Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (40)


Oana_B

Recommended Posts

Sa va povestesc putin si despre noi. Are 8 dintisori si atat, la 10 luni fara o zi a mers singur, pana atunci mergea bine tinandu-se de o mana, acum e un expert in ale mersului, urca si coboara din pat, se baga in toate dulapurile si scoate absolut tot, imprastie totul prin casa. E foarte sociabil, prietenos, absolut cu toata lumea, se duce la absolut toti, rade la toti si a inceput sa vorbeasac in limba lui, are niste combinatii de te da pe spate. Mananca bine, nu e pofticios, dar cand vine ora mesei , mananca. Pe 23 avem vaccin de 1 an si mai facem unul ptr meningita. Sambata viitoare avem petrecere ptr pitici, sa speram ca va iesi bine. Ei cam atat, e foarte greu sa scrii cam tot despre un copil, ptr ca sunt foarte multe de povestit. Va pup si o seara placuta!!!! alina si bb Alex(22.11.2003) http://community.webshots.com/user/alinkava
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi am fost la dc si mi-am facut eco,vestea buna este ca nu am bb,vestea proasta ca am un chist pe ovarul drept pt care inca nu-mi poate da tratament ca inca alaptez,mi-a zis dc sa iau in continuare Exluton ca e posibil sa se elimine sau macar sa nu se mareasca.Tot azi mi-a si venit cu intirziere de peste 2 sapt si dureri groaznice. Azi i-am facut si vaccinul Julietei,pina acum nu a avut nimic,nici macar febra,mai plinge putin cind ii pun compresa,sper sa nu-mi faca surprize la noapte. Vestea proasta si la ea este ca iar a facut alergie la ceva ca s-a umplut de bubite pe spate si picioruse. Allya cel mai bine ar fi sa mergi la dc,poate ai ceva,vreo raceala netratata.Eu am patit asa cind am luat un fel de anticonceptionale care nu mi-au priit.Dar cel mai bine dute la dc pt ca fiecare suntem diferite.Tu mai alaptezi? Alina si Lena,bine ati revenit! Elena,lasa lenea aia si mai scrie pe aici.Eu lapte de vaca ii pun Juliei in cereale si rar ii dau cite o canita sa bea. Ven,ma bucur mult ca v-au iesit analizele bune! [s][s][s] FABIAN!!!!Sa cresti mare si sanatos!!! Adriana si bb Julia(06.11.2003) http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!!! mama, mama ce harnice ati fost. noi am fost intr-o vizita si acu am venit, nu am timp sa citesc tot din urma, ca-s rupta de oboseala. Cand i-or iesi de tot caninii lu' fi-miu dau de baut la toti!!! [alcool][alcool] Iar are diaree, se irita la fund, e scancit, nu doarme cum trebuie deloc, nu mananca. da' in rest suntem ok. [:D] Lena, bine ai revenit! Vikinga, la controlul de 1 an Luca avea cam 81 cm si 13,3 kg. Te pui cu el? [:D] Il urmeaza pe tati, fara discutie. bey, ce medic tampit. io cred ca-l dureau probabil putin urechile de la durerile de dinti. Si noi am patit la fel. Dar i-am pus in ureche niste picaturi, nu i-am dat antibiotic. Ver@, spor la pregatit petrecerea. Super Mami, ai o fata minunata. Si ce bucle are!!! Ven, la multi ani de la noi pt domnul Farmacist. [:D] las' ca nu-i un capat de tara ca e putin rahitic piticul, si Luca e un pic. Bine ca au iesit analizele bine! Alina, bine ai revenit! fetelor, ma duc la nani. maine poate am ceva mai multa vreme de stat la povesti. [s] Fabian Stefan!!! Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina,bine ai revenit.Mai,mai ca sunt de seama bb nostri.Noi petrecem duminica.Am vazut poze cu Alex.Ce ochisori!!!Poze de 11 luni nu ai? Spune-mi si mie despre vaccinul pt. meningita(cum,de ce?) Ileana,multumesc."Se tzine" bine Luca. Julia23,referitor la alergie si nepotzica mea are si dr. i-a zis sa nu-i mai dea chestii cu conservantzi gen pufuletzi,biscuitzi...Eu pe "Petite-Beur" am gasit un "E" care e alergizant.Dar care nu sunt??? Imi pare rau de "descoperire"(chist)Sa sti ca si pe mine ma durea rau la ciclu,da' rau.Inca nu mi-a venit si mi-e groaza.Ce ma fac daca o sa ma doara la fel si inca voi alapta?Tu ce ai putut lua? Chiar,cand o sa imi vina?Ginec. a zis ca ccc cand nu voi m-ai alapta,dar daca alaptez 3 ani(vb. vine) Si eu ma duc la nani. VERA si VLADUTZ(21.11.2003) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama mia!!!! Cu atatea complimente la adresa noastra......a crescut inimioara mea de mamica mandra.