Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (40)


Oana_B

Recommended Posts

Dragelor am uitat sa va multumesc mult pt urari,mii de scuze imi cer,dar am crezut ca am mai intrat. Ileana,lasa-te de glume cu inca o surioara acum,nu e momentul potrivit,oricum miercuri ma duc sa-mi fac ecografie asa ca nu are rost sa dau banii pe test.Tot miercuri vreau sa vb cu dc meu de la Municipal sa vb cu cineva de acolo sa-mi fac un control la spate ca nu mai pot de durere,ce sa fac daca am invatat-o pe fiimea numai in brate. Ver,noi am avut e-coli in urina,am luat Amoxiclav zece zile,5 ml la 8 ore,miercuri repetam analiza sa vedem daca mai are.Chiar m-ai pus pe ginduri cu kk moale ca si Julia face de citeva zile numai asa,asa ca o sa-i duc si kk la analiza. Carmen,sanatate multa la puiut,Juliei i-a trecut nasucul infundat cu Olynth. La multi ani pt Andrei!!!! Adriana si bb Julia(06.11.2003) http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hop si noi. Vrem sa va uram tuturor LA MULTI ANI sa cresteti mari si sanatosi si sa aveti mult noroc. Fetelor sunt disperata.Azi maine Tudor face 1 anisor (18 nov) si inca nu ne-am decis ce cadou sa-i cumparam. Am vrea ceva simbolic care sa-i ramana amintire (nu hainute, jucarii ca mi-e casa plina). De obicei sunt foarte inspirata in alegerea cadourilor dar acum parca ma depaseste. Poate-mi dati voi o idee. Adela, mamica eroina a lui Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA![hia] David a fost iritat la fundulet zilele trecute foarte rau din cauza scutecelor,dar l-am tinut foarte mult fara pampers si acum e bine. A inceput sa manince foarte bine,dar nu are un program foarte strict,nu maninca la aceleasi ore,cind isi manifesta foamea ii dam sa manince.De exemplu ieri a baut de dimineata vreo 250ml lapte vaca,pe la 10 vreo 250 ml suc facut la storcator din o portocala,mar si para.La prinz a mincat carne de vita fiarta cu un pireu facut din caonopida,morcov,cartof amestecate cu brinza vreo 150g.A mai mincat dupa amiaza o banana,2 iaurtele danonino,biscuiti.Seara a baut un biberon de lapte cu cereale,si pe la 23 inca un biberon cu lapte.Azi noapte putin ceai pina la ora 6 cind iar a ras un biberon cu lapte si s-a culcat la loc.Pe la 9 cind s-a trezit a baut aproape 300 ml suc facut la storcator din portocala,mar si morcov. Maninca singur cite un mar pe zi daca i-l dam curatat de coaja,de asemenea para sau banana maninca singur,biscuiti sau paine.A mincat de vreo 2 ori si cotoi singur(puteti sa il vedeti in poze). Va pupam![pup] Mariana si [copil]DAVID(11.10.2003) http://community.webshots.com/user/davidutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Luca,!!! Ciuf felicitari pentru primul anisor al baiatului! Petrecere frumoasa! La multi ani Luana si Mihnea! Aseara am avut o noapte alba, cam rar ni se intimpla asa ceva, aoleo rau mai e..! Ii curgea nasul, asa ca i-am scos mucisorii, i-am pus niste picaturi, dar tot a scincit si a plins. Am vrut sa-l iau la noi in pat, dar cu zvapaiatul de sotzu' care se foieste de colo colo am zis ca mai bine nu. Azi am fost la dr si mi-a zis ca are otita[:(], ca de asta a fost atit de agitat noaptea, otita fiind durereoasa, durere ce se accentueaza cind copilul sta in pozitie orizontala, de unde si durere mai mare noaptea. Luam antibiotic, la naiba cu el, ca am o ciuda de mor cind trebuie sa-i dau asa ceva[bang], dar sa speram ca va trece repede. Si ne-a zis tot asa, curatat nasul, ca nu e ok sa stea mucisorii acolo, de 3 ori pe zi picaturi de nas, frig in casa si imbracat bine pt ca el sa respire bine. Cica vreo 15-16grade e perfect! Mi se pare foarte frig dar m-a asigurat ca nu de la frig i se poate intimpla ceva rau, ba din contra il ajuta cel mai bine sa respire. Si mult timp afara indiferent de vreme, doar furtuna mare sa nu fie, in rest e ok. Cam atit, nu prea sunt in chef de pregaturi pt petrecerea de un anosir cu boala asta... Laura nici lui Aldito nu ii ia din motz nasii de botez, eu zic sa stai linistita cu oricare alegere ai face, sa-i iei tu sau nasul cu soatza