Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (21)


Veve

Recommended Posts

Anacami si eu am vazut si mi-a placut cea de la Avent!!! Am vazut la Cora si costa, daca imi aduc bine aminte, ca 350.000 lei!Dar m-am convins ca e foarte buna din nisete poze de la o intalnire de mamaici de la verisoara mea, din Australia!! Toate aveau Avent!!! Am vorbit cu ea si mi-a zis ca sunt cele mai bune!!![alcool] Nu merg link-urile pe care le-ai pus!!![bang] Iuliana bravo mey pentru decalotare!!!Si noi o sa mergem daca intr-o luna nu se decaloteaza din mana mea!!!!![alcool] Mie imi e mila sa trag in jos cum mi-a zis dr sa fac!! Trag io da nu mult!!![alcool] Pupici la Rares [pup] si [flo] lui mami!! Maria [pup] lui Alex!! Cum se simte azi, a doua zi dupa vaccin? [flo] Vanessa, mey, ce baiat de baiat ai, mey!!! A facut el ce a facut si a ajuns cu cine vroia!!![:D] Pupiloi la ambii flacai Andu si Cata!!! [pup] [url="http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm"]Paul are nevoie de noi!!! Ajutati-l sa mearga din nou!!![/url] [flo2] Nally [mamica] si [copil]Sebastian (14.04.2004) [url="http://community.webshots.com/user/nally1161"]Poze nou-noutze cu Sebastian!!![/url][foto] [url="http://community.webshots.com/user/nally116"]Poze...Poze...Poze[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu"]Poze mireasa[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Helo fetele harnicute.N-am mai apucat sa scriu ca am facut o infectie urita in git care mi-a trecut si mi-a revenit dupa un tratament cu antibiotice[bang][bang][bang] Asta n-a fost nimic dar am tras o sperietura cu Dragos de numa.I-au aparut zone aspre pe picioare si in genunchi cum tot sta el s-au inrosit.Fuga la dermatolog...nu stie de la ce sunt.Mi-a dat ceva crema sa il ung si o crema de corp de la Eucerin pe baza de ureee.Cind am citit prospectul e folosita si pentru psoriazis.Asa m-a umflat un plins.....Speram din toata inima sa nu fie fiindca si maica-mea a facut o forma usoara de la stres si nervi.Asa ca oam stat cu inima cit un purice si l-am tot uns.Apoi am fost si la pediatra si mi-a zis ca e de la ceaiul de fructe de padure, a facut alergie.N-am avut ce face si am zis sa mai bea si altceva nu numai fenicul.[bang]Asta e daca n-am avut de lucru.Se pare ca el are un fond alergic asa ca acum incercam sa reducem toate fructele mai putin merele si perele.Si cerealele cu banane le-am pus deoparte.Acum doar dupa 7 luni pot sa ii introduc supa de carne si iaurtul din cauza alergiei.Asa ca azi a inceput sa i se mai estompee asperitatile si sunt fericita.Tare greu am gasit crema respectiva si am dat o groaza de bani pe ea 600.000 da nu-mi pare rau ca isi face efectul.In rest suntem sanatosi,avem 7,840 kg si 70 cm ne sprijinim frumos pe toata talpa cind stam in picioare si facem genoflexiuni la greu. Eu i-am facut la dragos biscuiti dupa o reteta din mama si copilul ca biscuitii din comert au un cirnat intreg de E-uri.Au iasit super tari si era foarte fericit ca il putea morfoli si calma gingiile.Cind se moaie i-l schimbam.I-am macinat muiat in suc de fructe si dat cu fructul.Acum nu mai putem cu biscuiti ca aluatul se face cu lapte si ar putea face alergie si de la lapte.Si cica laptele praf nu se foloseste la prepararea mincarurilor.Desi eu i-am pus un pic de lapte praf in pireuri la inceput ca nu le vroia. Asta e.vedem noi ca vreau sa merg saptamina viitoare si la un alergolog. Ati scris atit de mult incit am ramas in urma cu cititul.Acum merg sa mai citesc. Sanatate la bebici! Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of,Nally,sa ii de-a Dumnezeu sanatate micutului Paul ,tare m-a intristat povestea lui.O sa vadem cum facem sa ajutam si noi. Dana baieteilor tai le place sa pape la iarba verde,dragii de ei [pup] Vanessa mai povesteste-ne peripeti de ale lui Andu ca spui tare frumos! [pup] pt Cata Mona cum a fost la interviu? Anculina mi-ai facut pofta de globulete si de admosfera de [pegeam]Cat despre poze ce sa iti spun,tati al vostru trb sa se mandreasca cu doua fete frumoase foc!Sanatate mamei! Carmen sper sa iasa bune analizele lui Iustin si sa nu fie nici o infectie. Madutza felicitari pt kg lipsa si tine-o tot asa. Cady pupici pt Andrei grasutul [:)] Oanna bb Codrut este f dragalasi,imi place cum sta la baita cracacit ! Diana ai rabdare sa mai creasca putin Vladut si sa vezi atunci ce o sa mai zmotoceasca la Alma. Vanessa mare smecher Andu,sa ajunga el in banca cu Maria![pup] multi tare dragalasi trb sa fie,cu fiecare poveste de a lui ma faci si mai curioasa sa il vad live.Poate ne mai nimerim saptamana viitoare la o intalneala scurta. Maria pupa un Alex vaccinat [pup] Alina bine ca Dragos nu are ceva mai grav!Uf, cat sunt de mici se ce emotii mari ne d-au! Ma duc sa vad ce mai face flacaul ca doarme de la ora 11 de cand l-am scos afara ( l-am lasat in carut cand ne-am intors). [url="http://community.webshots.com/album/128114678ciDMaz"] Iuliana[/url] & [bibe][url="http://community.webshots.com/album/128127225SBuxTy"] Rares[/url] (12iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, i-am facut puiului azi urocultura, sumarul de urina si hemoleucograma din deget. toate au costat 330.000lei( eu am crezut ca sunt gratuite, dar nu au fost). si asteptam luni seara rezultatele. iustin nu mai are febra,( va multumeste pt. urarile voastre de sanatate [flo]), dar plange, il tin numai in brate, iar noaptea intreaga stau cu el pe picioare. bine ca nu mai are febra nally, am citit si eu povestea lui paul, sa dea domnul sa se stranga toata suma de bani care e necesara si l-ar pune din nou pe picioare. o sa trimit si eu niste bani in cont. iuliana, pupici lui rares cuminciorul( bine ca ai rezolvat cu decalotarea putulicii) alina33, draga de tine, si tu si puiul bolnaviori. multa sanatate mariai, pupici lui alex ca a fost cuminte la vaccin vanessa, abia astept sa cumpar si eu una, alta pt. craciun. 2 pupici: lui andu si lui cata dianar, multumim pt. gandurile bune. si iustin e tare vesel cand il vede pe tazi( catelul nostru). pupici lui vladut oanna, ce bine ca ai scapat de 2 kg. mai, ce harnicute sunteti, si tu, si monet, mergeti la interviuri pt. job. bafta multa danaa, poate ai dreptate, o fi vreun dintisor cauza febrei si plansului. pupici baietilor tai. fetelor, scuzati ca nu am scris cu majuscule, mi-e imposibil cu iustin in brate [flo], nu stiu cat ma mai tin bratele. Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! Carmen, ma bucur ca-i Iustin mai bine si tinem pumnii sa nu fie nimic rau ci doar asa o faza sau dintisorii! Pupici dulci!!! Alina si ptr. Dragos pupicei!!! Dragalasul de el ... imi pare rau cand aud de bb-i bolnaviori. Bine ca ati gasit cum sa-l protejati, succes in continuare!!! Ieri i-am dat si eu lui Cris borcanel de la Alete (legume verzi) cu galbenus si mi-a vomitat si a plans dupa masa ... asa ca m-am gandit sa nu-i mai dau ou, poate ca l-a durut burtica.... cu toate ca l-au testat la ou si nu are alergie ... cine stie ... Iuliana, bravo!!! Pupic lui Rares, baiatul bine dotat! :) Mai fetelor, voi ce faceti? Pur si simplu trageti de pielicica? Eu nu fac nimic, dr. mi-a spus ca daca nu se rezolva de la sine ar exista o crema cu hormoni sau "taierea" ... mie imi e cam groaza. Asa ca te intreb pe tine Iuliana, cum a fost? A plans, a sangerat, il doare cand face pipi? Mona, tinem pumnii sa iasa cum vrei tu!!! Pupici Liutei! Tot asa de cumintica a ramas? Dana, bani poti trimite prin paypal ... functioneaza bine si sigur. Vezi ca te ajuta site-ul sa te inscri (sus de tot in dreapta langa omulet, unde scrie "ajuta"! Bafta! Oanna, bine ai venit in clubul "mamicilor care nu dorm noaptea"! Daca nu ar veni mama sa mai stea ea noaptea cu Cris cred ca am innebuni amandoi. Am fi adevarati zombi ... eu tot mai sper ca la un an se va invata sa doarma non-stop, dar citesc pe aici ca tot asa sunt si ma ingrozesc ... asta e, bine ca sunt sanatosi! Si tu ai un Setila? Lasa ca-i bine asa, uite ca altii nu vor sa bea si mamicile isi fac griji! Pupici!!! Nally, incearca sa-i dai lichide, chiar daca o