Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Nu prea am mai apucat sa scriu ca sotzu a tot lucrat de acasa si a avut nevoie de calculator si pe langa asta Cristina nu prea mai vrea sa stea singurica deloc, chiar daca are o gramada de jucarii pe langa ea. Noi mergem un pic mai tarziu la nenea doctorul la cabinet la controlul lunar, sa vedem ce ne mai zice si cat a crescut. Sanatate multa la bebeii bolnaviori, sa se faca bine cat mai repede si sa nu se mai imbolnaveasca niciodata. Monet, un zbor linistit si multa bafta! Catusha si Skatter sa va traiasca fetitele. Sa ne mai scrieti despre ele. Mai intru mai tarziu dupa ce ne intoarcem de la nenea doctorul. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am timp ca ma duc sa-l iau pe Anbdu de LA SCOALA IAR DIMINEATA AM FOST LA SERVICI. A LUA-O razna tastatura dar nu mai stau sa modific. Madutza, cu placere. ce m-am amuzat cand am vazut cum ai "furat-o". Sandra, bine ai venit!!! si stim ca nu poti sa stai mai mult cu noi, dar noi ne gandim la tine si atat timp cat nu iti mai vin idei sa ne parasesti de tot te asteptam sa va reparati casuta si sa te linistesti. Multa sanatate lui Sebi si Iustin. ma duc dupa plodul mare. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am avut o pauza destul de lunga, incerc sa va spun pe repede inainte cam ce fel de bb a fost Ilinca pina acum. Dupa cum sarcina cu Ilinca a fost extrem de diferita fata de cea cu Ioana (surioara mai mare de 4 ani si jumatate), la fel si dupa nastere. Ilincuta a avut colici timp de 3 luni si, credeti-ma, daca as fi trait experienta colicilor cu Ioana, nu cred ca mi-ar mai fi trebuit al doilea copil. Sigur ca da, acum am puterea si cheful sa si glumesc despre asta, atunci insa nu mi se parea o gluma sa ai show de urlat in fiecare seara de la aprox. 19.00 pina la aprox. 01.00. Bine ca a trecut aceasta perioada insa, ca si cum ar fi avut o presimtire, al meu iubit sot spunea: "Cind or sa treaca colicii incep sa-i iasa dintii si atunci alta distractie." Cam in acest punct sintem acum. Baga in gura absolut orice, lucru care ii face placere intr-o prima faza, pentru ca mai apoi sa o enerveze si sa inceapa sa faca urit. Sigur ca da, am administrat Calgel, dar ma indoiesc sa aiba vreun efect. Singura asemnare pe care o gasesc intre Ilinca si Ioana, atunci cind aceasta era mica, este poate singura pe care nu mi-o doream: nu le place fratilor sa doarma!!! Toata ziua cu ochii gogonati la mine iar rarele partide de somn se situeaza undeva intre 15 min. si o ora-o ora jumate (extremele maxime rarissime). In rest, Ilincuta este un copil vesel si haios, din punct de vedere fizic copia fidela a tatalui sau pina la un anumit punct. Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Monet,multa,multa bafta! Anacami,multumesc pentru reteta de branzica,mi-a reusit tare buna.Astept acum sa se trezeasca Patri sa vedem daca-i place.Sanatate lui Sebi! Carmen,imi pare tare rau pentru Iustin.Se va face bine saracutul.Poate o fi fost infectia mai veche de cand a avut data trecuta febra? Madutza,pupici Mariucai! Vanessa,pupicuti lui Catalin! Vad ca toate avem puiutii maraiti si fara chef de somn. Ioana,mamica Patriciei Maria(15 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile reintra in normal, cel putin pe timpul zilei Iustin doarme cate 2 ore( numai daca stau langa el...asa ca dormim amandoi), si i-a revenit pofta de viata. Ce bine este! Noaptea mai plange in 4, 5 reprize de 10 min., dar asta e floare la ureche pe langa ce-am tras. Anacami, multa sanatate lui Sebi. Un pupic de la Iustin. Merci pt. raspunsuri Diana, LA MULTI ANI! pt. odorul tau VLADUT, sa fie sanatos si tu sa te bucuri de el! [s] Bun venit, Catusha si Roxi. Sa va traiasca fetitele! Paloma, sa ne spui si noua despre controlul Cristinei. La multi ani! tuturor sarbatoritilor Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,lui Sebastian ii plac foarte mult fructele cu branzica;ar mai vrea el,dar nu ii mai dau eu.Dimineata (pe la 10:00) pun suc de morcov,suc de mar si branzica si ii fac un shake super bun (imi place si mie);dupa-amiaza (pe la 4) amestec un mar ras cu branzica -la fel ar mai vrea. Nu se prea omoara cu legumele,dar le mananca de voie-de nevoie. Carmen, si Sebastian doarme foarte bine acum.Aseara,dupa prima doza,aproape ca nu se mai auzea respiratia.Astazi a dormit dupa-amiaza vreo 2 ore intr-o singura repriza,el care pana acum nu dormea mai mult de 1/2 ora.In rest, este la fel ca inainte,vioi si zambaret.Trebuie sa cam duc munca de convingere cand ii dau siropul antibiotic (este cam amar);aseara chiar a vomat cam jumatate.Azi dimineata l-a luat binisor,in mici reprize. Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004) http://community.webshots.com/user/anacami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...