuulti doritori... Tinti-ne pumnii,sa aibna Lara o gradin afrumoasa la vara, si mama ei un loc sa-si intinsa oasele batrane la soare :D In rest tot ok, e frig aici, 4 grade dar no problem, avem haine groase. Va pupam! Mama de [bb]Lara Celine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveam cate ceva de zis totusi :) Vineri am fost cu pisicutza la controlul de 6 luni. Poarta cu mandrie 7100g si 67 cm. Dr. a spus ca totul e perfect, e sanatoasa si bine-dezvoltata. Ce ne bucuram! Am observat ca ia cam 400g pe luna, asta e ritmul ei. Am primit "verde" la carne asa ca a mancat deja carnita de vita cu piure morcov si cartof. A mancat ok,cca. 50g,ca de obicei.Madutza...puaaaaa... Ana papa 100g??? Super! Ah, s-a trezit popolina lu mama! Mama de [bb]Lara Celine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna La multi ani sarbatoritilor. Madutza, daca nu poti renunta la apa (din motive de apa robinet murdara), eu zic sa incerci cu La fantana sau Cumpana. noi avem aparat, dar am vazut prin Prakticar doar niste tevi cu robinet care se baga in bidon. si e mai ieftin (pana la urma nici un aparat mic de birou nu e asa scump. mai scumpe sunt bidoanele). stiu ca nu e apa minerala ci apa de put, filtrata. eu ii dau lui Cata apa fiarta si racita de la robinet (pentru ca nu am ajuns sa cumpar mai multe bidoane ca sa vina acasa asa ca le umple tati pe cele pe care le avem cu apa plata de care beau eu si Andu). Am citi ca, apa fiarta si racita se da bebeilor chiar daca sunt hraniti la san dupa ce li se introduce mancarea solida. le-o fi si lor sete.. nici Cata nu vrea marul crud asa ca il dau fiert si facut piure si sa vedeti ce-l mananca, mama mama. nu am vrut sa-i amestec marul cu cereale si nici banana ca am zis sa se obiesnuiasca cu gustul lor asa cum sunt. Carmen iti tin pumnii si sa ne anunti si pe noi. o sa-i dau si eu lui Cata in canita gradata sa vad cat mananca. nu mi-a dat prin cap (multumesc Madutza)[bang]. ca sunt si eu curioasa cat mananca ca ii pun intr-un castronas si-l rade si sa fiu cinstita, e destul de adanc. Rau e fara Andu acasa. mi se face unn dor de el.. e, sa vezi telepatie. taman cand va scriam asta, m-a sunat. mi-a zis ca nu a putut sa sune pana acum ca a fost ocupat sa-si faca temele si ca nici acum nu le-a terminat asa ca sa nu ma duc sa-l iau decat peste vreo doua ore. m-a parasit si asta. am ramas cu Catalin doar care o sa plece si el.... Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt chiauna de cap...eu nu stiu ce are Bianca, s-a trezit azi-noapte la 2 si apoi tot la 2 ore, se trezeste si plinge. Nu se trezeste de foame, ca ii pun suzeta si adoarme la loc. Nu stiu zau ce are; poate o doare bustica, ca e tare constipata. Ieri si azi, dupa ce s-a scremut mult a facut un gogoloi mic si tare, ca un mingiuca. Ieri mi-a zis Irinel de ceai de chimen si i-am dat, o sa-i mai dau si azi. Si o sa incerc si cu suc de portocolase si morcov crud, cum zice Madutza. Aseara m-am culcat de la 10.30 !!! Nu m-am mai culcat la ora asta de nici nu mai stiu cind...s-a acumulat oboseala, ca in ultimele nopti tot asa face, se trezeste de multe ori, plinge...ea care dormea ca lemnul pina la 8 dimineata. Am vrut sa stau aseara si sa va raspund la toate si uite ca n-am reusit... si asa rau imi pare, imi lipseste asa mult sa vorbesc cu voi. Hai ca poate reusesc deseara, daca nu o sa cad iar lata-n pat. Va pupic dulce pe toate. Lili si Bianca (10 Mai)http://community.webshots.com/user/biancutza_mamarutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de trezitul noaptea am spun ca revin.Si Patri a mea se trezeste acum.Intai dupa vreo ora dupa ce o cul plange in somn,ii dau suzeta si adoarme la loc dar au fost nopti cand se trezea apoi pe la 3 rupta de foame ca tragea fara oprire 170 ml.si....nu mai adormea la loc.Am fost chiauna de somn si mai sunt si acum desi acum se trezeste pe la 4.30-5,isi bea lapticul si daca o pun langa mine in pat mai doarme vreo 2 ore.Ce-o fi cu copilasii nostri?Sper sa-si revina! Va pupicesc,Ioana,mamica Patriciei Maria(15 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...