faci cu lingurita. "Cioc" din acela e bun de la toate firmele, dar mai bun e acela care nu picura cand sta intors ... poate asa se invata sa bea si nu se face ciuculete! Cica cand inteleg mai multe, trebuie sa le fim "model" si sa bem in fata lor, sa vada ca-i bine si sa ne imite ...barem asa am citit intr-o revista de bb-i. Noi suntem bine! Sta puiul meu cu Oma si rade de nu mai poate ... a inceput sa se joace, o sperie pe Oma si cand o vede ca sare in sus (binenteles ca se preface) rade de numai poate. Acum nu mai vrea nici lapte de capra, dar nu ne lasam, il incercam tot timpul ... trebuie sa-i placa din nou. Asa papa bine ziua, accepta si branzica si mancarica ... e iar un moft ca altfel nu-mi explic. I-am facut si eu ieri pireu de mere (fierte) cu biscuiti si i-a placut. Aveam niste mere, care nu le mai mancam si m-am gandit sa-l incerc. O sa incerc si mar copt ... mai vedem! Fetelor, va invidiez cand va aud de femei in casa! E visul meu si nu cred ca o sa devina vreodata realitate. Nu ca nu m-as descurca, dar ce nu-mi place ... ih!!! Ieri am facut si eu curat ptr. ca de fiecare data imi facea mama si pur si simplu ma simt prost ... parca ar fi femeia mea de servici. De ajuns ca are grija de Cris si isi pierde asa week-end-urile (cu toate ca ea spune ca-i o placere si de abia asteapta sa vina la noi), nu trebuie sa-mi faca mie curat ... mai ales ca-mi calca (ce nu pot suferi deloc ... mai bine mor [xx(]) ... si acum ca ne-am mai linistit si noi ma descurc mai bine cu tot. Na, ca m-am plans prea mult! Gata, ca a sarit Boby cu gura pe mine :) Va pupic, mai ales pe bb-i, si va doresc un week-end minunat si nopti dormite!!! Irinusha & [copil] [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"] Cris [/url] ( 3 Mai 2004 ) - [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]botezat[/url] pe 17.10.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Rares![s] Buna fetelor! Ati scris o gramada si eu am tot citit, dar cand sa scriu si eu ori trebuia sa ma duc la Cristina, ori ma dadea tati la o parte de la calculator ca avea treaba. Pe langa asta m-am apucat sa fac o salata pentru iarna cu gogonele, gogosari si altele si am fost cam ocupata. I-am cumparat si eu Cristinei biberon din ala cu toarte si adaptor pentru baut, ca ea mereu vrea sa tina biberonul. La urmatoare masa o sa-l probez. Maine vreau sa-l conving pe tati sa mergem la cumparaturi sa luam si noi podoabe pentru Craciun, ca v-am tot auzit pe voi. Oricum trebuia sa merg la cumparaturi ca maine e ziua de nastere a mamei mele si trebuie sa-i iau un cadou. Vreau sa o luam si pe Cristina cu noi, sa o invat de mica cum e la cumparaturi[:D]. Multa sanatate tuturor bebicilor si mamicilor. Mai intru pe aici mai pe seara. Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004) http://community.webshots.com/user/paloma297
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! RARES [s] [s] [s] Iuliana, sa-ti creasca puiul mare, sanatos si voios! Paloma, LA MULTI ANI! mamei tale (pt. maine) si toate cele bune! Irinusha, sa-ti traiasca mama, care e aproape de tine si te ajuta! Pupici lui Cris cel vesel Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album IUSTIN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce am uitat! Rares sa cresti mare si sanatos!!! Pupicei dulci de la Cris! Iuliana, sa-ti traiasca flacaul! Carmen, saru'mana, la fel! e ne-am face noi fara mamicile noastre? Sper sa gandeasca si copiii nostri la fel ... ;) In seara asta sper sa ajung la Toys'R'Us sa-i iau lui Cris scaunel ptr. masa ... ca asa-i place sa stea la masa cu noi si acum ne chinuim unul dintre noi sa-l tinem in brate. Sper sa gasesc ceva fain! Pupici din nou! Irinusha & [copil] [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"] Cris [/url] ( 3 Mai 2004 ) - [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]botezat[/url] pe 17.10.