evreica, ca nu-i problema. Mama chiar a intrebat preotul si el a spus ca cica asta-i obicei "pagin", adica ne-religios, n-are a face cu credinta,e numai si numai o traditie considerata de noi frumoasa. Asa ca orice deviere e ok. Petrecerea sa fie frumoasa, mincarea buna, cadourile pt bb si multe poze!! Ciuf ma bucur ca Luca nu mai are nimic, gata i-a trecut problemuta! Asta da cadou de ziua lui! Mara daca nu ajunge plicul, stai linistita ca rezolvam noi cumva[;)] Mey deci numai eu vreau sa ne schimbam numele subiectului din "bebelusi" in "copilasi"[:D] Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uraaaa! am recuperat pompita! era s-o trimita inapoi ca cica nu venea nimeni dupa ea, da' eu am primit aviz doar ieri. [bang] oricum, bine c-a ajuns!!! multumesc vikinga si adriana. [pup] davidutza, m-am distrat de minune de cotoiul tau. io habar nu aveam ce e ala, bine c-ai pus poze. e tare simpatic comoara ta!!! vikinga, eu sunt de acord la faza cu ccc "copilasii". sper sa-i treaca repede otita lui aldo. am auzit ca e tare dureroasa si ca tipa de durere. hai pupici ca sunt fericita pentru pompita! Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]daca doriti sa ne (re)vedeti :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga m-ai linistit, o sa-ti iau eu motzul. Si-asa nu are decat un pufulet. Carmen77multumim pt aprecieri, ti-am vazut si eu pozele, e scump tare cupilu'. Sa-ti traiasca. Ileana, felicitari baiatului ca te-a lasat sa dormi o noapte intreaga! Io nu ma laud, da' al meu doarme de la 5 luni toata noaptea. M-ai intrebat ce fac de mancare: salata de boeuf, pateuri cu branza, oua umplute, friptura de porc invelita in slanina, sos de usturoi si garnitura de cartofi, friptura de caprioara (vanata la noi in gradina saptamana trecuta)cu sos vanatoresc, si tort de portocale. Nu-i mare bairam, de aceea meniul e mai restrans. Facem in continuare pasi micuti si repeziti, dar progresam. Desi e mare diferenta de varsta intre puii mei, se inteleg de minune, numai pot unul dupa celalalt. Mi se umfla inima in "pept" cand ii vad. Pupici la toti bebelusii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura Takacs [M-ai intrebat ce fac de mancare: salata de boeuf, pateuri cu branza, oua umplute, friptura de porc invelita in slanina, sos de usturoi si garnitura de cartofi, friptura de caprioara (vanata la noi in gradina saptamana trecuta)cu sos vanatoresc, si tort de portocale. Nu-i mare bairam, de aceea meniul e mai restrans. Pupici la toti bebelusii!
Ptiu Doame asta e meniu restrins?! Mama mama mai rau ca la crama, chiar asa Crama Takacs[pofta][pahar][papica][cheers]! Aldo e mai mic numai cu o zi decit Alex, dar vad ca inca nu merge singur. Sta-n picioare singur dar nu paseste, doar de minuta dom'le[:D][8D]! Vikinga& Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mara, intelege el ca nu e voie, dar nu intotdeauna renunta. Uneori ii iau manuta de pe manerul de la usi si-i zic ca nu e voie, se aseaza pe jos si pleaca, alteori se enerveaza si se duce la alta usa, si repetam procedura pana renunta. Azi am gatit, pt ptima oara, special pt Martijn, orez cu morcovi, pui, vegeta si patrunjel si a iesit asa de buuun!. Sunt mandra de mine, abia astept sa se trezeasca si sa-i dau. Mai dati-mi si mie idei fetelor, ce mai gatiti voi pt ei? Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI PT TOTI PUIUTII ! Sa creasca mari, sanatosi si fericiti. Am ramas in urma rau cu urarile. Dar am o scuza....alearga gogosica prin toata casa....si eu dupa ea. Nu ma plang, ma bucur. Azi a incercat toata ziua sa se urce pe masa din sufragerie, nu i-a iesit figura inca, dar cand se trezeste sigur o ia de la capat. Perseverenta fata mea. In rest n-avem noutati. Sunt cam plictisita. Azi nici n-am iesit cu bb, poate cand se scoala. V-as mai povesti cate ceva, dar serios ca nu am ce! Elena tu pe unde esti? Pai....va pupam pe toti, mamici si bebici, Alexandra si duduia Isabel http://community.webshots.com/user/isabel_23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...