Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce cezariana???? partea a 2 a!


Reliana

Recommended Posts

quote:
Originally posted by energy
pai nepo mama, zi-le maica sa se duca pe Marte (una mai departe n-ai gasit si tu)[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici" poze la http://community.webshots.com/user/energy1602
lasa energy iubita, ma interesez cat costa si pe Marte, desi la cat sunt de disperate sa le taie [:D] si lor "o cezariana" nici nu mai conteaza pretzul, ar da oricat!![:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ca sa nu bat si eu campii va zic direct parerea mea: am facut cezariana pt. ca bebe avea capul mare si exista riscul de hemoragie cerebrala in cazul unui travaliu scurt sau prelungit cand este fortat capul copilului ca s-o apuce pe unde trebe, s-o zic mai romaneste. Eu am fost "adepta" nasterii naturale, pana ce nasa copiilor mei a nascut (inaintea mea lu 4 luni) natural si a avut un bebe mare (4 kg la 36 sapt., deci prematur supraponderal, travaliu f. scurt) care a stat bietul de el 1 luna in spital dupa nastere, datorita hemoragiei difuze din creier. Sa fereasca Dumnezeu pe toti bebeii de asa ceva! Ginecologul meu mi-a indicat cezariana deja din sapt. 26, cand a vazutt ca bebele era mare si in plus avea capul mai mare. Va pup si va sfatuiesc sa ascultati si de sfatul medicului si in primul rand sa va ganditi la cat de mari sunt suferintele bebelusului in fiecare caz. angi Angi& Ami& Manu http://community.webshots.com/user/angivatm (si sa nu il uitam pe tati care a avut si el o contributie la toate astea [gica])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamarutz> iote ce se ingramadesc adeptele la (h)eroine. O inceput sa le placa "de ce cezariana". [:-)))] Auzi le trebuie liniste la sobiectul asta hi hi (nu suporta nici macar sa citeasca ca am nascut usor si elegant ca niste doamne in timp ce eleee [consti][consti][consti]... [:-)))][:-)))][:-)))] [:D].....)[zz] Si cica au nevoie de intelingenta pe alte planete. Ne-or facut adeptele de ras pe marte. ai ai ai Dusa cu pluta... spre rasa ostila neatestata.[:D][tv] tanti doftor nu mai pierde vremea si du-te de mai ceteste ceva ca le zici aiurea [:D] (e la mintea gainii ca raspunsul corect nu-l dau atata timp cat mai sunt elevi in sala... si apoi mai bine sa te banuiasca elevii ca lectia e neinvatata decat sa te banuiasca pacientii!) cin` se mai inscrie la raspuns? ~~Adela, mamica de [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by energy
daca nu discutatzi de cezariene ca cautatzi maica acilea, ca iegzista chat? pai nepo mama, zi-le maica sa se duca pe Marte (una mai departe n-ai gasit si tu???), poate avem liniste la subectu' asta! ca le prisoseste IQ-ul....[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]si avem nevoie de inteligentza si pe alte planete!!!! "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici" poze la http://community.webshots.com/user/energy1602
dar tu ce cauti [alcool]? ~~Adela, mamica de [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apoi daca nu stim ce-i aia[:-)))], suntem aici sa aflam si noi ce inseamna sa fii o doamna, desi nu s-ar zice deloc!!!! si cata e aici sa se mai informeze si ea saraca, ca nu i-a placut scoala deloc[batcap], de la eroine nu invatza nimic[alcool], noroc cu "doamnele"[ispita] de pe forum[vom]! [popa]amin! "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici" poze la http://community.webshots.com/user/energy1602
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela tanti doftor nu mai pierde vremea si du-te de mai ceteste ceva ca le zici aiurea [:D]
Ma duc, nici o problema, ce anume imi recomandati sa citesc ca sa ma pun la punct cu aceasta problema? Rapunsul vad ca evitati sa il dati, insa o recomandare puteti face, chiar si elevilor mai prosti, ca in asta consta nobila dvs misiune... Ceva mai asa, de popularizarea stiintei, daca se poate, ca sa pricepem si noi, astia mai putin inzestrati...
quote:
(e la mintea gainii ca raspunsul corect nu-l dau atata timp cat mai sunt elevi in sala... si apoi mai bine sa te banuiasca elevii ca lectia e neinvatata decat sa te banuiasca pacientii!)
Aici am sa va rog sa argumentati. Am sa va rog chiar insistent. ________________________________________________ To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei,io-s o duoamna!Di doo ori,nu odata!Si dac' prin absurd as mai avea ocazia,m-as face duoamna di 3 ori!E drept ca de nevoie,da' recunosc ca-mi place![:D]...Deci am raspuns la-ntrebare![:p] Acu' sa va zic si de ce m-am bagat in seama![8D] 04. Incercati sa combateti idei, nu persoane Incercati sa combateti idei, nu persoane. In momentul in care un mesaj degaja un atac la persoana - mesajul va fi sters de catre moderatori iar, in fuctie de gravitatea atacului, utilizatorul va fi sanctionat. 07. Nu deviati de la subiectul discutiei Prin raspunderea la un anumit topic, membrii comunitatii sunt rugati sa nu devieze de la subiectul discutiei. De asemeni, nu sunt acceptate mesajele 'la misto', care in marea majoritate au ca rezultat devierea de la subiect. O zi senina tuturor![flo2] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cataghe
quote:
Originally posted by Adela tanti doftor nu mai pierde vremea si du-te de mai ceteste ceva ca le zici aiurea [:D]
Ma duc, nici o problema, ce anume imi recomandati sa citesc ca sa ma pun la punct cu aceasta problema? Rapunsul vad ca evitati sa il dati, insa o recomandare puteti face, chiar si elevilor mai prosti, ca in asta consta nobila dvs misiune... Ceva mai asa, de popularizarea stiintei, daca se poate, ca sa pricepem si noi, astia mai putin inzestrati...
quote:
(e la mintea gainii ca raspunsul corect nu-l dau atata timp cat mai sunt elevi in sala... si apoi mai bine sa te banuiasca elevii ca lectia e neinvatata decat sa te banuiasca pacientii!)
Aici am sa va rog sa argumentati. Am sa va rog chiar insistent. ________________________________________________ To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!
catache poi de la tine am invatat sa evit raspunsuri. Iti place, ei? Atata timp cat tu nu esti dispusa sa faci "lumina" in cateva chestiuni (vezi subiectul nr 1 unde tz-am pus cel putin 2 intrebari serioase si inca mai astept un raspuns inteligent si in ziua de azi- 14 noiembrie 2004).... si nu pentru mine!!!! ca nu de la tine ma documentez io [:-)))]... de ce ti-as raspunde eu tie acum pe deasupra "si argumentat"! Interesant mod sa te informezi despre cezariana (cum spunea energy dusa cu pluta) [:-)))] Si poate ti-as fi raspuns da` ma cearta Veve apoi.[sm] ~~Adela [cit] , mamica de [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by liris
Cata eu iti multumesc ca existi pe forumul asta![flo] *********************** Once a grump, always a grump
mamarutzu cum era cu adeptele?[:D][:D][:D] liris> [:D] io zic faceti o grupare ceva, un partid, un klub... [bis] ~~Adela [cit] , mamica de [zana]Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...