[:I] Multumesc, ma bucur tare. VEN : bine ca au iesit analizele bine, stiu ca giardia e tare pacatoasa, se trateaza greu si se ia de peste tot. Mai, da cum au intrebat femeile alea cati ani are puiul, te minunezi nu alta. Si dupa, trebuie sa lasi copilul pe mana lor. Mai e un copil fara dintosi pe aici. N-are inca 11 luni, are 10 si jumatate si nici un dintos. Noi suntem bine, doar ca mi s-a stricat pana la urma interfonul. Oricum in ultimul timp mi s-a tot intamplat sa ma trezesc cu el sub perna, sau oprit sau chiar scos din priza. Trebuie sa incep sa las usa deschisa la camera ei, ca asa nu o aud oricat de tare ar tipa. Ma supar ca am cumparat unul destul de scump si bun (am crezut noi). Numai figuri a facut. Haraie si tiuie toata noaptea. Acu fac pariu ca o sa dorm cu grija toata noaptea. Asa ca ma duc acum sa-mi fac griji....[nani] Pupici la toti bebeii cei frumosi, Alexandra si bebelina bulina http://community.webshots.com/user/isabel_23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JULIA eu am renuntat la alaptat dupa ce a facut Alex un an... Dar incepusem treptat sa ma las, adica i-am redus portia de noapte cat am putut, el oricum sugea numai noaptea de la 7 luni jumate. Ma termina, caci nu puteam dormi noaptea si pur si simplu am decis ca un an e mai mult decat suficient cat l-am alaptat, oricum pt imunitate conteaza primele 6 luni, mai apoi laptele e f bun ca si aport nutritiv doar. Eu am alaptat atat de mult pt ca imi placea apropierea dintre noi si pt ca nu vroia sa mai bea lapte praf. Daca as fi stat acasa as fi continuat probabil si acum. Insa de cand nu mai alaptez am problemele astea cu ciclul, o fi un dezechilibru hormonal. Daca e f important pt sanatatea ta, in legatura cu tratarea chistului, ca sa nu mai alaptezi, nu te simti prost sa renunti, dar daca o faci fa-o mai treptat ca sa fie un proces natural. Stiu ca ar trebui sa merg la medic, si o sa merg daca chiar nu o sa am incotro. M-as duce imediat daca nu ar fi problema financiara, nu imi permit efectiv sa mai dau sute de dolari pe la spitale, asta pe langa ca platesc asigurare. mai fetelor eu tai frunze la caini, de vreo 2 zile incerc sa lucrez minimum necesar si imi e o lene si nu am chef de nimic...[:D] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor na acu ca scriu chiar ca scriu...[:D] voi prindeti emisiunea aceea cu "man hunt"? e vorba despre cautarea celui mai bun model masculin american....[:D][:D][:D] mistoooooo! bey! fac ce fac si ajung tipii tot in lenjerie intima calvin klein... [il][il][il][il][il][il][il][il][il] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu apuc sa citesc, asa mult scrieti! Fetelor, voi mai puteti cara piticii in ham??? Tudor, avea vreo sapte luni cand l-am dat unei prietene, ca ajunsese la 9 kg, si mi-a fost frica sa il mai car.Sunt hamuri care suporta mai multde 9 kg? Noua pasiune a fiului mei este sa urce scarile(sustinut de mine bineinteles). Ieri le-am urcat prima oara pana la etajul 4. unde stam. Cand am intrat in casa a inceput sa planga! Mai vroia!! astazi a urcat din nou! A fost foarte fericit! De cateva zile ma terorizeaza si pe mine noptile, Cred ca-i ies masele. e foarte inflamata gingia si sus si jos in ambele parti. parca vor toate patru sa-i iasa! saracutul! Il dau cu Dentinox, dar cam degeaba. De doua zile ii dau si Nurofen noaptea cand se trezeste. www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...