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI RARES! SA FI SANATOS SI SA CRESTI MARE IULIANA, azi am iesit si eu afara cu Cata vreo 3 ore. am vrut sa te sun, dar am luat-o spre Ciuperca, la "Lumea copiilor" sa-i mai iau lui Cata niste salopetele (au acolo tare frumoase si foarte bune calitativ si sunt 150.000 lei bucata - salopetica cu maneci si picior. si sunt nemtesti.). dupa aceea ne-am dus dupa fructe in piata si am venit acasa. a dormit tot drumul. dar e tare marait de cateva zile. cred ca de la dinti ca nu mai poate. are niste gingiute umflate........ Irinushanu ne invidia foarte tare pe cele cu femei ca sunt o pacoste daca stai sa le iei la bani marunti. eu nu am o experienta bogata in acest domeniu (am avut doar doua), dar cel putin cu asta ultima, plec de acasa cand vine ca ma apuca disperarea si am tendinta de a o concedia de fiecare data. daca o vedeti cum se apuca de facut curatenie din toate partile deodata si bineinteles ca in final, face treaba doar pe jumatate. dar e de incredere, sta aproape de soacra-mea si stiu cine e si de unde s-o iau. de exemplu, spala frigiderul pe dinauntru dar uita usa (pe interior), spala cuptorul cu microunde pe interior dar doar pe partea stanga, pe dreapta uita, etc. si asta doar din cauza ca se apuca de toate deodata. bag florile in casa de pe balcon, pun violetele pe rafturi in camera mica si dupa vreo 3 saptamani ma intreaba unde am pus violetele. concluzia: o fi sters ea praful vreodata pe rafturile pe care sunt florile, sau nu a vrut sa le deranjeze? Palomasa-ti traiasca mama. Carmen ma bucur ca Iustin e mai bine. maine vine si la noi nenea dr sa ne vada. sper sa ajunga ca a mai zis ca vine si.... Andutu a inceput sa schimbe cariocile cu Maria. deocamdata sunt la faza de carioci, pe urma cine stie ce mai schimba. Eu am inceput sa cumpar ornamente de Craciun ieri. dar mai vreau. e mai simplu daca la fiecare drum prin magazine cumpar cateceva. mai ales ca asa cum v-am zis, noi impodobim totul usi, ferestre, perdele, punem beculete prin toata casa, pun un bradut mic si la Andu in camera, ornat cu albastru ca asa e camera lui, sufrageria o facem rosie si punem bradul mare, iar dormitorul mic il fac auriu cu un bradut mic (de data asta e artificial cu beculete) pe un raft. in bucatarie impodobesc tot cu rosu, pun coronita pe usa de la intrare si cumpar cateva craciunite prin casa. deci, casa noastra arata chiar ca "bradul de craciun". dar anul asta vreau sa fie chiar incarcata si luminoasa. ascultam colinde incepand de pe 1 decembrie, pe toate rafturile am lumanarele si mosuleti si craciunite si reni. o nebunie. si in masina am casete cu muzica de Craciun. Pacat ca tati nu are zile libere. ati vazut cum cade Craciunul si revelionul anul asta?? ma duc sa ma culc cu Andutu ca-mi da tarcoale si nu ma lasa sa mai scriu. nu stiu de ce dar amandoi (si Andu si tati) fac criza seara ca in loc sa stau cu ei stau cu voi. Of, barbatii astia nu inteleg cum e cu barfa.. Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004) http://community.webshots.com/user/vanessaionescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor. Astazi am avut un copilut tare cuminte, a mancat bine si piureu si mar, a dormit si cel mai important a adormit singur seara la el in tarc. Pana acum, daca il lasam sa adoarma singur la el in pat (doarme in camera lui separata de a noastra), chiar daca stateam langa el protesta pana il luam in brate si il adormeam la san, in brate sau intr-un leagan improvizat din cosuletul de masina atarnat cu sfori de tocul usii. Astazi i-am facut baita, l-am tinut sa ragaie, apoi l-am asezat in tarc si am plecat sa ma spal. Sotul meu este mai "imun" la protestele lui si l-a lasat in pace, cand am revenit, copilul meu dorme bine merci. Sa speram ca-l tine! Totusi sunt necajita ca are funduletul rosu si cald si il deranjeaza cand il sterg la fundulet. L-am uns cu crema lui obisnuita si nimic, acum seara am incercat cu Bepanten sa vad daca se schimba ceva. [s]La multi ani Rares! Sa cresti mare si voinic. Va pupam pe toate: Diana si Vladut (16.05.2004) http://community.webshots.com/user/dianar130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...