Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce cezariana???? partea a 2 a!


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea, pe mine ma distreaza inversunarea. Ca m-am amuzat de cuvantul adepta, tocmai de aia am ras ca stiam ca nu ai nascut niciodata, deci cam cum ai putea sa fi adepta a ceva ce nu cunosti cum e. In rest noi doua ramanem surori de nascut in mai. Si o sa nastem, indiferent cum,niste superbitatzi de cupii, si sanatosi si mancaciosi si cumintzi.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Culmea este ca eu la Alina am ales sa nasc natural tocmai din cauza fricii...de cezariana. Adica dupa ce m-am asigurat ca voi avea epidurala la nasterea naturala (ca fara as fi murit de groaza), m-am gandit ca o taietura de 2-3 cm lungime(chiar si acolo jos) e mai mica decat o taietura de 10-12 cm (si nu stiu cat in adancime) si ca atare am sanse sa se vindece mai repede. Acuma, evident ca daca la nasterea Alinei am avut o experienta f buna si scurta si nedureroasa si de data asta fac la fel. Si mai e ceva ce imi da curaj acum. Indiferent cat de groaznic va fi de data asta, nu mai trebuie sa fac asta inca o data, ca nu vrem decat 2 copii[:D] Eu cred ca fiecare cu decizia lui. Nu sunt adepta nici unei metode, pt ca fiecare se potriveste unor persoane diferite. Eu va doresc sa va dea Dumnezeu sa puteti lua singure aceasta decizie, sa nu aiba cauze medicale grave. Carolina, cu Alina (2 ani) si BB la purtator
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Eu cred ca fiecare cu decizia lui. Nu sunt adepta nici unei metode, pt ca fiecare se potriveste unor persoane diferite." pai si atunci de ce atatea pagini de discutzii? sa inchidem subiectul si gata, fiecare cu ale lui! cine vrea n-are decat sa nasca si pe Marte, am auzit eu ca-s doctori buni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carolinah
Culmea este ca eu la Alina am ales sa nasc natural tocmai din cauza fricii...de cezariana. Adica dupa ce m-am asigurat ca voi avea epidurala la nasterea naturala (ca fara as fi murit de groaza), m-am gandit ca o taietura de 2-3 cm lungime(chiar si acolo jos) e mai mica decat o taietura de 10-12 cm (si nu stiu cat in adancime) si ca atare am sanse sa se vindece mai repede. Acuma, evident ca daca la nasterea Alinei am avut o experienta f buna si scurta si nedureroasa si de data asta fac la fel. Si mai e ceva ce imi da curaj acum. Indiferent cat de groaznic va fi de data asta, nu mai trebuie sa fac asta inca o data, ca nu vrem decat 2 copii[:D] Eu cred ca fiecare cu decizia lui. Nu sunt adepta nici unei metode, pt ca fiecare se potriveste unor persoane diferite. Eu va doresc sa va dea Dumnezeu sa puteti lua singure aceasta decizie, sa nu aiba cauze medicale grave. Carolina, cu Alina (2 ani) si BB la purtator
io tot n-am inteles care e raspunsul la intrebarea din titlu`? numai bine, ~~Adela, mamica de [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu bre! acolo se naste naturel [:D] ca-i gravitatzia mai mica [cool]. + ca atmosfera e anestezianta si nu mai simtzi kiar nimic...[alcool][alcool][alcool][alcool] Eu cred ca-s bune discutziile astea (care par inutile) Si mai ales s-o tzina fiecare pe-a ei . Nu de alta... daca toata lumea ar zice ca nasterea naturala-i mai buna, s-ar apuca toate doamnele sa nasca naturel, si atunci n-ar mai avea cine sa sustina cezariana... Si vitavercea Pupici si bebici! Mihaela [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512"]Anaïs[/url] [fetita] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303"]Emma[/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by oLo
Nu bre! acolo se naste naturel [:D] ca-i gravitatzia mai mica [cool]. + ca atmosfera e anestezianta si nu mai simtzi kiar nimic...[alcool][alcool][alcool][alcool] Ia sa te auzim Olo cum ne dai explikatia stiintzifika, cum ca daca atractia gravitationala e mai mika se najte naturel mai simplu.Da ai grija chiar sa fie documentata ca vine Adela care e fiziciana si te lasa corigenta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca atractia gravitationala e mai mica, atunci inseamna ca planseul pelvin trebuie sa sustina o greutate a organelor interne mai mica, deci el va fi mai putin dezvoltat. In consecinta, va opune mai putin rezistenta, ceea ce inseamna ca nasterea va fi mai usoara[:D] Ura si la gara!!! Plecam spre Marte![cool] ________________________________________________ To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...